Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

Здорові груди – красиві груди 2019.05.12    8:26

Мастопатія відома понад 100 років і до сих пір залишається найпоширенішим захворюванням молочної залози. За статистикою ця недуга зустрічається у 60-90% жінок, переважно у віці від 30 до 50 років. Частота виникнення раку молочної залози у цієї групи жінок в 3-5 разів більше, ніж у здорових.

Мастопатія і рак молочної залози представляють різні захворювання, але тісно пов’язані між собою.

Мастопатія (грец. Mastos – груди + pathos – страждання, хвороба, англ. Fibrocystic mastopathy, Fibrostis breast changes) фіброзно кістозна хвороба – доброякісне захворювання молочної залози, що характеризується патологічним розростанням її тканин, болем, а іноді і патологічної секрецією.

Молочні залози знаходяться під постійним гормональним впливом і так само, як і матка, є органами мішенями для статевих гормонів гіпофіза, гормонів щитовидної залози, кори надниркових залоз, стероїдних гормонів яєчників і гормонів підшлункової залози. Тому за патологією молочної залози стоять різні порушення і особливості організму – його ендокринної сфери, обміну речовин, ступеня стійкості до стресу і інші, які переломлюються через гормональні порушення.

Важливу роль у виникненні фібрознокістозной мастопатії грають і механічні травми, забої молочної залози, неправильне і тривале годування груддю. При тривалому годуванні виникають вторинні гормональні порушення, що йдуть від патологічно великого виділення гормону пролактину гіпофізом, і як наслідок, порушення функції щитовидної залози, яєчників, порушення функції підшлункової залози і печінки, в результаті розвивається та чи інша форма мастопатії.

Тактика лікування мастопатії різна в залежності від причин її розвитку, форми і ступеня вираженості змін в молочних залозах.

Бажано спостереження у одного і того ж лікаря (одні руки швидше «побачать» зміни, що відбулися в залозі за 3-6 міс після чергового огляду).

Важливо успішне лікування таких фонових захворювань як запалення придатків, захворювання печінки, щитовидної залози, вегетоневрозів, що одночасно призводить до зникнення патологічних змін в молочних залозах.

Обстеження молочної залози.

1. Самообстеження молочної залози необхідно проводити 1 раз на місяць, приблизно від 6 до 12 дня циклу, тобто від початку менструації. Жінки, в яких немає менструацій, встановлюють певне число місяця.

Самообстеження молочної залози складається з огляду і пальпації.

Огляд: оглянути білизна на наявність плям при кожному знятті бюстгалтера. Потім огляд сосків, чи немає втягнення, зміни форми, кольору, виразок, корочок. Також огляд шкіри залоз – чи немає змін кольору, появи набряку, втягнення, виразок, чи не з’явилася асиметрія.

Пальпація: стоячи і лежачи на спині. Дуже добре проводити пальпацію при прийнятті душа.

2. Медичні методи дослідження молочної залози:

– клінічне обстеження жінки лікарем
– УЗД обстеження молочних залоз – переваги для більш точної діагностики у молодих жінок
– мамографія – це рентгенологічне дослідження, високоінформативний метод, рекомендований після 40 років профілактично кожні 3 роки. До 40 років тільки за показаннями
– біопсія і цитологічне дослідження: біопсія пункції кіст, цитологічне виділення з соска, екстізіціонная біопсія полягає в висічення виявленого ущільнення і гістологічне дослідження
– термографія – еластографія -по різниці температур в різних точках дозволяє запідозрити патологію в молочній залозі
– томографія молочних залоз – один з нових і достовірних методів дослідження.

Профілактика і лікування спрямоване на підвищення захисних сил організм, відновлення втраченого балансу, нормалізації ендокринних порушень, стану нервової системи, лікування запальних захворювань геніталій.

Вогнищеві форми мастопатії частіше служать показником до оперативного лікування – секторальної резекції патологічно зміненої ділянки молочної залози.

Крім медикаментозного лікування широко застосовується фітотерапія, яка займає гідне місце в комплексі профілактичних і лікувальних заходів. Звідси випливає, що лікування мастопатії тривалий процес, може тривати роками, тому терпіння і віра в успіх будуть винагороджені одужанням.

Пам’ятайте, жінка, яка себе поважає, проходить огляд у гінеколога – мамолога 2 рази в рік. Це запорука здоров’я і благополуччя самої жінки і її сім’ї.

лікар мамолог Магденко Лариса Василівна

 
Самообстеження молочних залоз

Записатися на прийом

ПIБ*

Ваш e-mail

Контактний телефон *

Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30