Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

Часто задаваемые вопросы

Задати питання

Як вас знайти і який режим роботи?

Ви можете обрати найбільш зручний для Вас по розташуванню один з наших центрів. Будні дні: з 7.30 до 20.00 год. Субота: з 7.30 до 17.00 год. Працюємо без обіду. Прийом матеріалу для лабораторних досліджень проводиться щодня, крім неділі, з 7.30 до 11.00 год. Як підготуватися до лабораторних досліджень, ви можете прочитати нижче, в розділі “ Правила підготовки до лабораторних досліджень”.

Як здати аналіз на COVID-19?

Терміновий аналіз ПЛР Коронавіруса (Covid-19) назофарингеальний зішкріб 

Прийом аналізів з 7.30 до 12.00! (суббота до 10.00!)
термін виконання : 6 годин
Вартість 980 грн

 
ПЛР Коронавіруса (Covid-19) назофарингеальний мазок 

Прийом аналізів з 7.30 до 12.00
Термін виконання 1 рабочий день (результат наступної доби)
Вартість 750 грн

Тест на антиген Covid-19, назофарингеальний мазок
термін виконання 30 хвилин, вартість – 300 грн

Для замовлення бланка англійською мовою мати при собі закордонний паспорт.

Підготовка : за 3 години до здачи мазків из носа не користуватися краплями для носа, не застосовувати спреї і не промивати ніс.

Як попасти на прийом до лікаря?

Ви можете зателефонувати в наш центр за телефоном, записатися до нас на прийом через онлайн-заявку на нашому сайті, з допомогою чату «жівосайт», або прийти безпосередньо в центр. Вам підберуть оптимальний для Вас час і день запису.

Якщо у Вас виникнуть додаткові питання – ми завжди раді на них відповісти за телефонами: (0512) 76-74-78, +38 (050) 755-96-37 та +38 (098) 459-70-80.

Як оплачуються послуги?

Ви можете оплатити послуги центру як за готівковим, так і за безготівковим розрахунком.

Передбачена гнучка система знижок на лабораторні дослідження:

  • • 10% — вагітним жінкам (при наявності медичного підтвердження (напрямки) із зазначенням терміну вагітності);
  • • 10% — дітям до 14 років;
            • 10% — медичним працівникам (при наявності підтверджуючого документа з місця роботи);

Дисконтна програма
• 5% — при одномоментної оплаті на суму більше 5000 грн; 7500 за рік
• 7% — при одномоментної оплаті на суму понад 6000 грн; 9000 за рік
•10% – при одномоментної оплаті послуг на суму понад 7000 грн; за рік 10 000

Чи приймаєте ви іногородніх? Чи потрібно направлення лікаря?
Напрямок або місцева прописка не потрібно – досить звернутися до чергового адміністратора клініки і Вас направлять до потрібного фахівця.
Ви надаєте послуги підприємствам і фірмам?
Ми маємо багатий досвід з медичного обслуговування індивідуальних і корпоративних клієнтів – до нас приходять як всією сім’єю, так і цілим офісом. Звернувшись до нас з будь-якою проблемою, ви можете бути впевнені в комплексному підході, професіоналізмі і бездоганної етики наших фахівців. Ми пропонуємо діагностичні програми, які проводяться в короткі терміни з мінімальною втратою робочого часу. Якщо в рамках дослідження виявляються факти, що свідчать про захворювання, пацієнту пропонується подальше, більш детальне, обстеження або лікування.
При обстеженні враховуються індивідуальні фактори ризику і даються необхідні рекомендації, що дозволяють вчасно вплинути на ці ризики.
Скільки коштує лікування у вас? Повністю з аналізами, ліками і т.д.?
Ви оплачуєте прийом лікаря-фахівця. Програму обстеження Вам підбере лікар по Вашому стану. Вам будуть надані рекомендації та призначення по лікуванню. Вартість лікування залежить від вираженості клінічних проявів і стадії процесу. Лікар підбере оптимальну схему лікування, лікарські препарати. Лікарські препарати Ви купуєте самостійно через аптечну мережу, лабораторні та інші послуги оплачуються згідно прайсу. Для подальшого спостереження у лікаря Вам потрібно буде записатися і приїхати до нього на повторну консультацію.
Що краще здавати ПЛР або ІФА?

Залежить від мети, яка ставиться при обстеженні.
ПЛР – полімеразна ланцюгова реакція. Це високочутливий метод визначення збудника бактеріальної або вірусної інфекції в організмі. Він заснований на визначенні специфічної структури ДНК (генетичного коду) кожного мікроба чи вірусу. Вірусні інфекції можна виявляти відразу після зараження, за тижні або місяці до того, як проявляться перші симптоми. Метод ПЛР незамінний для виявлення латентних (прихованих) і хронічних інфекцій. Ця особливість дозволяє виявити бактерії і віруси, патогенні людині, які неможливо побачити в мазку або визначити методом ІФА. Крім того, з його допомогою можна визначити кількість копій збудника (кількісний і Напівкількісний ПЛР аналіз), що дуже важливо при спостереженні в процесі лікування, так як це дозволяє оцінити якість терапії.

Основні особливості і переваги методу ПЛР:
• 100% специфічність, тому що кожен збудник має унікальний фрагмент нуклеїнових кислот;
• висока чутливість;
• можливість визначити кількість копій збудника (дозволяє оцінити якість терапії);
• можливість одночасної діагностики декількох збудників;
• швидкість отримання результату і повна автоматизація.

Імуноферментний аналіз, або ІФА – це лабораторний імунологічний метод якісного визначення і кількісного виміру антитіл до різних збудників інфекцій, неспецифічних (універсальних) імуноглобулінів, кількісного виміру гормонів.
Метод ІФА має високу чутливість і специфічність, яка в даний час складає більше 90% і дозволяє визначити реакцію організму пацієнта на інфекційний процес.

Тест-системи для імуноферментної діагностики виявляють широке коло різних інфекцій: ВІЛ-інфекція, вірусні гепатити, цитомегаловірусна, герпетична, токсоплазмова і ін.інфекції.

Для діагностики інфекційних захворювань, в тому числі що передаються статевим шляхом, використовуються три класи імуноглобулінів: M, A, G.
Завдяки тому, що імуноглобуліни різних класів виробляються в певній послідовності, за допомогою ІФА можна діагностувати інфекцію на різних стадіях, і відслідковувати динаміку розвитку процесу.

Послідовність вироблення імуноглобулінів (Ig) різних класів наступна:
• Першими з’являються IgM-антитіла. Як правило, це відбувається через 1-3 тижні з моменту зараження. Час виявлення антитіл залежить як від самої інфекції, так і від особливостей імунної системи конкретної людини. З’являються симптоми гострої інфекції. Виявлення IgM-антитіл в аналізі вказує на наявність гострої фази захворювання або на загострення хронічних інфекційних захворювань.
• Через місяць починають вироблятися IgA-антитіла, основна частина яких концентрується на слизових оболонках, де реалізується їх захисна функція.
• Останніми з’являються IgG-антитіла, як правило, на 4-му тижні з моменту зараження. Після лікування хламідіозу, мікоплазмозу, трихомоніазу їх рівень значно знижується, так як імунітет проти цих захворювань не розвивається.

Слід звернути увагу на те, що виявлення імуноглобулінів (IgM, IgА, IgG) вказує тільки на наявність антитіл, а не на наявність збудника. Тому в деяких випадках імуноферментний аналіз може давати і помилкові результати – як хибнопозитивні, так і помилково негативні. Однак специфічність кращих тест-систем ІФА в даний час наближається до 100%.

Переваги ІФА – можливість діагностики через 1-3 тижні після контакту зі збудником інфекції, можливість простежувати динаміку розвитку процесу, швидкість і зручність в роботі.

ІФА – відноситься до непрямих методів діагностики, дозволяє визначити імунну відповідь організму на збудника, а не сам збудник.

Визначити, який краще здати аналіз для діагностики, в кожній конкретній ситуації може тільки лікар, який призначає обстеження. Для комплексної оцінки інфекції, в деяких випадках, може знадобитися як виявлення самого збудника (ПЛР), так і визначення антитіл до нього в організмі пацієнта (ІФА), з подальшим контролем після проведеного лікування.

Чим відрізняється мазок на флору від бакпосева (бактеріологічного посіву)?
Для мікроскопічного аналізу в цьому виді обстеження у чоловіків береться мазок з уретри, у жінок – мазки одночасно з піхви, шийки матки і зовнішнього отвору сечовипускального каналу. При відвідуванні гінеколога у жінки завжди беруть мазок на флору. Спеціальним шпателем береться матеріал (виділення) для дослідження, який наноситься на скло, а потім забарвлюється спеціальною фарбою, яка дозволяє більш чітко побачити різні бактерії.
За допомогою даного методу діагностики можна отримати наступні дані:
• кількість лейкоцитів
• кількість еритроцитів
• склад мікрофлори
• наявність збудників гонореї, трихомоніазу, кандидозу (молочниці), гарднереллеза.За кількістю лейкоцитів отримують інформацію про наявність запалення. Присутність еритроцитів в мазку говорить про домішки крові в виділеннях. Зміна нормальної мікрофлори може вказувати на наявність інфекцій, що передаються статевим шляхом та / або дисбактеріозу.При будь-яких відхиленнях від норми в загальному мазку пацієнтам призначаються додаткові лабораторні дослідження: посів виділень на умовно патогенну мікрофлору, посіви на специфічні збудники інфекцій (наприклад, мікоплазмоз, уреаплазмоз, гонорею), ПЛР, ІФА та інші обстеження за показаннями.

Бактеріологічний посів (культуральне або мікробіологічне дослідження) – лабораторне дослідження, при якому біоматеріал, в якому імовірно можуть знаходитися патогенні мікроорганізми, поміщають в сприятливу для їх розмноження середовище при певних температурних параметрах з подальшою оцінкою результатів і визначенням чутливості до антибактеріальних препаратів. Метод цінний для визначення умовно-патогенної і патогенної мікрофлори.

Цим методом визначається не тільки кількість збудника, але його чутливість до антибіотиків у пацієнта, якому проводився аналіз, що дозволяє індивідуально підбирати препарат для лікування. Матеріал для дослідження може братися з будь-якого місця, доступного для взяття біоматеріалу (всі слизові оболонки, випорожнення пацієнта, сеча, кров, спинномозкова рідина, отримана під час діагностичних і лікувальних процедур, виділення з рани або інфікованого ділянки). Терміни виконання різні – від декількох днів до 1 тижня (залежать від визначеного збудника).

Перевагою культурального методу є відносно висока специфічність дослідження і можливість індивідуального підбору антибактеріального препарату для лікування пацієнта і облік його ефективності.

Поради пацієнтам перед відвідуванням лікаря
Перед тим, як йти до лікаря, особливо до нового для Вас, продумайте будинку в спокійній обстановці все те, що Ви хочете запитати або сказати. Запишіть це на листку паперу. Має сенс вести своєрідний «щоденник здоров’я», в який слід заносити:
• чітко і конкретно Ваші скарги, як давно почалося Ваше захворювання;
• що, на Вашу думку, могло стати причиною захворювання або погіршення здоров’я;
• які захворювання Ви вже перенесли: травми, операції, переливання крові, щеплення, лікування зубів і т.д .;
• яке лікування Ви отримували, які препарати приймали, яка була ефективність цих препаратів, чи були побічні явища;
• чи є у Вас алергія на певні ліки;
• які препарати, і в якій дозі Ви приймаєте в даний час;
• чи є у Вас алергічні реакції на харчові продукти;
• зміни маси тіла, коливання артеріального тиску, підвищення температури тіла і т.д.
В окрему папку бажано збирати результати лабораторних досліджень, рентгенівські знімки і всі інші документи, які стосуються Вашого здоров’я або які лікар видає Вам на руки.
Особливості деяких видів досліджень
• Кров на пролактин необхідно здавати не раніше, ніж через 3 години після пробудження. Рівень пролактину може підвищуватися в результаті фізичного або емоційного стресу, впливів на молочні залози.
• При обстеженні вагітних обов’язковим є вказівка ​​точного терміну вагітності, вага.
• Чоловікам дослідження PSA проводиться до ректального огляду уролога або через 7-10 днів після нього.
• Ряд лікарських препаратів впливає на рівень гормонів в крові (з цього питання потрібно проконсультуватися з лікарем).
• Для досліджень на інфекції методом ІФА можливий легкий, нежирний сніданок.
• Дослідження крові на біохімічні показники та загальний аналіз крові – натщесерце або через 2 години після останнього прийому їжі;
• Для визначення вмісту ліпідів (β-ліпопротеїди, тригліцериди, холестерин) дослідження має проводитися строго натщесерце, вечеря в попередній день не пізніше 18-00 годин з виключенням жирної їжі;
• Для жінок небажано здавати сечу в період менструації; в разі наявності виділень із статевих органів бажано закрити піхву тампоном.
• Тривале стояння сечі призводить до зміни фізичних властивостей, розмноженню бактерій і руйнування компонентів осаду сечі. Сильне охолодження може привести до випадання розчинених солей в осад.
• При здачі крові потрібно виключити фактори, що впливають на результати досліджень: фізичне напруження (біг, підйом по сходах), емоційне збудження. Тому перед процедурою слід відпочити 10-15 хвилин в приймальні, заспокоїтися.
• Кров на аналіз здають до початку прийому лікарських препаратів (наприклад, антибактеріальних і хіміотерапевтичних) або не раніше ніж через 3 дні після їх скасування (якщо інше не призначено лікарем). Кров не слід здавати після рентгенографії, ректального дослідження або фізіотерапевтичних процедур.
 

83 відповіді до “Часто задаваемые вопросы”

 1. Yana Kalinina сказав:

  Если утром сдать общий анализ крови , когда он будет готов?

 2. саня мирошниченко сказав:

  Как зовут вашего врача остеопат?

  • valeo-admin сказав:

   В нашем центре ведет прием врач остеопат, кандидат медицинских наук Борулько Дмитрий Николаевич.

 3. Елизавета Титова сказав:

  Записаться на прием в 16 лет без родителей, возможно?

 4. Євгенія сказав:

  Чи лікують у вас безпліддя? Цікавить консультації для подружжя.

  • admin сказав:

   Так,Євгенія, наші гінекологи лікують безпліддя. Попередній запис за телефонами 76-74-78, 0984597080

 5. Ольга сказав:

  Добрый день! На каком именно оборудовании ПЦР проводятся исследование. Интересует производитель. Спасибо!

 6. Анжелика сказав:

  Скажите пожалуйста,если сдать анализ РНК COVID-19 методом ПЦР в пятницу утром в субботу можно забрать результат?И делаете ли вы перевод на английский и русский языки?Спасибо

 7. Вера сказав:

  Скажите пожалуйста, какая цена пакета ведения беременности?

  • admin сказав:

   Здравствуйте, Вера! Стоимость первичного приема гинеколога от 340 грн до 680 грн ( в зависимости от количества исследований, проведенных на приеме: мазок на флору, ПАП тест, видеокольпоскопия шейки матки с цветными снимками, разовые инструменты), также нужно будет пройти рекомендуемое обследование для постановки на учет. Стоимость последующих посещений гинеколога 310 гр. Количество посещений врача при нормально протекающей беременности 10-12 раз. При необходимости также можно получать консультации и других специалистов ( стоимость 310 грн). Ведение беременности проводится с выдачей обменной карты, больничного листа или справки для оплаты отпуска по беременности и родам. Контактные телефоны центра 76-74-78, 098 459 70
   С ув.администратор

 8. Лидия сказав:

  Делают у вас УЗИ ахиллового сухожилия,

 9. Денис сказав:

  Здравствуйте, такой вопрос, если мне назначили день выдачи анализов и я по личным причинам не смог приехать и забрать его, можно ли на следующий день приехать и забрать его?

 10. Karina сказав:

  Подскажите, пожалуйста, сколько стоит анализ крови из вены по формуле (или он вроде ещё развёрнутый называется)?

  • admin сказав:

   Здравствуйте, Карина! Стоимость общего анализа крови с мануальным подсчетом лейкоцитарной формулы 160 грн, взятие крови – 30 грн.

 11. Дмитрий сказав:

  Сколько будет стоить тест обнаружения ЗППП ? Инфекции/спид/гепатиты и тд.
  Для мужчины/женщины

  • admin сказав:

   Здравствуйте, Дмитрий! Стоимость одной инфекции методом ПЦР 160грн, разовые инструменты для взятия материала 30 грн, есть комплекс 5 инф- 370 грн , гепатит В- 180 грн, С -220 грн, ВИЧ – 205 грн, сифилис – 160. Для более подробной информации свяжитесь с администратором центра по тел 76-74-78, 0984597080

 12. Виктор сказав:

  Здравствуйте! Сколько будет стоить стандартный набор:общий анализ крови, анализ крови на сахар и общий анализ мочи? Спасибо за ответ.

  • admin сказав:

   Здравствуйте, Виктор! Общий анализ крови с лейкоцитарной формулой -130 грн ( мануальный подсчет формулы 30 грн), взятие крови 30 грн, кровь на сахар – 70 грн, общий анализ мочи 95 грн.

 13. Иван сказав:

  Скорее не вопрос, а пожелание – постарайтесь достать американскую или европейскую вакцину от COVID-19.

 14. Светлана сказав:

  Сколько у вас хранятся анализы?

  • admin сказав:

   Здравствуйте, Светлана! У разной документации разные сроки. Обратитесь к администратору центра по конкретному запросу документации.

 15. Татьяна сказав:

  Добрый день. К вам по записи или можно так прийти?

  • admin сказав:

   Здравствуйте, Татьяна! Прием анализов без записи, прием врачей по предварительной записи по телефонам контакт центра 76-74-78, 098 459 70 80

 16. Катерина сказав:

  Добрый день.Скажите,пожалуйста,проводят ли у вас гистеросальпингографию?

 17. Елена сказав:

  Здрастуйте. Ведет ли у Вас прием детский ендокринолог?

  • admin сказав:

   Здравствуйте, Елена! Да, ведет. Предварительная запись по контактным телефонам центра 76-74-78, 0984597080.

 18. Юлія сказав:

  Добрий день.Мене звати Юлія. Нам порадила невролог звернутися на консультацію до Тузової Ольги Валентинівни. Чи можу я отримати консультацію особисто (при наявності медичної карточки чоловіка, який хворіє ), чи обовязкова його присутність?

  • admin сказав:

   Доброго дня, Юлія! Так, можливо (за умови можливості задавати питання самому пацієнту в в телефонному режимі).

 19. Виктория сказав:

  Здравствуйте, можно узнать цены на УЗИ

  • admin сказав:

   Здравствуйте, Виктория! Да , конечно . Со стоимостью всех УЗ исследований вы можете ознакомиться на нашем сайте в разделе Наши цены, врачебный прайс.

 20. Виола сказав:

  Здравствуйте, подскажите пожалуйста, нужен пцр тест сделать для пересечения границы. Если делать обычный тест, какая дата будет стоять при получении? Дата выполнения или дата получения на руки?

  • admin сказав:

   Здравствуйте, Виола! На бланке результата будет время и дата взятия анализа, а также дата выдачи результата.

 21. Дарья сказав:

  Добрый день, делаете ли вы УЗИ коленных сутставов и какая стоимость?

  • admin сказав:

   Здравствуйте, Дарья! На данный момент УЗИ суставов не проводим. Ведет прием врач травматолог. Предварительная запись по телефонам 76-74-78, 0984597080

 22. Алексей сказав:

  Можно ли у Вас сделать флюрографию?

  • admin сказав:

   Здравствуйте, Алексей! Флюорографию не проводим. Наш профиль – УЗИ, лабораторные анализы, консультации врачей специалистов, ЭКГ, Холтер.

 23. Тетяна сказав:

  Доброго дня,
  чі є у вас приватне стаціонарне відділення?

 24. Юлия сказав:

  Здравствуйте. Интересует удаленная консультация гематолога или гастроэнтеролога для свекрови,которая находится заграницей. Вопросы по поводу биохимических анализов(результаты есть ) и образований в печеночной ткани.Как это можно организовать? Сколько стоит?

  • admin сказав:

   Здравствуйте, Юлия! Для заказа консультации он-лайн нужно связаться с администратором центра по тел 76-74-78,0984597080 (удаленные консультации проводятся для повторных клиентов).

 25. Оксана сказав:

  Добрый вечер, есть ли в Вашей клинике врач- аллерголог?

 26. Анна сказав:

  Здравствуйте,у вас психотерапевт работает с РПП или ОКР?

  • admin сказав:

   Здравствуйте, Анна! Наш психотерапевт работает с ОКР. Предварительная запись по телефонам центра 76-74-78,0984597080

 27. Ирина сказав:

  Добрый день. Есть ли возможность оплаты картой? Или только наличный расчёт?

 28. Oleksand сказав:

  Как должно ожидать результатов анализа для “Аналіз сечі за Нечипоренком”?

  • admin сказав:

   Здравствуйте, Александр! Результат анализа мочи по Нечипоренко будет готов в срочном порядке -через 1 час, в рабочем порядке с 17.00. Прием анализов с 7.30 до 12.00 кроме воскресенья.

 29. валентин сказав:

  Может ли у вас гражданин Германии сделать PCR- корона-тест ? Он требуется при возвращении в германию

 30. Ирина сказав:

  Добрый день. какая цена доплера шеи, головы и нижних конечностей? Спасибо

  • admin сказав:

   Здравствуйте, Ирина! Стоимость исследования сосудов шеи- 300 грн, вены нижних конечностей -350 грн, артерии -350 грн. Предварительная запись по телефонам центра (0542) 76-74-78,0984597080.

 31. Виктория сказав:

  Какие анализы нужно сдавать перед планированием беременности ? И есть ли у вас пакет анализов для тех кто планирует беременеть ?)

  • admin сказав:

   Здравствуйте, Виктория! Да, в нашем центре можно пройти обследование перед планированием беременности, а также стать на учет по беременности и проходить нужные обследования до родов. Более подробно ознакомиться с перечнем облседования можно в статье нашего гинеколога “Чек-лист для женщин, планирующих беременность” https://valeo.ua/chek-list-dlja-zhenshhin-planirujushhih-beremennost/

 32. Татьяна сказав:

  Здравствуйте, скажите пожалуйста , какие реквизиты у вас в результатах теста на ковид ?

  • admin сказав:

   Здравствуйте, Татьяна! ТОВ НВО “Біологічні технології” Діагностичний центр “Валео”.

 33. Юлия сказав:

  Здраствуйте. Можно записаться к Кудриной С.С. или к Курманской М.Г.

  • admin сказав:

   Здравствуйте, Юлия! да, конечно, предварительная запись по телефонам центра 76-74-78.0984597080, также можно заказать обратный звонок на нашем сайте или заполнить заявку на запись и наш администратор свяжется с Вами.

 34. Яна сказав:

  Добрый день. Возможно ли у вас рассчитаться картой?

 35. Fopko сказав:

  Спасибо.

 36. Анна сказав:

  Здравствуйте, вы делаете вакцинацию?

  • admin сказав:

   Здравствуйте, Анна! На данный момент проводим вакцинацию от гепатита В и от вируса папилломы человека.

 37. Татьяна сказав:

  Добрий день! Ведет ли прием аллерголог?Интересует Осадчая Татьяна Юрьевна

 38. Тетянв сказав:

  Делаете УЗИ сердца младенцем?

 39. Оксана сказав:

  Удаляют ли у вас кисту на нижнем веке

 40. Наталья сказав:

  Здравствуйте .ОАК развернутый , ребенку 3.5 года, с пальца или из вены у Вас берут?

 41. Виктория сказав:

  Здравствуйте,подскажите какие у вас есть хирурги?

  • admin сказав:

   Здравствуйте, Виктория! Да, в нашем центре ведет прием хирург. Предварительная запись по телефонам центра 76-74-78,0984597080.
   С ув.администратор

 42. Виктория сказав:

  Здравствуйте, где можно забрать или посмотреть ответы анализов, сданных 22.02.2022г.? (амб. карта 21/17626) Спасибо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30