Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

Увійти до Нового року стрункіше! 2014.12.02    10:03

Жіноча краса та стрункість безпосередньо залежать від злагодженості в організмі процесу обміну речовин.

Варто енергетичним дозаправкам (булочки, бутерброди, шоколадки) перевищити обсяги енергії, що витрачається (прогулянки, пробіжки, тренування в залі) – і тендітна рівновага порушується, а фігура обростає зайвими кіло. Останні 50 років ожиріння – хронічне обмінне захворювання – охоплює планету зі швидкістю епідемії. Сам спосіб життя сучасників провокує появу зайвої ваги: ​​перекушування на ходу, засилля індустрії фаст-фуд, звичка «заїдати стрес», сидіння замість руху: вдень перед комп’ютером, увечері перед телевізором. І якщо люди найближчим часом не змінять свої звички та стиль життя, за прогнозами вчених, до 2025 року близько половини землян стануть опасистими та неповороткими.

Діагноз надлишкової маси сьогодні ставлять за індексу маси тіла (ІМТ) від 25 до 29,5.
Формула розрахунку I = m : h2 (I – ІМТ, m – маса тіла в кг, h2 – зріст у метрах, зведених у квадрат).
Розшифрування результату:
30 – 34,9 – ожиріння І ступеня;
35 – 39,9 – ІІ ступеня;
понад 40 – ІІІ ступеня (морбідне ожиріння – коли маса тіла людини вдвічі перевищує показники норми).

Мають значення та особливості розподілу жиру в тілі. Наприклад, грушоподібний, жіночий тип ожиріння (повні стегна і виражена талія) не такий небезпечний, як черевний, чоловічий у формі «яблука» – маркер ризику серцево-судинних захворювань. Виміряти ступінь небезпеки зайвої ваги для здоров’я можна за допомогою сантиметрової стрічки: якщо коло талії у чоловіків перевищує 102 см, а у жінок – 88 см, значить потрібно терміново змінювати стиль харчування та харчові звички.
Всупереч поширеній думці, ніби причина фігури, що розпливлася, – збій обміну речовин, наприклад, після вагітності та пологів, у 95% випадків повніють від банального переїдання та гіподинамії. Звичайно, генну схильність до ожиріння ніхто не скидає з рахунків, але проявляється вона знову-таки у тих, хто регулярно переїдає і мало рухається.
Здавалося б, для схуднення всього те й потрібно – зібрати волю в кулак, сісти на дієту і піти в тренажерний зал. Але насправді не все так просто.
Насамперед потрібно дізнатися про свій ІМТ, ступінь і тип ожиріння, визначитися з метою схуднення – для підвищення мотивації.

Важливо виключити медичні причини: підвищений рівень цукру , холестерину, перевірити стан гормонів щитовидної залози, іноді – статевих гормонів і гормонів надниркових залоз, виключити набряклість, застій лімфи, захворювання серця, нирок, органів травлення. Доведеться переглянути спосіб життя, режим роботи, відпочинку та харчування протягом дня, спробувати менше нервувати, мінімізувати алкоголь, виключити куріння.

Набути фігуру своєї мрії – непросто, але вона того варта!

І якщо підійти до процесу грамотно та усвідомлено, результат неодмінно з’явиться. Про те, як не зійти з дистанції під час дієти, про правила здорового та ефективного схуднення, секрети збереження бадьорості та гарного настрою – говорили на клубній зустрічі учасники спорт клубу «Fit curves» та терапевт медичного Центру «Валео». Це новий проект у діяльності нашого центру. Ось уже понад 6 місяців, учасники цього спортивного клубу одержують медичний супровід нашими спеціалістами. Були проведені зустрічі з терапевтом,гинекологом, ендокринологом, кардіологом. Наша основна мета цього супроводу – допомогти жінкам м. Миколаєва зберегти здоров’я та продовжити молодість.

Адже краса і здоровий обмін речовин нероздільні. Енергетичний баланс- це основа підтримки нашої життєдіяльності. Негативний енергетичний баланс між поглинанням енергії та її витратами є загрозливим для життя станом.
Лікування ожиріння побудовано на математичній точності – скільки отримав енергії, стільки і віддай. Здавалося б усе просто. Зменшуємо калораж щоденного раціону. І тому розраховується добова потреба у енергії кожному за індивідуально, з урахуванням його фізичної активності, характеру праці. Для збільшення витрати енергії збільшуємо фізичне навантаження.

Але якщо все так просто, чому не виходить?
Причин кілька. Відкладемо убік ендокринні та нейрогенні причини ожиріння, а також звичайну лінь і відсутність мотивації. Чому так важко дається “побудова” навіть трудягам із сильною волею?
Більшість людей не можуть подолати почуття голоду та дискомфорту під час дієти, у багатьох зниження ваги йде надто повільно.
Справа в тому, що в регуляції почуття голоду – насичення приймають древні структури людського мозку – наприклад, ендоканабіоїдна система (від латинського cannabis – коноплі), що відповідає за почуття задоволення та умиротворення від їжі. Рецептори цієї системи розташовані як у мозку, і розподілені по всьому організму. Ситна, смачна їжа викликає звикання, так що рецептори “вимагають” все більше і більше стимуляторів у вигляді смачної (звичайно солодкої та жирної) їжі. До речі, рецептори ендоканабіоїдної системи також реагують і на нікотин, а також на деякі наркотики. Ось чому запеклі курці починають одужувати поле різкої відміни куріння. Голодні рецептори вимагають “продовження банкету”, і як заміщення виступає їжа.

Не менш важливий рівень білка серотоніну – природного “антидепресанту”. Нещодавніми дослідженнями вченими Англії та Америки доведено, що рівень серотоніну визначено генетично. Тобто в деяких людей його рівень буде нижчим, ніж в інших, і ці люди виявляють себе більше як меланхоліки, схильні до депресії, в інших вище – це веселуни та оптимісти. Зрозуміло, що першим важче справлятися з труднощами, зміна способу життя, виключення смаколиків для них – випробування. Але не варто вважати цю особливість фатальною. В організмі багато компенсаторних систем. Відомі багатьом ендорфіни візьмуть він роль гормону щастя. Ендорфіни – наші внутрішні наркотики. Усі чули про “м’язову радість” і навіть виникнення залежності у деяких спортсменів від фізичних вправ. Але якщо мета – не спортивні досягнення та рельєфні м’язи, а здоров’я та задоволення, то 30 хвилин помірної фізичної активності щодня обов’язково допоможуть посилити вироблення ендорфінів.

Організму потрібні фізичні вправи, але не через силу, це навантаження до підвищення частоти пульсу від 55 до 70% від максимальної. Максимальний пульс розраховуються так – 220 – Ваш вік. Наприклад, у 40 років Ваш максимальний пульс – 220-40 = 180, 60% від 180 = 108. Значить, при виконанні щоденного фізичного навантаження максимальне жироспаление відбувається при частоті пульсу 108. Більш інтенсивне навантаження – це вже кардіотренування. Кожен може підібрати собі ті вправи, які йому подобаються,- наприклад біг на доріжці і танці, йога і плавання. Здорово, якщо вони поєднуються протягом тижня. Енергійна музика, приємна обстановка, навіть гарний спортивний одяг та зручне взуття – все працюватиме на настрій. Хтось любить займатися сам, комусь потрібна підтримка тренера. Головне, що при похвалі (зовнішній чи внутрішній), виробляється ще один гормон – допамін. Цей гормон виробляється у надниркових залозах і відповідає за стабільне відчуття радості та задоволення собою.
Обов’язково хвалите себе за всі маленькі досягнення: це можуть бути смачні свіжі фреші з овочів та фруктів, різні види масажу та спа-процедур, сауна, лазня та багато іншого. Іноді можна дозволяти собі шматочок чорного шоколаду.

Підсумок – Для успішного розлучення з зайвими кілограмами потрібно :
Визначити свій оптимальний добовий калораж харчування (допоможе дієтолог, ендокринолог) та не перевищувати його.
Підвищити рівень фізичної активності будь-яким зручним для вас способом, причому найважливіший орієнтир – задоволення від вправ.

І тоді мрія про струнку фігуру стане реальністю!

Лікар – терапевт медичного центру ВАЛЕО

Записатися на прийом

ПIБ*

Ваш e-mail

Контактний телефон *

Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30