З приходом весняного сонечка ми намагаємося якомога швидше скинути з себе зимовий важкий одяг. Але весняний вітер підступний, і у модниць в коротких спідницях може призводити до переохолодження та циститу. Як правильно боротися з цією проблемою?
На найбільш поширені питання наших пацієнтів відповідає лікар уролог Хоржевскій Віктор Віталійович:
Світлана: «Моя сестра навіть в холодну погоду ходить дуже легко одягнена. І нічим не хворіє. Я ж майже до літа ношу утеплені штани. Якщо відчула, що замерзла, відразу загострюється цистит. Чи можна якось вплинути на цю ситуацію?»
– У цій ситуації потрібно провести дослідження – посів сечі, для виявлення мікроорганізмів, що викликають цистит, пройти курс лікування за результатами антибіотикограми посіву. Потім пройти курс вакцинації препаратом, підібраним урологом.
Олена: «Я дуже погано переношу антибіотики, після курсу лікування майже завжди починаються проблеми з кишечником – діарея. Підкажіть, чи можливо вилікувати цистит без використання антибіотиків?»
– Посів сечі визначить чим викликаний цистит і допоможе з вибором препарату, що не відноситься до класу антибіотиків – уросептики, бактеріофаги. Надалі можливо пройти вакцинацію, а також провести курс фітотерапії.
Тамара: «При дослідженні сечі у мене періодично знаходять підвищену кількість бактерій, лейкоцитів, солі оксалатів. Я ніяких змін в своєму стані не відзначаю. Лише іноді буває прискорене сечовипускання. Чи потрібно якесь лікування? Як бути в цій ситуації?»
– При підвищенні кількості лейкоцитів і наявності бактерій в сечі – також необхідний посів сечі, за результатами якого уролог призначить лікування. Якщо в сечі постійно виявляються оксалати – рекомендується спеціальна дієта при оксалурии.
Рекомендую дотримуватися кількох важливих правил, які допоможуть вам в профілактиці весняних загострень циститу:
– підмивайтеся після кожного відвідування туалету і витирайтеся тільки рухами спереду назад
– не носіть стринги і тісний одяг. Стрінги сприяють заносу інфекції в сечові шляхи, а тісні джинси можуть порушити циркуляцію крові в сечовому міхурі, що сприяє розвитку запального процесу.
– ні в якому разі не терпіть, якщо відчуваєте, що сечовий міхур наповнився
– уникайте переохолодження
– своєчасно лікуєте всі інфекції
– пам’ятайте, в здоровому сечовому міхурі бактеріальний цистит не розвивається. Цьому завжди передує якась патологія (або аномалія розвитку, або хронічні інфекції, або придбані захворювання). Якщо ви лікуєтеся від циститу щовесни – потрібно виявляти і ліквідовувати причину, яка його викликає.
Допомогти розібратися з причинами частих загострень циститу вам зможуть фахівці нашого центру. Урологи на прийомі щодня. Попередній запис за нашими контактними телефонами 76-74-78, 098 459 70 80