Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

Вразливе місце чоловіків. 2014.05.06    3:16

Представники чоловічої половини в нашій країні дуже неохоче звертаються до лікарів, воліючи терпіти і переносити хвороби на ногах. Однією з таких недуг і є ПРОСТАТИТ. Спочатку чоловік не особливо звертає увагу на симптоми, списуючи їх на втому чи перевантаження. І йде до лікаря, коли терпіти вже нестерпно – біль, неможливість нормального статевого життя.

Що потрібно знати чоловікам, щоб вчасно звернути увагу на порушення у своєму організмі та зберегти здоров’я простати?

Розвитку хронічного простатиту сприяють малорухливий спосіб життя, зловживання алкоголем і гострою їжею, нерегулярне статеве життя, статеві ексцеси, тривала статева помірність, що призводить до секреторного та венозного застою, спазму артеріальних судин передміхурової залози.
Ознаки хронічного простатиту відрізняються надзвичайною різноманітністю суб’єктивних відчуттів та розладів функції сечової та статевої системи. Розібратися в них самому хворому буває вкрай важко, потрібна обов’язкова допомога спеціаліста-уролога, який проводить діагностику та призначає лікування, у тому числі урологічний. масаж простати в Миколаєві. Спроби самостійно оцінити ці прояви, розпочати їх «цілеспрямоване» лікування за даними доступної спеціальної літератури, привабливої ​​та нав’язливої ​​реклами в періодичних виданнях, по телебаченню, радіо, в інтернеті можуть бути небезпечні та завдати шкоди хворому.
Самодіагностика і самолікування можуть з одного боку заспокоювати хворого, з іншого – призводити до запізнілого встановлення істинного і навіть більш небезпечного діагнозу, появи занедбаних і часом безнадійних стадій онкологічних захворювань передміхурової залози.
Тому розпізнати хронічний простатит та призначити його лікування під силу лише кваліфікованому фахівцю – урологу, безумовно, за умови взаєморозуміння та довіри пацієнта.

Прояви хронічного простатиту можуть включати такі комплекси ознак:

– больові відчуття;
розлади сечовипускання;
– статеві розлади;
– порушення здатності до запліднення – (фертильності);
– психоневрологічні розлади.

 

БІЛЬ .Це найбільш характерна ознака хронічного простатиту. Буває різною – від відчуття тяжкості до сильної нестерпної. Локалізується в попереково-крижових та пахвинних областях, у промежині та анальному отворі, в нижній частині живота над лоном, в області мошонки, статевому члені. Може спостерігатися у спокої, виникати при сечовипусканні або починатися у міру виникнення та досягнення ерекції, оргазму та еякуляції або після неї. Це з підвищеним кровонаповненням простати при наростанні статевого збудження.

Розлади сечовипускання.
При хронічному простатиті вони можуть супроводжуватися різьбою при сечовипусканні, болем у промежині та задньому проході після нього. Іноді є ознаки хворобливого «подразнення» сечового міхура. До них відносяться:
– часте сечовипускання (більше 6 разів на день);
– нічне сечовипускання (більше 1 разу за ніч);
– наказові (імперативні) позиви до сечовипускання;
– неможливість довго терпіти з появою позиву до сечовипускання;
– Імперативне (ургентне) нетримання сечі – Мимовільне спорожнення сечового міхура у відповідь на імперативний позив.

Запалена передміхурова залоза може стати перешкодою при випорожненні сечового міхура:
– більш тривала (понад 10-15 секунд) підготовка до початку сечовипускання;
– тривале, уповільнене спорожнення сечового міхура;
– «млява» (без особливої ​​напруги), вертикально падаюча струмінь сечі із зовнішнього отвору уретри;
– необхідність надмірної напруги черевної стінки та натужування для прискорення спорожнення сечового міхура;
– короткочасні перерви між епізодами такого напруження для «відпочинку» черевної стінки;
– відчуття неповного випорожнення сечового міхура («залишкової сечі») після сечовипускання;
– потреба частішого випорожнення сечового міхура через залишкову сечу;

СТАТЕВІ РОЗЛАДИ. За зведеними даними, виникають у 31-85% хворих на хронічний простатит. В їх основі може лежати запалення простатичного відділу уретри та насіннєвого горбка, як найбільш чутливого до його утворення. При цьому виникає прискорена, що легко виникає, тривала, іноді хвороблива ерекція, прискорена еякуляція, що іноді супроводжується неприємними відчуттями.
До інших причин статевих розладів при хронічному простатиті можна віднести гормональні зміни (недолік тестостерону в організмі); .

ПОРУШЕННЯ ФЕРТИЛЬНОСТІ. Порушується запліднювальна здатність сперми (у 65% хворих), що пов’язано зі зміною її складу, домішкою клітин крові та запальних компонентів. Зменшуються кількість та рухливість сперматозоїдів. Порушення діяльності клітин передміхурової залози змінює процеси природного перетворення тестостерону в організмі. Продукти запалення при цьому токсично впливають і на секреторні клітини простати, і на сперматозоїди.

НЕРВНО-ПСИХІЧНІ РОЗЛАДИ.

За частотою вони посідають друге місце після статевих. Але якщо статеві порушення призводять хворого до уролога, то нервово-психічні розлади чоловіки, як правило, намагаються приховувати.
Їх головними причинами є необґрунтована постійна фіксація уваги на своєму стані та хворобливих відчуттях, моральні переживання безперспективності та безвиході, страх незворотної втрати статевої функції, а також тривале неефективне лікування.
Нерідко невроз може навіть на перший план, а інші специфічні ознаки запалення передміхурової залози вже не привертають основної уваги цих пацієнтів. Такі хворі стають нестримними, емоційно нестабільними, депрессивными, імпульсивними, тривожними. Часто взагалі відмовляються від статевого життя.

ВИЯВЛЕННЯ ХРОНІЧНОГО ПРОСТАТИТУ. Характерні скарги хворих на хронічний простатит змушують лікаря запідозрити це захворювання, проте остаточний діагноз має бути підтверджений додатковими дослідженнями. До них відносять огляд передміхурової залози шляхом обмацування (пальпація) через задній прохід і пряму кишку, лабораторні дослідження секрету передміхурової залози, а також її ультразвукове дослідження (УЗД). ), яке дає можливість детального вивчення розмірів, особливостей форми, контурів та структури передміхурової залози.

Ультразвукове Дослідження виконують спеціальним датчиком, який вводять у пряму кишку через задній прохід. Сучасні методи УЗД із застосуванням ефекту Доплера дозволяють детально вивчити кровообіг у передміхуровій залозі, виявити погіршення притоку артеріальної крові внаслідок хронічного запалення, ознаки венозного застою, а також зміни кровообігу на фоні терапії.

Встановлення діагнозу «хронічний простатит» на основі якоїсь однієї ознаки (особливо це стосується результатів УЗД) може призвести до помилки. Саме зіставлення скарг хворого, особливостей виникнення та перебігу захворювання, даних огляду та дослідження передміхурової залози через пряму кишку, аналізу секрету простати та результатів УЗД дозволяють лікарю достовірно діагностувати захворювання.

ЛІКУВАННЯ ПРОСТАТИТУ. Це тривалий багатоетапний процес і вимагає від хворого терпіння, наполегливості та дотримання запропонованого режиму.
Не слід розраховувати на швидке одужання від простатиту. Лікування від простатиту в один сеанс взагалі неможливе.
Пацієнт з хронічним простатитом знаходиться на диспансерному спостереженні 5 років (кожні 3-6-12 місяців відвідує уролога і проходить необхідне обстеження лікування, що підтримує та закріплює отриманий результат, масаж простати в Миколаєві, у випадку призначення лікаря).
Незважаючи на досягнутий у лікуванні успіх пацієнт повинен виконувати рекомендації та періодично відвідувати лікаря-уролога для профілактичних оглядів і досліджень, тому що рецидиви захворювання цілком імовірні. Своєчасно виявлений рецидив легше піддається лікуванню.
Необхідно усвідомлювати, що лікування не завжди призводить до повного одужання, але полегшує перебіг захворювання та зменшує можливість його ускладнень.


Лікар уролог-андролог Дикий Сергій Анатолійович

Записатися на прийом

ПIБ*

Ваш e-mail

Контактний телефон *

Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30