Центр Валео в Николаеве
Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:00 до 18:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 8:00 до 16:00
Медичний центр «Валео» Новини | Публікації

Всесвітній день боротьби с гепатитами 2019.07.26    8:16

В 2011р. Всесвітня організація охорони здоров’я ( ВООЗ ) внесла в свій календар 28 липня – як Всесвітній день боротьби з гепатитами.

Дата була вибрана в честь дня народження лауреата Нобелівської премії – Баруха Самюеля Бламберга, який відкрив вірус гепатиту В.

Вірусами гепатитів В і С на сьогодні заражені сотні мільйонів людей. Більшість з них про це не знає, аж доки хронічний процес у печінці дійде до стадії цирозу чи гепатоцелюлярної карциноми.

Як показник ігноруванням суспільством проблеми вірусних гепатитів, символом Дня боротьби з гепатитами є три мавпи: нічого не бачу, нічого не чую, нічого не скажу .

В той же час вірусний гепатит С на сьогодні виліковне захворювання а при хронічному вірусному гепатиті В є можливість блокувати інтенсивне розмноження вірусу, що значно знижує ризик прогресування хвороби.

Враховуючи видиму простоту лікування сучасними противірусними препаратами хронічного вірусного гепатиту С в Україні значна кількість хворих займається самолікуванням. В інтернеті – маса порад, консультацій, пропозицій ліків.

Безпосередній результат в більшості випадків непоганий – вірус в крові не визначається. А якщо невдача – що робити далі? Ліки, рекомендовані для повторної противірусної терапії, коштують фантастично дорого, це по-перше. Все те що натворив вірус в печінці – фіброз чи цироз – нікуди не зникло, більше того, може прогресувати навіть за відсутності вірусу в крові. Можна, звичайно, і далі продовжувати самолікування, але чудодійних пілюль для такої терапії немає. Як правило, потрібний комплексний підхід, а для цього все-таки треба всебічна оцінка ситуації лікарем.

В Україні зареєстровано сучасні високоефективні ліки для терапії вірусних гепатитів. Зрозуміло, що будь-яке захворювання краще лікувати не чекаючи прогресування до незворотних змін в організмі.

Тому при наявності факторів ризику зараження гепатитами: будь-яке ушкодження шкіри чи слизових оболонок ( пірсінг, татуювання, манікюр, медичні маніпуляції і т.п.) – на протязі півроку перевірити відсутність вірусів В і С.

Доброго Вам здоров’я!

Лікар-інфекціоніст Титовський Станіслав Павлович

Записатися на прийом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти


Миколаїв, вул.Московська, 46а
Понеділок-п'ятниця з 8:00 до 18:00
Субота з 8:00 до 15:00 Неділя-вихідний
Ел.пошта info@valeo.net.ua
Телефон: (0512)  76-74-78
Телефон для запису на прийом і УЗД: (0512) 76-74-78, 050 755 96 37
Довідкова служба: 098 459 70 80 
  Телефон для страхових компаній: 068 312 99 31