Центр Валео в Николаеве
Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:00 до 18:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 8:00 до 16:00
Медичний центр «Валео» Новини | Публікації

Судинні зірочки, судинні сіточки… 2019.09.02    9:32

У нормі тоненькі поверхневі судини (артеріоли, венули, капіляри) заховані під шкірою, а тому їх не видно. Однак якщо така судинка розшириться і наповниться кров’ю, вона починає просвічувати через шкіру, а іноді і трохи виступати над нею. Зазвичай підшкірні мікросудини стають видно, якщо вони розширюються більше ніж 0,1 мм (капіляри) або більше 0,2-0,3 мм (артеріоли, венули).

Коли ми на шкірі бачимо такі поодинокі розширені судини – це судинні зірочки, скупчення таких зірочок утворюють судинні сіточки. У медицині ці освіти називають телеангіектазії. Тонкі червоні телеангіектазії, які не підносяться над поверхнею шкіри, зазвичай розвиваються з артеріол і капілярів; більш товсті сині судини, які можуть виступати над шкірою, зазвичай утворюються з венул.

За типом будови судинні сіточки можуть бути:

 

Також для діагностики, прогноз і вибору ефективного лікування важлива локалізація телеангіоектазій:

 

Причини появи телеангіоектазій на ногах

Причини появи судинних зірочок на нижніх кінцівках можна розділити на три основні групи:

­

При цьому створюються умови для тривалого або постійного підвищення венозного тиску в венах ніг, що в поєднанні з вродженою слабкістю венозної стінки призводить до її розширення, витончення, нездатності клапанів, і як наслідок – формування варикозних вузлів і постійним набряків ніг (в деяких випадках) . Крім того, є ще ряд факторів, які сприяють появі судинних зірочок:
­

Ретикулярний (сітчастий) варикоз

Це розширення підшкірних вен діаметром від 1 до 3 мм з формуванням судинних сіток, переважно в нижніх кінцівках (ногах). В даний час вважається самостійним захворюванням, а не (як вважалося раніше) стадією розвитку варикозної хвороби нижніх кінцівок. Основна його відмінність від варикозної хвороби – сітчастий варикоз зазвичай не приносить фізичний дискомфорт, не має явних симптомів хронічної венозної недостатності (набряк, трофічні розлади) і не має медичних показань для його видалення. Тобто сітчастий варикоз в більшості випадків представляє лише косметичний дефект.

Частота появи сітчастого варикозу у жінок в 2-3 рази більше ніж у чоловіків і явно залежить від віку: так, у жінок молодше 30 років його виявляють у 8% випадків, до 50 років – в 41%, до 70 років – в 72% (у чоловіків 1, 24 і 43% відповідно).

Скарги. Як уже зазначалося, в більшості випадків пацієнти не пред’являють певних скарг (крім самої наявності сіток), однак у ряду звернулися спостерігаються і ознаки хронічного захворювання вен нижніх кінцівок: до кінця дня або після підвищеного навантаження на ноги з’являється втома, важкість і ниючі болі в литкових м’язах, невеликі набряки гомілок, незначний свербіж і печіння в області розширених судин. У молодих жінок симптоми посилюються на тлі місячних або перед ними. Гострі болі в м’язах і судороги для цього захворювання не характерні.

У разі появи таких симптомів слід пройти УЗД (доплерографію) вен нижніх кінцівок і звернутися до фахівця (хірурга або флеболога).

Прогноз для даного захворювання сприятливий в тому сенсі, що в більшості випадків сітчастий варикоз не переходить в вузлову форму, не служить місцем утворення тромбів і не викликає трофічних змін шкіри, однак самостійно також не проходить (виключення бувають після вагітності і припинення приймання КПК). Крім того, іноді можливі механічні пошкодження розширених вінок з кровотечею (про грубий одяг, тверді предмети), а іноді такі кровотечі з’являються самостійно (так звані «спонтанні кровотечі»).

Лікування ретикулярного варикозу може бути консервативним (венотоніки або флеботропні препарати, такі як диосмин, троксерутин, есцин), механічним (компресійна терапія: еластичне бинтування або носіння компресійного трикотажу – гольфи, панчохи, колготи) і оперативним (мікрооператівним). Оперативне лікування в свою чергу ділиться на світлолікування (лазеро-коагуляція) і мікросклеротерапіі. На сьогоднішній день найкращим методом для лікування ретикулярного варикозу нижніх кінцівок є мікросклеротерапія як дає найменше число рецидивів.

Профілактика. За великим рахунком все рекомендації щодо профілактики ретикулярного варикозу націлені на зменшення (а в ідеалі – повне припинення) дії певних чинників:

Рекомендації пацієнтам з проведення УЗД вен нижніх кінцівок (УЗДГ, УЗДС)

Записатися на прийом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти


Миколаїв, вул.Московська, 46а
Понеділок-п'ятниця з 8:00 до 18:00
Субота з 8:00 до 15:00 Неділя-вихідний
Ел.пошта info@valeo.net.ua
Телефон: (0512)  76-74-78
Телефон для запису на прийом і УЗД: (0512) 76-74-78, 050 755 96 37
Довідкова служба: 098 459 70 80 
  Телефон для страхових компаній: 068 312 99 31