Центр Валео в Николаеве
Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:00 до 18:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 8:00 до 16:00
Медичний центр «Валео» Новини | Публікації

Сонце та шкіра 2019.07.09    2:11

Літо, відпустка, сонце, пляж … Але важливо пам’ятати, що сонце корисно в розумних межах, так як висока сонячна активність часто провокує розвиток одного з найбільш часто діагностуємого онкологічного захворювання – рак шкіри.

Ви перебуваєте в зоні ризику, якщо у Вас світла шкіра, раніше були сонячні опіки, Ви відвідуєте солярій, любите засмагати на сонці.

Якщо у Вас на тілі багато родимок – намагайтеся уникати тривалого перебування на сонці, тим більше цілеспрямовано не засмагати. Великі невуси бажано закрити від прямих променів. Щодо безпечного перебування на пляжі – це часи до 10 ранку і після 16 вечора. Крім того можна користуватися спеціальними сонцезахисними кремами, проте вони не є панацеєю.

Рак шкіри може бути меланомним і немеланомним.

Виділяється 2 види немеланомного раку: базальноклітинна та плоскоклітинна карциноми. Вони можуть розвинутися навіть якщо Ви не мали на меті засмагати на пляжі; вони виникають на постійно відкритих літньому сонцю ділянках шкіри: обличчя, руки, шия, вушні раковини. Лікувати цей вид раку шкіри непросто, однак він вкрай рідко призводить до летального результату.

Меланома – дуже небезпечний вид раку шкіри і може виникнути навіть у тому випадку, якщо Ви «згоріли» на сонці одноразово. Меланома може утворитися і зі звичайної родимки (невуса). В невусі знаходиться велика кількість меланоцитів – пігментних клітин. В результаті впливу інтенсивного сонячного світла ДНК меланоцитів пошкоджується і вони можуть перетворитися на злоякісні клітини.

Звичайна родимка, що не загрожує перетворитися на меланому, повинна виглядати таким чином: бути округлої форми, симетричною, без рваних країв, вкраплень, одного кольору, не більше 6 мм в діаметрі. Якщо Ви помітили будь-які зміни зовнішнього вигляду родимки – потрібно звернутися до онкодерматолога.

Крім небезпеки розвитку раку шкіри, «засмага» прискорює її старіння, тому намагайтеся спеціально не засмагати на сонці.

Отже, що потрібно пам’ятати вирушаючи на пляж:

– уникати сонячних променів з 10.00 до 16.00
– не залишатися на сонці понад 4 годин
– якщо є великі родимки – заклеювати
– якщо родимок багато перед першим відвідуванням пляжу пройти консультацію дерматолога.

Лікар Хоржевскій Віктор Віталійович

Записатися на прийом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти


Миколаїв, вул.Московська, 46а
Понеділок-п'ятниця з 8:00 до 18:00
Субота з 8:00 до 15:00 Неділя-вихідний
Ел.пошта info@valeo.net.ua
Телефон: (0512)  76-74-78
Телефон для запису на прийом і УЗД: (0512) 76-74-78, 050 755 96 37
Довідкова служба: 098 459 70 80 
  Телефон для страхових компаній: 068 312 99 31