Центр Валео в Николаеве
Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:00 до 19:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:00 до 16:00
Медичний центр «Валео» Новини | Публікації

Від чого треба вакцинуватися дорослим? 2019.03.10    9:42

Перш за все від інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом – кору, дифтерії, грипу.


Від вірусного гепатиту В
– повітряно крапельним шляхом він не передається. Але заражаюча доза настільки маленька, а вірус дуже живучий, тому непомітні оку кількості заразної крові на інструментах – в перукарнях, медустановах, при нанесенні татуювань, пірсінгу і будь-яких маніпуляціях з пошкодженням шкіри і слизових, несуть загрозу інфікування. Досить небезпечний і статевий шлях.

Кір – відсутність імунітету у щеплених та не хворівших призвело до передбачуваного результату – переважного захворювання дорослих. Вони переносять так звані «Дитячі інфекції» важче, з ускладненнями (бронхіти, пневмонії, менінгіти).

Єдина можливість уникнути захворювання – щеплення. Так, щеплені теж хворіють, але значно рідше і легше. У прищепленої Європі кір теж є, але кількість хворих в рази менше, ніж в Україні та її протікання легше.

У не маючих захисного титру антитіл шанс захворіти на кір при контакті з вірусом практично 100% . Про контагиозність вірусу (здатності заражати) – говорять епідспостереження – при знаходженні хворого в будівлі вірус поширюється з потоком повітря по всіх приміщеннях, в т.ч і по вентиляційних каналах , хворіють особи, які в очі не бачили хворого.

Якщо Ви не хворіли на кір, а пам’ятають це далеко не все – перевірте рівень антитіл від кору. Якщо він нижчий захисного – щеплення.

При контакті з хворим – є 72 години для щеплення – шанс не захворіти або полегшити перебіг хвороби.

Дифтерія – попередити легше, ніж лікувати. Поради деяких «антіпрівівочніков» лікувати дифтерію великими дозами вітаміну С і гомеопатичними засобами навряд чи застосовувалися самим автором такої рекомендації. Ситуація зі щепленнями від дифтерії не краще, ніж від кору і поява хворих – тільки питання часу.

Не применшуючи складності лікування та прогнозу при важкому перебігу кору, зауважу, що дифтерія в масі своїй набагато важче і несприятливих наслідків значно більше. Кір, образно кажучи – ще квіточки, не дай Бог нам дожити до ягідок.

Грип – щорічно, з огляду на свою масовість, збирає сумний урожай. Рекомендації по «зміцненню імунітету», безсумнівно, корисні, але від вірусу грипу такого захисту недостатньо. Після щеплення імунна система набагато швидше налаштовується на боротьбу з інфекцією, і навіть якщо хвороба настає, то протікає легше і без важких, загрозливих для життя ускладнень.

На сьогодні альтернативи щепленням, як профілактиці вищезгаданим захворюванням, – немає.

лікар-інфекціоніст вищої категорії Титовський Станіслав Павлович

Записатися на прийом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти


Миколаїв, вул.Московська, 46а
Понеділок-п'ятниця з 7:00 до 19:00
Субота з 7:30 до 15:00 Неділя-вихідний
Ел.пошта info@valeo.net.ua
Телефон: (0512)  76-74-78
Телефон для запису на прийом і УЗД: (0512) 76-74-78, 050 755 96 37
Довідкова служба: 098 459 70 80 
  Телефон для страхових компаній: 068 312 99 31