Центр Валео в Николаеве
Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:00 до 19:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:00 до 16:00
Медичний центр «Валео» Новини | Публікації

Меланома: як зрозуміти, що родимку потрібно показати лікарю? 2019.06.18    9:37

Меланома (або рак шкіри) – найпоширеніше онкологічне захворювання, яке все частіше зустрічається у пацієнтів в будь-якому віці. Захворювання розвивається через пігментні клітини шкіри – меланоцити, а також з родимих плям (їх часто називають пігментними невусами).

Даному виду онкології притаманний стрімкий розвиток, а на пізніх стадіях – ураження внутрішніх органів. Саме тому дуже важливо вчасно виявити новоутворення і вибрати правильну тактику лікування, щоб допомогти пацієнту назавжди позбутися від хвороби.

Запідозрити хворобу можна, виявивши асиметричну пігментацію. І тільки після проведення біопсії точно встановлюється остаточний діагноз.
Для ознаки меланоми, було створено абревіатуру АКОРД. Це початкові літери назв основних симптомів цього загрозливого захворювання.

А — асиметрія. Нормальна родимка має бути симетричною. Якщо ж умовно проведена через родимку вісь ділить її на дві нерівні частини, це є першою ознакою можливого переродження.

К — край. Він має бути рівним, плавним. Коли ж край “розпливається”, стає зазубреним і наче рваним, це може сигналізувати про розвиток меланоми.

О — окрас. Загалом родимки можуть бути якого завгодно кольору — від світло–пісочного до темно–коричневого, майже чорного. Навіть в однієї людини на шкірі бувають родимки різного кольору. І це абсолютно нормально. Єдина вимога — забарвлення родимки має бути рівномірним. Якщо ж у ній з’явилися вкраплення іншого кольору (наприклад, темно–коричневі крапочки, білі смужки, сірі прожилки, чорні “гранули”), це має насторожити.

Р — розмір. Лікарі помітили: чим більша площа родимки, тим вища ймовірність її переродження в пухлину. Під особливий нагляд потрапляють пігментні плями діаметром понад шість міліметрів. А люди, які мають чотири і більше таких великих родимок, потрапляють у групу ризику. Водночас треба пам’ятати, що великі утворення можуть упродовж десятиріч не турбувати своїх “господарів”, а з міліметрової родимки може вирости меланома.

Д — динаміка. Найкращий варіант — це коли родимка впродовж багатьох років залишається сталою, тобто звична для вас картина не змінюється. Будь–яка трансформація може свідчити про переродження тканини в меланому. Поява різноманітних кірочок, тріщинок, зміна кольору, обрисів, товщини родимки, збільшення її розмірів, кровоточивість тощо — будь–який із цих симптомів може свідчити про початок патологічного процесу.

При будь-яких перерахованих вище змінах потрібно якомога швидше – і не боячись – звернутися до лікаря. У нашому центрі Ви можете пройти обстеження – дерматоскопію та отримати кваліфіковану консультацію лікаря – дерматолога. Попередній запис за телефонами 76-74-78, 098 459 70 80 або відправити заявку, заповнивши електронну форму

Найголовнішим у профілактиці онкозахворювань є відповідальне та уважне ставлення до свого здоров‘я, здоровий спосіб життя у повному його розумінні та регулярні своєчасні профілактичні медичні огляди у фахівців, регулярна фізична активність, підвищення стійкості організму до шкідливих факторів.

лікар – терапевт Карпець Наталія Сергіївна

Записатися на прийом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти


Миколаїв, вул.Московська, 46а
Понеділок-п'ятниця з 7:00 до 19:00
Субота з 7:30 до 15:00 Неділя-вихідний
Ел.пошта info@valeo.net.ua
Телефон: (0512)  76-74-78
Телефон для запису на прийом і УЗД: (0512) 76-74-78, 050 755 96 37
Довідкова служба: 098 459 70 80 
  Телефон для страхових компаній: 068 312 99 31