Центр Валео в Николаеве
Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:00 до 18:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 8:00 до 16:00
Медичний центр «Валео» Новини | Публікації

Як знизити холестерин без таблеток 2019.04.08    8:32

Отже, що ж таке холестерин?

У перекладі з греческого – “тверда жовч”.
Насправді це важлива складова всіх клітин нашого організму, будівельний матеріал, з якого створюються нові клітини замість загиблих.

80% холестерину синтезується всередині нашого організму печінкою, нирками, жировою тканиною. 20% ми отримуємо з їжі. Холестерин не тільки будівельний матеріал наших органів і тканей. Він бере участь у виробленні багатьох гормонів в організмі, а також вітаміну Д. Загалом, без нього не можна ніяк.

Навіщо ж ми з ним боремося, якщо він такий корисний?

Справа в тому, що весь холестерин ділиться, умовно кажучи, “на хороший” – ліпопротеїди високої щільності та “поганий”, так звані ліпопротеїди низької щільності.
З першого, хорошого холестерину, будуються наші клітини, їм харчується слизова кишечника, яка з його допомогою синтезує гормони і ферменти. А ось другий, поганий холестерин, може відкластися в судинній стінці і звузити просвіт судини аж до повної його закупорки! Але тут є нюанс. Просто так він не відкладається в судинній стінці. А ось якщо ця сама стінка запалена, судина крихка, не еластична, що може статися від впливу несприятливих факторів ззовні, то відбувається виразка судинної стінки. Ось тут і з’являються ці самі ліпопротеїди низької щільності для полагодження судин. Такім чином виникає бляшка, яка згодом збільшується в розмірах, тому, що все більше “налипає” на неї ліпопротеїдів низької щільності.

Чим це може закінчитися?

Правильно, повним закриттям просвіту судини, який живить ту чи іншу ділянку нашого організму, наприклад, серця або мозга.Є препарати, що знижують холестерин, але їх може призначити тільки лікар, оцінивши ризик атеросклерозу, зробивши прогноз того чи іншого захворювання.

А що ж можна зробити нам самостійно, щоб захистити себе від інсульту або інфаркту?

Правильно, мінімізувати шкідливий вплив на організм.

Яким чином?

Ні, жири виключати повністю не можна, потрібно обмежити споживання рафінованих жирів, які не несуть користі організму.А найкорисніші з жирів це морепродукти: морська риба, креветки, мідії, червона риба. Білок повинен бути присутнім в раціоні в обов’язковому порядку-це м’ясо нежирних сортів, молоко, яйця, горіхи. Крім того, потрібно збалансувати прийом вітамінів, мінералів, овочів, фруктів.

А як же підтримувати здоров’я судин?

Доведено, що заняття спортом, активний спосіб життя, просто ходьба в якості кардіонагрузки знижує поганий холестерин аж на 30%! Тільки вдумайтеся в цю цифру! Тому, єдиний вихід для профілактики і лікування атеросклерозу простий і недорогий – харчуйтеся правильно, рухайтеся більше, відірвіться від своїх гаджетів і автомобілів та активно займаєтеся спортом! Будь-яким спортом, навіть просто ходьбою.

Ваше здоров’я у ваших руках!


лікар гастроентеролог Назарова Світлана Василівна

Записатися на прийом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти


Миколаїв, вул.Московська, 46а
Понеділок-п'ятниця з 8:00 до 18:00
Субота з 8:00 до 15:00 Неділя-вихідний
Ел.пошта info@valeo.net.ua
Телефон: (0512)  76-74-78
Телефон для запису на прийом і УЗД: (0512) 76-74-78, 050 755 96 37
Довідкова служба: 098 459 70 80 
  Телефон для страхових компаній: 068 312 99 31