Центр Валео в Николаеве
Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:00 до 18:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 8:00 до 16:00
Медичний центр «Валео» Новини | Публікації

Як правильно харчуватися в 21 столітті? 2019.01.09    9:28

За останні роки дієтологія з науки, близькою до математики і фізики, перетворилася в одну з передових галузей медицини, яка, як з’ясувалося, може впливати не тільки на здоров’я, красу і енергію, але і на психологію і навіть генетику.

Характер харчування впливає на наше здоров’я більше ніж спадковість, екологія та рівень медицини разом узяті. Майбутнє – це персоналізована медицина, інноваційні технології та функціональне харчування, яке практично стає ліками.

Отже, які ж принципи правильного харчування 21 століття?

1. Найбільшу частку раціону повинні складати овочі. Трохи меншу – бобові (наприклад, сочевиця, квасоля), фрукти, горіхи і цільні злаки (наприклад, неперероблена кукурудза, просо, овес, пшениця, не шліфований рис). Як бачите, не згадуються хлібобулочні вироби, які раніше були основою харчової піраміди. У всьому винен їх високий глікемічний індекс – здатність дуже швидко підвищувати рівень глюкози в крові – це шкідливо.

Необхідно щодня отримувати 5 порцій (американці недавно заявили вже про 8 порцій!) овочів або фруктів в день. Порція – приблизно 80 гр. Перевага знову ж овочам – приблизно 3 порції овочів і 2 – фруктів.

2. Знизити вживання простих цукрів. Для людини, що споживає 2000 ккал в день – краще не більше 6 чайних ложок цукру на добу. Але, цитуючи ВОЗ – «Більшість вільних цукрів додаються в харчові продукти виробником, кухарем або споживачем і можуть також міститися у вигляді природного цукру в меді, сиропах, фруктових соках і фруктових концентратах.» Тобто, мається на увазі не цукор – пісок, а вся глюкоза – з варення, печива, тістечок, шоколаду, соків – тобто всього, що має солодкий смак. За такої норми про закладання цукру в чай і мови не йде.

3. Чудова новина! Жири реабілітовані! У 2017 році було завершено масштабне дослідження, яке проводилося одночасно в 18 країнах світу, і воно показало, що в прогресуванні атеросклерозу винен надлишок вуглеводів, тоді як вживання насичених жирів не підвищує смертність).

Близько 30% сумарної енергії повинно забезпечуватися за рахунок жирів. (При 2000 ккал на добу це близько 650 ккал, і це досить багато – по 30 гр вершкового масла, оливкової олії і горіхів!). Звичайно ж, віддаємо перевагу ненасиченим жирам (наприклад, що містяться в рибі, авокадо, горіхах, соняшниковій олії, олії з каноли, оливковій олії) які краще насичених жирів (наприклад, що містяться в жирному м’ясі, вершковому маслі, пальмовій і кокосовій олії, вершках, сирі і свинячому салі).

Промислові трансжири (що містяться в перероблених харчових продуктах, їжі швидкого приготування, закусочних харчових продуктах, смаженої їжі, заморожених піццах, пирогах, печиві, маргаринах і бутербродних сумішах) не входять до складу здорового раціону.

4. Менше 5 г солі (що еквівалентно приблизно одній чайній ложці) в день і використання йодованої солі.
Додамо, що 3 разове харчування з двома перекусами, що практикувалося раніше, пропонується замінити харчуванням без перекусів – тільки сніданок, обід і вечерю.

Як і раніше рекомендований великий обсяг випитої води – життєво важливого розчинника. Норма – 30-40 мл на кожен кілограм маси тіла. Щоб виробити правильний режим споживання – почніть зі 100- 150 мл води на годину. Поступово ви вийдете на власну норму. Звичайно ж кава, чай, соки не враховуються.

 

А про найбільш нагальні проблеми дієтології, такі як лікування ожиріння, ми поговоримо в найближчих випусках.

Записатися на прийом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти


Миколаїв, вул.Московська, 46а
Понеділок-п'ятниця з 8:00 до 18:00
Субота з 8:00 до 15:00 Неділя-вихідний
Ел.пошта info@valeo.net.ua
Телефон: (0512)  76-74-78
Телефон для запису на прийом і УЗД: (0512) 76-74-78, 050 755 96 37
Довідкова служба: 098 459 70 80 
  Телефон для страхових компаній: 068 312 99 31