Центр Валео в Николаеве
Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:00 до 18:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 8:00 до 16:00
Медичний центр «Валео» Новини | Публікації

Глобальна проблема – будемо вирішувати? 2019.03.24    5:54

24 березня 1882 року мікробіолог Роберт Кох оприлюднив відкриття збудника туберкульозу (мікобактерія туберкульозу, паличка Коха).

З 1982 року цей день ВООЗ встановила цю дату Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом.

Протитуберкульозний рух почався в Європі на початку XX століття, коли в Женеві стали проходити благодійні збори на користь хворих на туберкульоз.

Туберкулез – інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. Симптоми- кашель, підвищення температури, слабкість, нездужання, задишка, зниження ваги. Однак не всяка форма туберкульозу проявляє себе відразу, часто симптоми розвиваються поступово.

За даними ВООЗ, близько ⅓ населення планети інфіковані мікобактерією, не маючи при цьому захворювання, але передавати бактерію вони можуть. Організм здорової людини досить успішно справляється з атакою мікобактерії, і нейтралізує її до виникнення симптомів. Однак при сприятливих факторах (зниження імунітету, перебування в закритих колективах, недостатнє харчування, ослаблений організм) розвивається захворювання.

На сьогоднішній день ВООЗ визнала туберкульоз глобальною проблемою, в деяких країнах (в тому числі і в Україні) рівень захворюваності відповідає епідемії, причому Україна також належить до держав, де поширена “мультирезистентна” форма, тобто мікобактерія, стійка до багатьох антибіотиків.

Проблема знаходиться на державному та міжнародному контролі, лікування туберкульозу на сьогоднішній день повністю безкоштовне.

Профілактика туберкульозу полягає в проходженні диспансеризації. Під час огляду сімейним лікарем пацієнтові пропонується заповнити анкету, згідно з якою лікар приймає рішення про необхідність подальшого обстеження на туберкульоз. Щорічне проходження флюорографії також не втратило актуальності, хоча на думку МОЗ України, воно є недоцільним, так як може виявити лише захворювання в розгорнутій формі.

Також профілактика туберкулёза – це своєчасна вакцинація і заходи, що підвищують опірність організму – щоденна фізична активність, відмова від куріння, збалансоване харчування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти


Миколаїв, вул.Московська, 46а
Понеділок-п'ятниця з 8:00 до 18:00
Субота з 8:00 до 15:00 Неділя-вихідний
Ел.пошта info@valeo.net.ua
Телефон: (0512)  76-74-78
Телефон для запису на прийом і УЗД: (0512) 76-74-78, 050 755 96 37
Довідкова служба: 098 459 70 80 
  Телефон для страхових компаній: 068 312 99 31