Центр Валео в Николаеве
Телефони: (всi )
Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00
Вул. 3 Слободська 49/1
Пр. Богоявленський 340/2
Медичний центр «Валео» Новини | Публікації

Що з нами робить весна? Чому навесні гормони грають? 2019.03.17    7:35

Весна вважається найромантичнішим часом року. Навіть саме слово «весна» таїть в собі щось романтичне, надихаюче і життєстверджуюче.

Всупереч розхожій думці, що навесні у чоловіків піднімається рівень тестостерону, насправді, в цей час гормон знаходиться на мінімальному рівні. Восени ж рівень найважливішого чоловічого статевого гормону на піку, але емоційна складова вже не та, що навесні.

Наступ сонячних весняних днів справляє на людину великий вплив: збільшується викид в кров біологічно активних речовин. Навесні люди частіше хочуть з’являтися на вулиці, спілкуватися, заводити нові знайомства.

Чому ж це відбувається саме в цю пору року?

Все це можна пояснити хімізмом людських емоцій. Нейромедіатор серотонін є передавачем нервових сигналів у мозку людини. Синтезується він ділянкою мозку під назвою «ствол». Стимулюючи клітини кори головного мозку – серотонін створює відчуття піднесення настрою, діючи в спинному мозку він покращує м’язовий тонус і рухову активність, в передніх відділах мозку вплив серотоніну активізує пізнавальну активність людини. У свою чергу низький вміст серотоніну викликає втому, поганий настрій, депресію. Щоб серотонін синтезировался в достатніх кількостях, потрібно, щоб людина вживала продукти, що містять триптофан і глюкозу (шоколад, банани, хліб).

Мелатонін синтезується з серотоніну в відділі мозку під назвою епіфіз. Мелатонін є речовиною, протівоположною за дією серотоніну, його антиподом. Під впливом мелатоніну людина відчуває сонливість, настрій знижується. Мелатонін стимулює вироблення гамма-аміномасляної кислоти, під впливом якої відбувається руйнування серотоніну. У непогожі зимові та осінні дні з низькою освітленістю вироблення мелатоніну збільшується.

Навесні, коли кількість сонячних днів починає переважати – вироблення мелатоніну знижується, а головний мозок перетворюється в своєрідну фабрику щастя – адже серотоніну вже ніщо не заважає проявити себе. У нас виникає бажання більше рухатися, спілкуватися, пізнавати і всіляко насолоджуватися життям.

лікар андролог Хоржевський Вітор Віталійович

Записатися на прийом

Наші контакти


Миколаїв, вул.Московська, 46а
Понеділок-п'ятниця з 7:30 до 20:00
Субота з 8:00 до 17:00 Неділя-вихідний
Ел.пошта info@valeo.net.ua
Телефон: (0512)  76-74-78
Телефон для запису на прийом і УЗД: (0512) 76-74-78, 050 755 96 37
Довідкова служба: 098 459 70 80 
  Телефон для страхових компаній: 068 312 99 31