Центр Валео в Николаеве
Телефони: (всi )
Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00
Вул. 3 Слободська 49/1
Пр. Богоявленський 340/2
Медичний центр «Валео» Новини | Публікації

Що потрібно знати, щоб врятуватися від діабету 2019.02.17    7:54

По-перше корисно знати, що таке діабет. Поняття «Цукровий діабет» об’єднує групу захворювань, що супроводжуються порушенням засвоєння глюкози. Проявляється діабет підвищенням цукру в крові.

Це відбувається з різних причин. В основному це – результат зниження вироблення інсуліну, або зниження ефективності свого інсуліну.

Для профілактики важливо також знати причини Цукрового діабету.

Серед чинників, що збільшують ймовірність виникнення цього захворювання на першому плані – ожиріння; також захворювання розвивається на тлі частих стресів, порушення роботи підшлункової залози, печінки, зниження рівня вітаміну Д, порушенні роботи гіпоталамо-гіпофізарної системи, при вагітності і, звичайно ж, ризик зростає, якщо в сім’ї є родичі, хто хворіє або хворів на діабет. Також важливо пам’ятати про шкідливі звички, які провокують порушення роботи печінки, підшлункової залози, нервової системи, таких, як зловживання алкоголем, куріння, часте переїдання. Малорухливий спосіб життя, постійний дефіцит сну, і зміщення режиму сну в тому числі- можуть сприяти появі захворювання.

База будь якої профілактики – це харчування і рух, також нормальний режим сну, роботи і відпочинку.

У харчуванні віддавайте перевагу натуральній їжі. Те, що в поліетилені лежить на прилавках – хоч і смачно, але до здорової їжі має мало відносини. Бажано розділити добовий режим на 5 прийомів їжі (3 основних і 2 перекусу)

Перша половина дня – час, коли ми найбільше потребуємо енергії. Тому основний обсяг їжі повинен надходити в організм до 14:00. Жировмісні продукти бажано вживати на другий сніданок і обід. Вуглеводи вживати до вечері.

Білки засвоюються повільно і сприяють скорішому зниженню ваги, ніж збільшенню, їх можна дозволити собі в будь-який час доби, але в помірній кількості, так як надлишок може згубно позначитися на стані нирок.

Потрібно обмежити вживання жирної і смаженої їжі, гострих спецій, солі та цукру.
Тема здорового харчування безмежна і режим харчування індивідуальний для кожного, але, сподіваюся, наведені дані допоможуть направити Вас в вірне русло в процесі побудови власного раціону.

Потрібно рухатися! Настільки багато, наскільки дозволяє фізичне здоров’я, в той же час абсолютно не обов’язково доводити себе до виснаження! Досить щодня робити вранці вправи до стану бадьорості, проходити в середньому 10000 кроків у день і робити вечорами гімнастику (1-2 вправи для суглобів і спини).

Потрібно висипатися! Спати потрібно намагатися від 7 до 9 годин. Лягати спати коли темніє, а не коли очі втомлюються від екрану телефону. Природний і штучне світло сповільнюють вироблення мелатоніну і руйнують його, а він відповідає за якість сну і протікання процесів відновлення в нашому організмі. За 30 хвилин до сну бажано максимально затемнювати приміщення, щоб допомогти організму налаштуватися на здоровий і міцний сон.

Всі знають про шкоду алкоголю і сигарет. Ці речовини отруюють печінку, нирки, легені, мозок. Під їх впливом руйнуються капіляри, нервові клітини. Як відмовитися? – Окреме питання для кожного, хто зіткнувся з цією проблемою. Зазвичай зусилля спрямовуються на усунення причини і пошук чогось, що може замінити ефект, що викликає залежність (заспокійливі препарати або аутогенне тренування).

Насправді далеко не завжди діабет виникає у осіб, які перебувають у групі ризику, в деяких випадках це захворювання з’являється і на тлі повного благополуччя.
І все-таки за здоров’я потрібно боротися! Незважаючи на те, то на сьогоднішній день немає панацеї від Цукрового діабету, свідомі хворі і легковажні відрізняються тим сильніше, чим більше «стаж» захворювання. Адже діабет грозить не сухістю в роті, хоча це – звичайно ж малоприємний симптом, а віддаленими ускладненнями, які виникають тим раніше, чим менше пацієнти знають про цю хворобу або знають, але не налаштовані виконувати необхідні рекомендації.

У медичному центрі Валео ведуть прийом досвідчені лікарі – ендокринологи, які завжди готові прийти до вас на допомогу. Які продукти підвищують цукор, а які – ні, як правильно розрахувати кількість інсуліну перед прийомом їжі і як правильно вводити його; як пристосувати лікування до умов повсякденного життя, що робити, щоб запобігти ускладненням – всьму цьому вас навчать ендокринологи нашого центру.
Прийом пацієнтів ведеться щодня з понеділка по суботу.

Сподіваюся, інформація, яка була приведена вище буде корисна і для тих, хто не хворіє, і тим, у кого вже діагностовано Цукровий діабет.

лікар-ендокринолог Попов Артем Аркадійович

Записатися на прийом

Наші контакти


Миколаїв, вул.Московська, 46а
Понеділок-п'ятниця з 7:30 до 20:00
Субота з 8:00 до 17:00 Неділя-вихідний
Ел.пошта info@valeo.net.ua
Телефон: (0512)  76-74-78
Телефон для запису на прийом і УЗД: (0512) 76-74-78, 050 755 96 37
Довідкова служба: 098 459 70 80 
  Телефон для страхових компаній: 068 312 99 31