Центр Валео в Николаеве
Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:00 до 18:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 8:00 до 16:00
Медичний центр «Валео» Новини | Публікації

Що можна зробити, щоб запобігти викидню? 2019.09.10    10:42

Сьогодні мова піде про ранні викидні до 12 тижнів вагітності. У більшості випадків жінка ще не впевнена, що вагітна, тести можуть бути негативними або сумнівними, на УЗД вагітності ще не видно. За різними даними 15-20% всіх вагітностей закінчуються самоабортом.

У чому ж причина?

1. Гормональні зміни. Найчастіше порушення балансу гормонів в організмі жінки відбувається внаслідок  нестачі головного гормону вагітності – прогестерону. Надлишок чоловічих статевих гормонів (андрогенів) пригнічує вироблення естрогену і прогестерону, що теж може бути причиною повторюваних (звичних – 3 і більше) викиднів. Гормони надниркових залоз і щитоподібної залози впливають на формування і розвиток вагітності, їх надлишок або нестача  можуть призвести до викидня.

2. Хромосомні аномалії є причиною понад 70% усіх викиднів. Під впливом факторів зовнішнього середовища – радіації, вірусів, професійних шкідливостей, в статевих клітинах трапляються мутації. Переривання вагітності в результаті мутацій – це свого роду природний відбір. Як це не сумно, запобігти такому викидню практично неможливо. У деяких північних країнах вагітність до 18 тижнів не зберігають, якщо є загроза. В Україні вважається недоцільним зберігати вагітність до 8 тижнів, так як у плода може бути патологія не сумісна з життям.

3. Інфекційні захворювання загальні і запальні захворювання внутрішніх органів.
Всі стани з підвищенням температури вище 38 ْ С і ознобом можуть призвести до викидня. Вірусні гепатити, грип, краснуха, а також пневмонія, пієлонефрит, ангіна, аппендіціт- це серйозний ризик для плоду.
Інфекції, що передаються статевим шляхом – хламідіоз, сифіліс, ВІЛ тощо – бажано лікувати до вагітності, вони викликають інфікування плода, плодових оболонок і його загибель.

4. Аборти в анамнезі. Перша вагітність повинна закінчуватися пологами – це постулат для всіх жінок. Штучний аборт може викликати незворотні зміни в матці, і жінці загрожують звичні викидні і безпліддя в майбутньому.

5. Багато лікарськіх засобів (антибіотики, антидепресанти) та рослин (петрушка, мати-і-мачуха) можуть вплинути на перебіг вагітності.

Які чинники збільшують ризик викидня?

1. Шкідливі звички – куріння, алкоголь і наркотики.
2. Вік матері. У жінок після 45 років ризик викидня 74%, у жінок 20-25 років до 9%.
3. Захворювання матері – такі як цукровий діабет, ожиріння, артеріальна гіпертензія, гломерулонефріт і інші.

Що можна зробити, щоб запобігти викидню?

– Обстежитися до вагітності, якщо є хронічні або приховані інфекції – пролікувати їх.
– Зробити щеплення від грипу, краснухи (якщо немає антитіл).
– Визначити рівні гормонів. Якщо є відхилення, то заздалегідь відновити їх.

Фізичні навантаження, підйом вантажів, статевий акт, несильні падіння самі по собі рідко призводять до викиднів.
Приблизно в 40% всіх випадків провівши обстеження  подружжя взагалі не виявляється причин, що пояснюють чому у пари трапляються викидні. Можливість повторення викидня після одного випадку, як і всіх 15-20%. Після 2 викиднів 30-35%, а якщо три рази поспіль майже – 40%. Щоб уникнути  повторення переривання при наступній вагітності застосовують сурогатне материнство. Це буває досить рідко- в 2% випадків всіх викиднів. У більшості випадків медицина може допомогти і більшість жінок виношують вагітність і народжують здорову дитину.

Лікар акушер – гінеколог Кутольвас Ольга Олександрівна

Записатися на прийом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти


Миколаїв, вул.Московська, 46а
Понеділок-п'ятниця з 8:00 до 18:00
Субота з 8:00 до 15:00 Неділя-вихідний
Ел.пошта info@valeo.net.ua
Телефон: (0512)  76-74-78
Телефон для запису на прийом і УЗД: (0512) 76-74-78, 050 755 96 37
Довідкова служба: 098 459 70 80 
  Телефон для страхових компаній: 068 312 99 31