Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

Ультразвукова діагностика



УЛЬТРАЗВУКОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ (УЗД) – це метод розпізнавання змін органів і тканин за допомогою ультразвуку.
Це дозволяє виявляти патологічні зміни в органах, пухлинні та інші патологічні процеси, які змінюють структуру тканини, і виникають при певних захворюваннях. На сканограммах (зображеннях) області живота, можна побачити структуру печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, селезінки, нирок. За допомогою ультразвуку діагностують зміни в щитовидній і молочній залозі. Деякі види ультразвукових досліджень вимагають спеціальної підготовки.

УЗД ОРГАНІВ ЧЕРЕВНОЇ ПОРОЖНИНИ слід проводити при будь-яких хворобливих відчуттях верхніх відділів живота, при наявності почуття тяжкості в правому підребер’ї, гіркоти у роті, почуття «розпирання» після їжі, при підвищеному газоутворенні, а також якщо у Вас відзначалися (хоча б одноразово) напади гострого болю в правому підребер’ї або напади  болів, що оперізують. УЗД контролю (раз на рік, якщо немає додаткових свідчень) підлягають вже виявлені на УЗД захворювання (жовчнокам’яна хвороба, холецистити, панкреатити, кісти підшлункової залози і печінки, гемангіоми і інші утворення печінки), а так само перенесений гепатит. Так само, слід звертати увагу на будь-які епізоди пожовтіння шкіри і склер. В даний час спостерігається значне «омолодження» жовчнокам’яної хвороби.

УЗД дозволяє виявити наявність каменів в жовчному міхурі практично в 100% випадків.

УЗД ОРГАНІВ ЧЕРЕВНОЇ ПОРОЖНИНИ (печінки, жовчного міхура, жовчних проток, підшлункової залози, селезінки) проводиться натщесерце або після 6-8 годин з моменту останнього прийому їжі. Для успішного проведення дослідження необхідне дотримання пацієнтом наступної дієти – виключення з раціону протягом 1,5-2 днів свіжих овочів, фруктів, рослинних соків, чорного хліба і молочних продуктов. Все ці продукти викликають небажане для дослідження здуття кишківника. Не рекомендується перед дослідженням прийом рідини (чай, кава, соки), а так само вживання жувальної гумки, пастилок, вітамінів і т.п.
У тих випадках, коли дослідження проводиться не в ранкові години або у хворих з інсулінозалежним цукровим діабетом, допустимо вживання в їжу несолодкого чаю і підсушеного білого хліба (тости). Незалежно від наявності або відсутності гострих або хронічних дисфункцій або захворювань органів травної системи, всім пацієнтам рекомендовано призначення препаратів, що знижують здуття кишечника (Еспумізан, активоване вугілля), якщо немає протипоказань за характером захворювання і стану хворого.

УЗД НИРОК обов’язково проводиться при гіпертонічній хворобі, щоб виключити так звану «ниркову гіпертензію». За різними даними від 20% до 45% гипертоний мають ниркову природу. Якщо Вас турбують головні болі, часто буває набряклість, слід почати з ультразвукового дослідження нирок.
Показаннями до УЗД нирок також є: біль у ділянці нирок, дизуричні явища (болі, неприємні відчуття при сечовипусканні, прискорене сечовипускання). А так же сечокам’яна хвороба (раніше виявлені конкременти в нирках), та інші захворювання нирок діагностовані раніше на УЗД, що підлягають динамічному спостереженню.

Спеціальної підготовки до УЗД нирок не потрібно. При явищах метеоризму призначають дієту з обмеженням грубоволокнистої клітковини, свіжого молока та хліба.

УЗД ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ , показаннями є: вік старше 40 років (з метою раннього виявлення аденоми), прискорене сечовипускання, дискомфорт і болі в області промежини, а так само наявність інфекцій (що передаються статевим шляхом), навіть протікають безсимптомно. УЗД передміхурової залози проводиться при наповненому (НЕ переповненому!) сечовому міхурі.

Спосіб наповнення сечового міхура: за 1-2 години до дослідження слід прийняти 1-1,5 літра рідини.

УЗД ОРГАНІВ МОШОНКИ  слід проводити при будь-яких скаргах на болі в області яєчок, збільшення яєчок в обсязі, наявності розширених вен в області мошонки, а так само при виявленні об’ємних утворень в області яєчок.
Травма органів мошонки (забій, особливо з утворенням гематоми) так само є показанням до УЗД. Спеціальної підготовки не потрібно.

УЗД ОРГАНІВ МАЛОГО ТАЗА (гінекологічне дослідження) Показання дуже численні: це не тільки затримка менструації (підозра на вагітність), а й будь-які порушення менструального циклу, рясні або мізерні менструації, хворобливі менструації, болі внизу живота, патологічні виділення зі статевих шляхів, а так ж наявність об’ємних утворень (міома матки, кісти яєчників і ін.), виявлені раніше.

Динамічне УЗД у Миколаєві

Динамічне УЗД проводиться при надмірному потовщенні ендометрію, при гормонозамінній терапії. Навіть за відсутності будь-яких скарг, усім жінкам дітородного віку слід раз на 1,5 року проходити ультразвукове обстеження з метою профілактики, ранньої діагностики патології та своєчасного лікування. Слід запам’ятати, що поява кров’янистих виділень із статевих шляхів у цьому періоді є терміновим показанням до обстеження!

Існує певна методика підготовки до дослідження при огляді трансабдомінальним датчиком: огляд проводиться при наповненому сечовому міхурі. Для цього потрібно за 1,5-2 години до дослідження випити негазованої рідини в кількості 1-1,5 літрів. Оптимальний період для обстеження визначається лікарем акушером-гінекологом.

При дослідженні органів малого тазу проводиться якісна та кількісна оцінка ендометрію (внутрішнього шару матки), міометрія (м’язового шару матки), структурних елементів яєчників та різних патологічних утворень.

УЗД МОЛОЧНИХ ЗАЛОЗ повинно проводитися при будь-яких скаргах на болі або наявність об’ємних утворень в молочних залозах, а так само при збільшенні або хворобливості пахвових і лімфатичних вузлів. Загальновідомо, що кожна жінка повинна хоча б раз на місяць уважно оглядати і обмацувати свої молочні залози, проте далеко не всі дотримуються цього правила. УЗД молочних залоз так само показано при гінекологічних захворюваннях, і, як динамічне спостереження при виявлених раніше хворобах молочної залози (фіброаденоми, кісти, мастопатія), при травмі молочної залози (часто травма є провокуючим фактором у розвитку пухлини).

З профілактичною метою УЗД молочних залоз повинно проводитися щорічно всім жінкам з 18 років. Дослідження проводиться в першу фазу менструального циклу (бажано з 5 по 10 день від початку менструації). 

УЗД ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ  слід проводити за наявності таких скарг як: серцебиття, пітливість або мерзлякуватість, підвищена стомлюваність, нервозність, плаксивість, тремор (тремтіння) рук, а так само при різких коливаннях ваги, при випаданні волосся. Будь-який з цих симптомів може бути проявом захворювання щитовидної залози. Так само показанням до УЗД щитовидної залози є порушення менструального циклу, наявність ендометріозу, мастопатії, безпліддя. Динамічне УЗ-дослідження проводиться при наявності вузлових утворень, збільшення щитовидної залози, тиреоидинов виявлених раніше на УЗД. З огляду на значний дефіцит йоду в питній воді та їжі профілактичне ультразвукове дослідження щитовидної залози, слід проводити щорічно з метою раннього виявлення захворювань щитовидної залози і своєчасного лікування.

ДОППЛЄРОГРАФІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ 

УЗД ДОППЛЕР СУДИН – це один із сучасних методів вивчення кровотоку в різних судинах організму людини. За допомогою доплерівського дослідження можна визначити напрямок і швидкість кровотоку в артеріях і венах, ширину просвіту судин, виявити порушення кровотоку в даній ділянці судинного русла, судити про стан судинної стінки судини, наявність стенозу або закупорки судин, а також оцінити колатеральний кровообіг. Ультразвукове ангіологічне дослідження має безперечні переваги перед іншими методами діагностики. До них відносяться абсолютна безпека для пацієнта, можливість виконання повторних оглядів, висока інформативність даних.

УЗД серця і магістральних судин 

Новітнє ультразвукове обладнання медичного центру «Валео» має високу якість візуалізації, що дозволяє лікарю не тільки оцінити роботу серця і його клапанів в реальному часі, а й може за допомогою комп’ютерної обробки розрахувати розміри серця, дізнатися швидкість руху крові по магістральних судинах, тиск в порожнинах серця . Діагностика серця із застосуванням кольорового доплера дає можливість виявити будь-які вади серця.

Показання до УЗД серця:

– Будь-які шуми в серці

– Підозра на порок серця

– Підвищення артеріального тиску

– Перенесений інфаркт міокарда

– Підозра на аневризму серця або аорти. Спеціальної підготовки перед проведенням УЗД серця не потрібно. Протипоказань до даного виду обстеження немає.

Допплерографічні дослідження судин ШИЇ, ГОЛОВНОГУ МОЗКУ.

Допплер судин шиї дозволяє виявити такі захворювання сонних і хребетних артерій: – атеросклероз і викликані ним звуження і закупорки судин, звивистості і розширення артерій, – здавлення хребетних артерій в хребетному каналі.

Дані патологічні зміни є найчастішими причинами інсультів, тому будь-які ознаки порушення мозкового кровообігу повинні служити приводом для детального обстеження основних судин які живлять мозок.

Дослідження судин шиї показано при:

Допплерографічне дослідження судин головного мозку є логічним продовженням доплерографії судин шиї. Воно дозволяє виявити порушення кровообігу в магістральних судинах головного мозку, тому також рекомендовано пацієнтам перенесли інсульт. Під час дослідження проводяться функціональні проби для виявлення резервних можливостей судин головного мозку, що вкрай важливо для визначення прогнозу перебігу захворювання та вибору правильного лікування.

Високий артеріальний тиск, високий рівень «поганого холестерину і цукру істотно підвищують ризик розвитку атеросклерозу. Харчування і спосіб життя – найважливіші елементи профілактики!

Допплерографічне дослідження судин нирок 

Допплер судин нирок є важливим методом виявлення причин деяких ниркових захворювань, а також артеріальної гіпертензії. За допомогою цього методу з’ясовується ширина просвіту ниркових артерій і характер кровотоку в них. Звуження ниркових артерій є частою причиною підвищення тиску в молодому віці.

Допплерографічне дослідження судин нижніх кінцівок

Дослідження судин нижніх кінцівок проводиться при виникненні таких симптомів захворювань артерій або вен:

–  Набряки на ногах;

– Поява, видимих ​​під шкірою, розширених вен;

–  Тривало незагойні рани на ногах;

–  Болі в ногах при ходьбі і в спокої, важкість у ногах;

–  Підвищена чутливість стоп до холоду;

– Відчуття поколювання на шкірі ніг.

За допомогою УЗД можуть бути виявлені наступні захворювання:

– Атеросклероз артерій ніг ​​з визначенням місця і ступеня звуження судин, дозволяє в подальшому визначити тактику хірургічного втручання

– облітеруючий ендартеріїт з виявленням звужених артерій на тлі запалення їх стінок

– Варикоз вен нижніх кінцівок з визначенням ступеня прохідності і розширення вен

– Тромбоз глибоких вен ніг з визначенням локалізації і протяжності тромбу.

Шукайте, де зробити УЗД у Миколаєві — центр Валео до Ваших послуг!

Для того щоб зробити УЗД у нашому центрі Вам не потрібно попередньо брати направлення.

Просто запишіться на прийом.

Достатньо Вашого бажання дбати про своє здоров’я!

ПIБ*

Ваш e-mail

Контактний телефон *

Коментар

Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30