Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

ПсихотерапіяКласична медицина, як правило, шукає причини хвороб на рівні тіла: болить шлунок – значить, з’їв щось зайве, зліг з грипом в ліжко – підсів імунітет. Погляд фахівців в області психосоматики (з грецького: «психо» – душа, «сомо» – тіло) на витоки захворювань дещо ширше – 80% тілесних недуг беруть початок в наших душевних станах.

Де тонко – там і рветься. Психологічна трактування причин хвороб – аж ніяк не ноу-хау сучасних медиків і психологів. Медики давнини розглядали хвороби як послання тонкого світу, почувши і розшифрувавши які, людина отримувала шанс зрозуміти щось важливе про життя і про себе. Ще Гіппократ розглядав істерію у жінок як невтілену мрію про народження дитини, а причини іпохондрії (хронічного занепокоєння через перспективу захворіти) шукав в неполадках в роботі жовчного міхура.
Класичний механізм появи психосоматичних недуг – всі біологічні процеси в людському організмі узгоджуються з законами ієрархії: вища управляє нижчим. У нашому випадку вища – це психічні, розумові процеси, нижча – фізіологія. Уявімо, сталася неприємна подія, людина в глибокому розпачі, але за звичкою пригнічує емоції, змушує себе посміхатися. Тривале пригнічений стан, до того ж приховуване за маскою благополуччя, знижує активність імунної системи. Ось тут-то і може з’явитися хвороба, причому реагує на ситуацію в першу чергу самий “ослаблений” орган.

Причини і наслідки

Найчастіше психосоматичні хвороби провокують розлучення, смерть близьких, нереалізовані мрії і бажання, зрада, відсутність визнання. Масла у вогонь психосоматичних розладів підливають деструктивні для самопочуття емоції та стан. Наприклад, прописане в душі почуття страху може трансформуватися в хвороби легенів і бронхів, жадібність – в псоріаз, дратівливість і тривала невизначеність – вилитися в гастрит або синдром роздратованого кишечника. Нерідко проковтнутий гнів, невміння постояти за себе обертаються на хронічний тонзиліт, пригнічений протест – вистрілює алергічними реакціями, а перманентний стрес – перероджується в онкоутворення. Справа в тому, що постійна нервування знижує здатність імунної системи до захисту і опору. За добу в організмі людини утворюється кілька ракових клітин, але при злагодженій працює імунітет їх швидко знешкоджує. Якщо ж захист замовкає, з’являється пухлина.

Кращі ліки
Вірна стратегія і тактика при лікуванні психосоматичних розладів – вирішення внутрішніх протиріч, нейтралізація негативних емоцій, пошук виходу з тупикового стану. Причому усвідомити психологічне підгрунтя своєї хвороби – значить, пройти майже половину шляху до перемоги над нею. Перший помічник в цій справі – досвідчений психотерапевт, який працює з підсвідомістю, внутрішніми блоками і комплексами. Доповнюють терапію гомеопатія, ароматерапія, енергетичні масажі, арт-терапія: живопис, ліплення. Після опрацювання ситуації на всіх рівнях на душі стає легше, а тіло поступово звільняється від хвороби

ПIБ*

Ваш e-mail

Контактний телефон *

Коментар

Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30