ЕЛЕКТРОКАРДІОГРАФІЯ (ЕКГ) – один з найбільш перевірених і надійних методів реєстрації електричної активності серця.
Реєстрація ЕКГ рекомендується щорічно всім людям старше 40 років, навіть при відсутності симптомів кардіологічного захворювання.
Також Ви повинні звернутися в кабінет ЕКГ, якщо відчуваєте:
• дискомфорт в області серця,
• задишка,
• печіння за грудиною,
• перебої в роботі серця,
• запаморочення,
• підвищення артеріального тиску (гіпертонія),
• стали гірше переносити фізичні навантаження,
• страждаєте непритомністю
ЕКГ – метод дуже точний.За електрокардіографічної кривої можна визначити процеси, що відбуваються в серці, з точністю до сотих секунди, і кожна частка секунди може мати значення в установці правильного діагнозу.
У нашому центрі, для реєстрації ЕКГ використовується багатофункціональний електронний апарат останнього покоління з можливістю комп’ютерної розшифровки безпосередньо під час реєстрації (вимірюються 134 параметра).
Кардіограма кожного пацієнта зберігається в пам’яті приладу, що дуже важливо для подальшого контролю лікування. При виявленні порушень ритму, пауз в серцевої діяльності апарат подає звуковий сигнал для залучення уваги доктора. Таким чином, можливість помилки під час реєстрації і подальшої інтерпретації кардіограми зводиться до мінімуму.
ХОЛТЕР-МОНІТОРУВАННЯ ЕКГ (добове)
Холтерівське моніторування – це метод функціональної діагностики, за допомогою якого запис ЕКГ проводиться безперервно протягом 24 годин. Для цього використовується портативний реєстратор (холтер), який виробляє цілодобовий запис електрокардіограми та передачу інформації про роботу серця і артеріального тиску за добу в комп’ютер.
Спеціальна програма забезпечує виявлення і аналіз всіх видів порушення серцевого ритму, больових і без больових нападів ішемії міокарда. Цей метод дозволяє не тільки точно поставити діагноз, а й істотно підвищити ефективність лікування серцево-судинних захворювань (гіпертонія, інфаркт, атеросклероз, міокардит) Доступним для аналізу стає те, що турбує людину в звичайному житті (під час неспання і в період нічного сну) , але ніяк не проявляється на короткому прийомі у лікаря. Добове холтерівське моніторування виявляє практично всі можливі порушення в роботі серцево-судинної системи протягом доби, що неможливо при обстеженні іншими способами кардіологічної діагностики.
Клініческіе показання до холтерівського моніторування численні. Однак варто особливо відзначити використання холтерівського моніторингу для виявлення порушень ритму і оцінки їх частоти, ідентифікації типу аритмії, оцінки ефективності медикаментозного лікування, визначення можливих механізмів порушень ритму, з’ясування аритмической етіології клінічних симптомів.
Показання для холтерівського моніторування:
• діагностика невиявлених ранньої аритмій
• діагностика ішемії міокарда
• профілактичне спостереження за хворими з можливими загрозливими аритмією і ішемією
• оцінка ефективності лікування
• Підозра на гіпертензію білого халата
• Вперше виявлена артеріальна гіпертензія – з метою вирішення питання про необхідність початку медикаментозної терапії
• Хронічна конституціональна гіпотензія
• Помірна і важка гіпертензія, резистентна до раніше проведеної терапії
СПІРОМЕТРІЯ
Осінь, весна – період зростання простудних захворювань і загострення хронічних захворювань, особливо хвороб легенів і бронхів.
Якщо в цей період ще приєднуються: тютюновий дим, забруднення навколишнього середовища і професійні шкідливості, то у людини може розвинутися хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ). При ХОЗЛ йде порушення нормального дихання. Хворіють як чоловіки, так і жінки в однаковій мірі.
З огляду на, на жаль, що курців не стає менше, а навколишнє повітря, особливо в мегаполісах, не стає чистішим, хворих на ХОЗЛ збільшується.
Спирометрия– це клінічний метод дослідження функції зовнішнього дихання, яка може визначити 2 види порушень дихальної системи:
– Обструкція – це утруднена прохідність дихальних шляхів через набряк слизової оболонки, спазму бронхів, запалення, великої кількості виділеної мокроти.
– Рестрикція – зменшення еластичності легеневої тканини або зниження її обсягу.
Спирометрия проводиться для з’ясування:
1. Наявності або відсутності захворювання дихальної системи у пацієнтів зі скаргами на кашель, свистяче дихання, задишку, виділення мокротиння.
2. Визначення стадії захворювання (хронічної обструктівнаой хвороби легенів, бронхіальної астми, захворювання серцево – судинної системи) і оцінки ефективності лікування.
3. Впливу на легені і бронхи факторів навколишнього середовища, професійних шкідливостей і шкідливих звичок (особливо куріння).
Спірометрії проводять з 6 річного віку, в першій половині дня, натщесерце або через кілька годин після сніданку. Ця процедура проходить швидко і безболісно, не доставляючи пацієнту неприємних відчуттів.
Курцям рекомендується виконувати спірометрії щороку, щоб своєчасно діагностувати захворювання дихальної системи і почати лікування якомога раніше. Strong>