Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

Сьогодні, завтра і вчора скрізь спека, спека, спека. 2017.07.02    8:16

Настало довгоочікуване літо, принісши із собою сонячні дні, і разом з цим, на жаль, спеку та задуху.

Хоча не слід забувати що сонячні промені в організмі дитини допомагають утворитися вітаміну Д, що захищає дитину від рахіту. Вітамін нормалізує обмін кальцію та фосфору, він запобігає карієсу та допомагає правильному формуванню скелета. Через нервові закінчення шкіри цілющі промені впливають на центральну нервову систему, сприяючи інтенсивній розумовій діяльності. Сонце підвищує імунітет, стимулює роботу серця та судин, нормалізує склад крові, допомагає загоєнню ран та гнійників на шкірі.
Влітку на сонечку з малюком потрібно гуляти кілька годин на день (краще вранці та ближче до вечора). Сонячна засмага сама по собі є гарним захистом від шкідливих ультрафіолетових променів. Але зловживати сонячним промінням не варто. Передозування ультрафіолету загрожує опіками шкіри, які особливо тяжко переносять діти.

На жаль, у спекотну літню пору року сонцю потрібно не тільки радіти, а й активно захищати тіло малюка від впливу прямих сонячних променів. Як же допомогти дитині пережити спеку?

Прості правила необхідні дотримуватися дуже чітко:
– На відкритому сонці дитина не повинна перебувати понад 15 хвилин.
– Навіть у тіні в жодному разі не можна дозволяти малюкові грати без головного убору. Одяг повинен бути світлим, легким, вільним і, бажано, з натуральної тканини. Добре, якщо більшість шкірних покривів буде прикрито від сонця.
– Дітям, особливо до 3-х років, життєво необхідно користуватися сонцезахисними засобами (із захисним фактором не нижче 30). На сонці необхідно бути з 8 до 11 години вранці, або після 16 00 дня, тому що в цей час земля і повітря не дуже нагріті, а отже, спека переноситься легше. Небезпека перегрівання організму, або сонячного удару в середині дня різко збільшується.
– Не забувайте, що літо – єдина пора року, коли так легко проводити процедури, що гартують, з Вашою крихтою на свіжому повітрі. Водні процедури, безперечно, покращують якість життя дитини в спеку. І не обов’язково шукати відкриті водойми, з ризиком зараження різними інфекційними захворюваннями.
Достатньо обливань та обтирань мокрою пелюшкою. Малюка до 1 року краще обливати у ванночці з ковша, а старшу дитину можна поставити і під душ або «запустити» в маленький домашній басейн з чистою водою. У періоди особливо сильної спеки такі процедури можна повторювати кожні 2-3 години.

Запитання, що часто виникає: чи потрібно якось міняти харчування дитини в літню спеку?
Якщо малюк повністю на грудному молоці, його потреба у воді мінімальна, оскільки вміст у ньому води-85%.
Але практика показує, що і новонароджені і діти перших місяців життя іноді потребують допоювання водою. Також необхідно допоювати дитину водою у разі будь-якого нездужання (підвищення температури, блювання, пронос, запор) до приходу дитячого лікаря! Якщо Ваш малюк турбований і тимчасово відмовляється від грудей, можна спробувати дати йому воду з ложечки, можливо зараз вона потребує саме води.
Радимо в період сильної спеки тим мамам, у яких старші дітки не змушувати насильно з’їдати повний обід з важкої і жирної їжі: нехай їжа буде легкою і смачною – овочі, сир, фрукти. А з напоїв найкраще прості компоти чи морси та жодних “лимонадів”!
Спекотне літо-це ще й високий ризик отруєнь і кишкових інфекцій. У такі дні мамам необхідно дуже пильно стежити за свіжістю продуктів та терміном їхньої придатності!
Не замовкають суперечки щодо використання кондиціонера в кімнаті з маленькою дитиною. Пропонуємо кілька порад: включати кондиціонер під час відсутності дитини у кімнаті, потужність потоку – мінімальна; потік повітря повинен йти вгорі, паралельно стелі, у напрямку від голови до ніг дитини. Комфортна температура в кімнаті дитини +20+24 градуси Цельсія. Якщо на вулиці +30, то знижувати кондиціонером необхідно не нижче 26-25 градусів, щоб різниця перепаду не склала більше 4-5 градусів! І не забувайте провітрювати приміщення!

Дотримуючись всіх наших нехитрих порад, Ви, з Вашим малюком, чудово і із задоволенням переживете ці, «щедрі» на тепло, місяці!

Лікар  педіатр Половий Юрій Олександрович

Записатися на прийом

ПIБ*

Ваш e-mail

Контактний телефон *

Коментар

2 відповіді до “Сьогодні, завтра і вчора скрізь спека, спека, спека.”

  1. […] проводите времени за рулём. Из-за аномальной жары значительно снижаются внимательность и собранность […]

  2. […] Сегодня, завтра и вчера везде жара, жара, жара… […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30