Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

Проблеми з кишечником вживаємо заходів



 2013.12.04    10:24

Так склалося, що більшість людей набагато менше переймаються своїм кишечником, ніж про інші органи. Одна річ, якщо раптом захворіло серце чи щось з легенями, а кишечник — так, нісенітниця, поболить і пройде.

Насправді в жодному разі не можна недооцінювати проблеми цього найважливішого органу людини. Ми не повинні забувати, що кишечник та інші органи людини є єдиною цілісною системою. Тому неполадки в роботі кишечника спричиняють погіршення самопочуття в цілому.

Чи відчуваєте проблеми з кишечником? Вживайте заходів невідкладно!
Сьогодні ми поговоримо про одну з найпоширеніших проблем роботи кишечника — запор, про причини виникнення та методи лікування.
Спочатку визначимося з терміном «запор».
Нормальною частотою випорожнень вважається спорожнення від 3-х разів на добу до 3-х разів на тиждень. Тобто, запором ми називатимемо урідження походів у туалет менше 3-х разів на тиждень. Також цей стан може характеризуватись зменшенням об’єму та збільшенням щільності вмісту, появою відчуття неповного випорожнення після туалету.

Під поняттям функціональних запорів мається на увазі відсутність органічних перешкод до дефекації (пухлини, стискання кишечника).

Причини появи функціональних запорів різноманітні:
– малорухливий спосіб життя,
– зменшення баластових речовин у їжі,
– Недостатній питний режим,
– Стреси.
Багато людей, чомусь соромляться, обговорювати це питання з лікарем і у зв’язку з доступністю різноманітних проносних препаратів в аптеках, пацієнти самостійно починають лікуватися. Зазвичай безрезультатно тому, що проносні лише тимчасово знімають симптоми запору, але не виліковують. А навпаки, викликаючи звикання, ще більше посилюють становище. Кишечник звикає до підстьобування ззовні і перестає працювати самостійно. При тривалому застосуванні проносні викликають метеоризм, біль у животі, проноси, ураження нирок та печінки, алергічні реакції, виводять з організму мінеральні речовини.
Винятковими показаннями до тривалого прийому проносних засобів є такі як: вимушене дотримання тривалого постільного режиму, тяжкі неврологічні захворювання, травми хребта. У всіх інших випадках вдаються до використання проносних засобів в останню чергу.

Які симптоми повинні насторожити пацієнта і змусити звернутися до лікаря?
Це поява крові в калі, підвищення температури тіла, зниження апетиту, втрата маси тіла, поява скарг на запори після 50-річного віку, наявність пухлинних захворювань кишківника у близьких родичів.

Під час звернення на консультацію лікар огляне вас, призначить загальні аналізи крові, мочі, калу. Основним методом діагностики захворювань товстого кишечника є ендоскопічне обстеження – колоноскопія, яка за потреби також буде призначена. Після встановлення діагнозу функціональної запору лікар дасть рекомендації щодо лікування.

Виходячи з основних причин появи запорів, пацієнтам пропонуються такі рекомендації:

1.Збільшення рухового режиму – зарядка, плавання, ігрові види спорту, вправи на черевний прес;
2. Збільшення питного режиму не менше 1,5-2л.
3. Дотримання режиму харчування з підвищеним вмістом клітковини -фрукти, овочі, горіхи, хліб із висівками. Додатковий прийом пшеничних висівок в їжу до 5-6 ст. ложок на добу.

Чудовий рецепт лікування запорів:
Беремо 24шт. чорносливу, заливаємо 1л. окропу на 2 години. Після вечері з’їдаємо 12шт. і запиваємо половиною настою. Вранці з’їдаємо 12шт. чорносливу, допиваємо настій, що залишився, і йдемо в туалет, чекати позиву. Кожен наступний день зменшуємо по одній штуці чорносливу.

Обов’язково потрібно пам’ятати, що не можна пригнічувати позиву в туалет – цей сигнал організму обов’язковий до виконання.
І лише при неефективності протягом декількох місяців даних рекомендацій гастроентеролог підбере для вас сучасний безпечний проносний препарат.

Якщо у вас є порушення в роботі кишечника – не відмахуйтеся від них: мовляв, саме минеться. Зверніться до лікаря, тому що, зловивши хворобу на ранній стадії, вилікуватися буде набагато легше.

Лікар – гастроентеролог Баранов Денис Вікторович

Записатися на прийом

ПIБ*

Ваш e-mail

Контактний телефон *

Коментар

Одна відповідь до “Проблеми з кишечником вживаємо заходів”

  1. […] расстройства стула с наклонностью к поносам, запорам или их чередованием), в действительности служат […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30