Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

Поговоримо про контрацепцію…



 2013.10.24    7:51

Ні для кого не є секретом, що щастя жінки багато в чому визначається станом здоров’я. Для більшості жінок воно виявляється у здатності зачати, виносити дитину, народити. Стан здоров’я організму майбутньої матері потребує особливо уважного та дбайливого ставлення.

З початком сексуальних стосунків перед жінкою постає одне важливе питання:
«Який метод контрацепції вибрати?» Для багатьох жінок питання контрацепції є великою загадкою. Коли у них виникають проблеми, вони не йдуть на прийом до лікаря, а біжать до подруг і пробують на собі всі почуті поради. Вчиняючи так, жінки роблять помилку. Багато хто купує контрацептиви без рецепта, керуючись при цьому ціною та гарною упаковкою.

Тільки Ваш гінеколог зможе правильно підібрати потрібний метод контрацепції, препарат, який буде прийнятним для Вас. Перед призначенням того чи іншого контрацептивного засобу, гінеколог спочатку збирає потрібну інформацію — чи мали жінки пологи, аборти, наявність хронічних захворювань, звертає увагу на конституційні особливості та з’ясовує низку інших питань і лише потім підбирає метод контрацепції. Напевно, єдине, що можна застосувати без консультації лікаря це презерватив. Інші методи можуть застосовуватись лише після рекомендації лікаря. Багато хто вважає, що зробити аборт це простіше, ніж докласти зусиль для запобігання небажаній вагітності. Контрацепція не така складна, як думають багато хто. Давайте розбиратимемося разом.

Методи контрацепції умовно поділяються на кілька груп:

Фізіологічний спосіб контрацепції. Полягає у визначенні «небезпечних» та «безпечних» днів для настання вагітності. При цьому в небезпечні дні виключаються сексуальні контакти або застосовуються інші методи захисту. “Небезпечні” це період, під час якого відбувається овуляція (вихід яйцеклітини з фолікула), і, отже, може настати вагітність. Такий метод підходить лише жінкам, які мають чіткий, регулярний менструальний цикл. Однак, під впливом зовнішніх факторів термін овуляції може зміщуватися, що спричиняє виникнення небажаної вагітності. Тому цей метод контрацепції можна рекомендувати лише жінкам, які не мають нічого проти народження дитини і у разі настання вагітності її виношуватимуть. Якщо дитина не входить у Ваші плани – цей метод запобігання не для Вас.

Бар’єрні жіночі та чоловічі контрацептиви

Всі контрацептиви, які входять у цю групу, перешкоджають проникненню сперматозоїдів у цервікальний канал і матку, що робить зачаття неможливим. До цієї групи можна віднести і перерваний статевий акт. На сьогоднішній день презервативи залишаються єдиним контрацептивом, який захищає від інфекцій, що передаються статевим шляхом. Тому презерватив – засіб № 1 при сексуальних зв’язках з партнером, у якому немає впевненості на всі 100% або з випадковим партнером.

Сперміциди
Сперміциди – це речовини хімічного походження, здатні вбивати та знерухомлювати сперматозоїди. До цієї групи відносять вагінальні свічки, креми, тампони та ін. При правильному використанні та дотриманні всіх умов ці препарати за різними даними дають 87-93% надійності, тому цей метод також не рекомендується як самостійний у випадку, якщо вагітність абсолютно не планується.

Надійність перерваного статевого акту дуже сумнівна. Адже сперматозоїди містяться в мастилі, що виділяється під час статевого акту, тому і без сім’явипорскування зачаття також можливе.

Внутрішньоматкова контрацепція
Метод полягає у введенні в порожнину матки внутрішньоматкового засобу (ВМС) або внутрішньоматкової спіралі, як її ще називають. Внутрішньоматкова спіраль порушує нормальні процеси, обов’язкові для запліднення. Всі сучасні внутрішньоматкові спіралі виготовлені на полімерній основі у поєднанні з металом або гормональними компонентами. Найчастіше внутрішньоматкові спіралі бувають Т-подібними мідісодержащими. Але існують і спіралі інших форм (круглі, S-подібні) із вмістом золота та срібла. Метали застосовуються для того, щоб продовжувався термін служби ВМС та попереджався розвиток запальних процесів у порожнині матки. Гормон-внутрішньоматкові системи, що містять, крім контрацептивного ефекту мають ще й лікувальний ефект. Внутрішньоматкова контрацепція показана тим жінкам, які не мають запальних захворювань геніталій, мають одного постійного статевого партнера. Перед встановленням ВМС обов’язковий огляд гінеколога та обстеження на ІПСШ. За наявності будь-якої інфекції необхідно провести лікування до встановлення ВМС. ВМС встановлюється гінекологом у перший тиждень менструального циклу, після виявлення всіх можливих протипоказань терміном не більше 5 років. Навіть якщо Вас нічого не турбує неприпустимо ходити з ВМС по 12-15 років.

Хірургічна контрацепція
У тому випадку, якщо жінка більше не хоче мати дітей, використовується хірургічна контрацепція. Стерилізація є незворотним процесом, тому для неї є абсолютно конкретні показання. Стерилізацію проводять і чоловіки, причому технічно її виконання менш складно.

Гормональна контрацепція
Гормональна контрацепція – це прийом препаратів, аналогічних тим гормонам, які виробляють яєчники жінки. Спосіб їх введення в організм може бути різним: прийом таблетованих, ін’єкційних, надшкірних, внутрішньопіхвових засобів. Це найнадійніший із усіх існуючих методів, тільки потрібно завжди правильно дотримуватися інструкцій. Ті препарати, які найкраще підійдуть саме Вам, необхідно підбирати разом із лікарем з огляду на стан Вашого організму. Крім цього, за допомогою гормональної контрацепції можна допомогти деяким гінекологічним та косметологічним проблемам організму. Не завжди з першого разу вдається зробити підбір гормонального контрацептивного засобу, тому що організм кожної конкретної жінки індивідуальний, а побічні ефекти, що існують, можуть змусити жінку відмовитися від наступного прийому. Тому необхідний адаптаційний період 2-3 місяці, протягом якого організм звикне до отримання препарату. На закінчення хочеться звернути увагу на екстрену контрацепцію, яку необхідно використовувати протягом 72 годин після незахищеного статевого акту, але жодним чином не застосовувати постійно, оскільки можна піддати свій організм гормональним розладам, кровотечам та ін.

У кожному методі контрацепції є свої плюси та мінуси, грамотно підібрати метод можна лише з Вашим лікарем.

Мили жінки, любите себе, дбайте про своє здоров’я і плануйте народження бажаних дітей.

Лікар акушер – гінеколог Шумляєва Галина Валеріївна

Записатися на прийом

ПIБ*

Ваш e-mail

Контактний телефон *

Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30