Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

Підготовка до досліджень

Правила підготовки до лабораторних досліджень

• Зверніться до адміністратора центру для отримання рекомендацій щодо підготовки до обстежень, пам’ятки зі збору біологічного матеріалу, для придбання необхідного одноразовоїго стерильного посуду.

• Намагайтесь уникати факторів, що впливають на результат аналізу: фізичне навантаження (біг, підйом по сходах і ін.), Емоційне збудження. Перед процедурою слід відпочити 10-15 хвилин, заспокоїтися.

Кров для аналізу бажано здавати натще. Якщо людина погано переносить голод, можливий легкий сніданок (каша без молока і цукру, яйця, хліб, чай, вода. Солодке, жирне і м’ясо не бажано). Але є види досліджень які здаються строго натщесерце, це: глюкоза, інсулін, тригліцериди, холестерин, ліпідограмма.
Кров для визначення рівня гормонів краще здавати до 10 години ранку, тому що деякі показники схильні до добових коливань. Напередодні здачі крові не вживати алкогольні напої, не курити за 1 годину до здачі крові.
Кров не слід здавати відразу ж після рентгенографії, масажу, рефлексотерапії, ректального дослідження або фізіотерапевтичних процедур.
При обстеженні жінок з визначенням репродуктивних гормонів необхідно повідомити день менструального циклу або точний термін вагітності.

• При підготовці до здачі урогенітального матеріалу для аналізів(ПЛР-зіскрібки, мазки, бак.посеви тощо) необхідно дотримуватися таких правил: уникати місцевого застосування антисептиків і / або інших антибактеріальних (протигрибкових) мазевих препаратів і свічок; безпосередньо перед забором матеріалу протягом 2-3 годин утриматися від сечовипускання (для чоловіків); по можливості утриматися від прийому антибіотиків протягом останніх двох тижнів перед забором матеріалу; перед забором матеріалу у жінок бажано надмірно “не захоплюватися” гігієнічними процедурами.
Урогенітальний забір – інвазивна процедура, після якої можливі неприємні відчуття (відчуття печіння при сечовипусканні, незначні кров’янисті виділення; потрібно враховувати, що багато лікарських препаратів істотно впливають на лабораторні показники. Тому при прийомі будь-яких ліків, повідомляти про це під час здачі аналізів.

Копрограмма: вранці після звичайної дефекації зібрати 10 гр калу (приблизно 1 чайна ложка) в контейнер або добре відмиту баночку. Доставити в лабораторію протягом 2-3 годин. Влітку до транспортування зберігати в прохолодному місці. Не можна здавати кал після клізми, ректальних свічок, касторової олії (проносне).

Кал на приховану кров збирається так само, як і для копрограми.

Мікробіологічне дослідження калу: кал збирається як зазвичай – 10 гр калу (1 ч.л. але тільки в спеціальний стерильний контейнер.
Аналіз здавати не раніше ніж через 5-7 днів після прийому антибіотиків.

Загальний аналіз сечі: при першому ранковому сечовипусканні спочатку 1-2 секунди помочитися в унітаз, потім в спеціальний контейнер для збору сечі або добре відмиту баночку (зібрати приблизно 50-100 мл сечі). Щільно закрити і доставити в лабораторію протягом 1-2 годин.

• Підготовка до аналізу спермограма:
1. Утримуватися від статевого контакту і сім’явиверження 3-5 днів до здачі аналізу.
2. За 2-3 дні не вживати алкоголь (в т.ч пиво) і сильнодіючі препарати.
3. Не бажано збирати сперму пiд час хвороби запального характеру і підвищеної температури.
4. За 3 дні виключити перегрів області статевих органів (лазня, сауна).
5. Накануне здачі аналізу уникати стресів і надмірних фізичних навантажень.
Зібрати сперму шляхом мастурбації в спеціальний контейнер. Збирати можна як в медичному центрі, так і вдома і доставити в лабораторію протягом 1 години при температурі 34-37C.
Під час збору сперми не використовувати перерваний статевий акт і презерватив. Важливо зібрати весь обсяг матеріалу.

• Підготовка пацієнта до дослідження на демодекс (вії, матеріал з шкіри)
Бажано перед взяттям матеріалу на демодекс, протягом 3 днів виключити використання будь-яких кремів, лосьйонів, не використовувати лікарські препарати.
У день здачі біоматеріалу не мити зону, з якої передбачається здійснити забір біоматеріалу, не використовувати будь-які засоби догляду за шкірою.

Підготовка до аналізу «посткоїтальний тест»

Тест проводиться в період овуляції (приблизно 12-14 день менструального циклу), коли консистенція слизу в шийці матки найбільш сприятлива для проникнення сперматозоїдів.

  1.  Утримання від статевих стосунків протягом 3-х днів до проведення дослідження/

  2.  За 4-5 днів до і в день проведення дослідження не використовувати будь-які вагінальні препарати, спринцювання.

Статевий контакт повинен відбутися в ніч напередодні дослідження.

Після статевого акту відпочити в ліжку приблизно 30 хвилин, не брати гарячу ванну.

Жінці необхідно прийти в лабораторію для забору біоматеріалу через 9-12 годин після статевого контакту.

Мікробіологічні дослідження (бак. посіви) рекомендовано проводити до початку лікування або не раніше ніж через 5-7 днів після закінчення прийому антибіотиків.

Мікробіологічне дослідження грудного молока: грудне молоко збирають у спеціальний стерильний контейнер, окремий для кожної молочної залози. Перед збором молока вимийте руки і молочні залози з милом, обробіть сосок і околососковую область тампоном, змоченим в 70% спирті. Перші 10 мл молока видаліть, наступні 5-10 мл зберіть в стерильний контейнер. Доставити в лабораторію протягом 2-3 годин.

Рекомендації з підготовки до Ультразвукових досліджень (УЗД)
УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза) – напередодні необхідно виключити з раціону харчові продукти, що сприяють газоутворенню (сирі фрукти і овочі, чорний хліб, молоко, газована вода та ін.) При схильності до підвищеного газоутворення – прийом ентеросорбентів (активоване вугілля 4-6 таб.) найбільш прийнятний час для дослідження – вранці натщесерце. Якщо дослідження належить у другій половині дня, вранці допускається легкий сніданок і інтервал між прийомом їжі і УЗД не менше 8 годин. Неприпустимо проведення УЗД відразу після гастроскопії або колоноскопії (через 1-2 дні)
УЗД нирок , щитовидної залози спеціальної підготовки не потрібно
УЗД органів малого таза : гінекологічне дослідження – підготовка не потрібна, дослідження передміхурової залози, сечового міхура –
випити не менше 1 л негазованої рідини за 1-1,5 години до дослідження
УЗД молочних залоз спеціальної підготовки не потрібно, бажано проводити дослідження на 5-10 д.м.ц
УЗД судин шиї і нижніх кінцівок – підготовка не потрібна.
• УЗД серця – виключити прийом їжі за 3 години до дослідження.
Підготовка до ЕКГ, холтеру, спірометрії

Процедура холтерівського моніторування проста і безпечна. У перший день встановлюється апарат. Це займає близько 10 хвилин і не вимагає спеціальної
підготовки. На наступний день апарат знімається і проводиться аналіз даних. У нашому центрі дослідження проводиться амбулаторно.

Підготовка до холтерівського моніторування ЕКГ
1. Рекомендується прийняти душ, тому що після установки електродів протягом 24 годин не можна буде приймати водні процедури.
2. Чоловікам видалити (при необхідності) волосяний покрив з передньої поверхні грудної клітки.

Як поводитися під час холтерівського моніторування:

Всім пацієнтам при холтерівському моніторуваннi ми рекомендуємо вести щоденник, в якому необхідно відзначати своє самопочуття, скарги, вид діяльності, фізичні навантаження, прийом лікарських препаратів, час неспання і сну. Перш за все, описується рід занять протягом всього моніторування та фізіологічний стан: сон, фізичні вправи, ходьба, біг, водіння автомобіля, емоційні стреси.

Точно за часом, відзначаються скарги, в зв’язку з якими проводиться моніторування та інші суб’єктивні відчуття: слабкість, запаморочення, здавлювання в грудях, задуха, серцебиття, загальна слабкість, біль в області серця і іншої локалізації.

Спірометрію проводять з 6 річного віку, в першій половині дня, натщесерце або через кілька годин після сніданку. Ця процедура проходить швидко і безболісно, ​​не доставляючи пацієнту неприємних відчуттів.


Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30