Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

Чому настрій змінюється протягом дня?



 2016.06.12    4:43

Чи замислювалися Ви, чому наш настрій та фізичний стан змінюються протягом дня чи місяця? В один день почуваєшся бадьорим і повним сил, легко переносиш фізичне навантаження, а в інший насилу підіймаєшся з ліжка. У цьому стан здоров’я у нормі. Виявляється вся справа у біоритмах.

Як день змінюється вночі, також і в організмі людини відбуваються повторювані зміни процесів. І вивчає ці процеси науки хрономедицина та біоритмологія. Знання про біоритми допомагають при багатьох хворобах знизити дози ліків або взагалі обійтися без них.

Серед загальних біоритмів найбільш цікаві ті, які складають індивідуальний портрет людини-хронотип. Хронотип відображає температуру тіла, рівень гормонів, потребу в їжі та сні, пізнавальні здібності протягом однієї доби. Кожен орган та системи тіла мають свій ритм діяльності.

У житті закріпилися назви хронотипів людини за аналогією зі світом птахів: жайворонки, сови та голуби.

Люди типу жайворонка легко прокидаються ні світло ні зоря, бігають вранці, приймають холодний душ, і тут же здатні засісти за роботу. Це триває до другої половини дня, потім сонце, що сідає, ніби забирає все життя жайворонка, йому б швидше лягти спати. Худнути цьому типу легко, йому простіше відмовитися від вечері після 18:00 і почати бігати вранці.

Біоритм сова – повна протилежність. Сові стати рано дуже важко, їй нелегко знайти здатність ясно мислити до 11:00, до обіду вона прокидається і ближче до вечора почувається краще. Зайва вага – звичайне явище у сов, вони пізно вечеряють, їм складно схуднути.

Люди типу голуби почуваються чудово весь день і не втрачають працездатності до вечора. Вони лягають вчасно спати і добре засинають. Ці люди відрізняються міцною психікою, хорошим здоров’ям, завжди сповнені енергії.

Чистих хронотипів небагато, більшість людей змішані типи: жайворонко-голуби-41% і голуби-сови-32%.
Добові (циркадні) біоритми людини мають серед найпомітніших проявів – сон. Недостатня кількість сну може стати причиною зниження імунітету, падіння працездатності, погіршення інтелектуальних здібностей, порушення обміну речовин, психічних порушень та шизофренії.
Коли сонце сідає і стає темно, стимулюється вироблення гормону мелатоніну, який розслаблює людину і, навпаки, на світанку рівень мелатоніну падає і активність організму підвищується. Любителям проводити ніч за комп’ютером загрожує збій циркадного ритму. Нічна робота дуже сильний стрес для організму, може призвести до безсоння, апатії та депресії. Страждають і фізичні параметри: виникнення виразкової хвороби, вегето-судинної дистонії, злоякісних пухлин.

Вчені з’ясували, якщо стабілізувати свої біоритми простим дотриманням режиму сну, можна загальмувати старіння мозку. Найкращий сон для людини з 22:00 до 6:00. Вища працездатність-10:00-12:00 і 17:00-19:00. Необхідний добовий мінімум – перші 4-5 годин звичайного природного, глибокого та без перерв сну обов’язкові. Достатній нічний сон сприяє схуднення.

Для швидкого засинання:
1.Лігти зручніше, заплющити очі, ні про що не думати
2.Зосередити свою увагу на діафрагмі та на щиколотках ніг
3. Необхідна повна тиша та темрява
4.Вечеря за 2-3 години до сну
5.Провітрити приміщення перед сном.

Кожен з органів має годинник, коли його відновна здатність максимальна Печінка відновлюється вночі, тому не треба її навантажувати їжею на ніч; товстий кишечник краще спорожняти вранці одночасно.
О 6:00 краще дію препарати, що знижують кров’яний тиск і препарати про онкозахворювань. Ранкова сигарета звужує кровоносні судини більше, ніж сигарета, викурена увечері.
О 7:00 травна система працює чудово, всі вуглеводи переробляються на енергію. О 8:00 згущується кров та велика небезпека інфарктів, тому аспірин та судинорозширювальні засоби краще приймати в цей час. Променева терапія, проведена о 8:00, переноситься краще.
Добові ритми слід враховувати при прийомі медикаментів, при складанні меню, порядку дня для схуднення, графіка роботи різних хронотипів людини.

Дуже часто графік роботи та завантаженість нашого життя йдуть всупереч біоритмам організму, внаслідок чого накопичується фізична та психологічна напруга. Постарайтеся налагодити свій графік так, щоб він збігався з вашими циркадними ритмами. Якщо самостійно не вдається розібратися, Ви завжди можете звернутися за допомогою до лікаря.

Лікар акушер – гінеколог Кутольвас Ольга Олександрівна

Читайте також:

Записатися на прийом

ПIБ*

Ваш e-mail

Контактний телефон *

Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30