Ця стаття буде корисною для тих, хто вирішив планувати народження малюка.
У наші дні планування вагітності вже стало нормою. Але часто, список досліджень, що пропонується перед зачаттям, жінкам не завжди зрозумілий.
Які ж дослідження необхідні і чому?
Про це для Вас розповідає наш лікар акушер – гінеколог Курманська Марина Геннадіївна :
«Спостерігаючи за пацієнтками, які звертаються до нашого центру, дуже тішить те, що жінки стали підходити до питання планування вагітності більш усвідомлено. І це чудово, тому що виявлення захворювань, несприятливих станів і схильностей дозволяє запобігти багато ускладнень під час протікання вагітності. Усунення інфекцій, діагностика та корекція захворювань, поповнення дефіциту вітамінів – все це запорука плавного перебігу вагітності та здоров’я майбутньої дитини. Обстеження дуже важливе, воно допомагає виявляти та усувати фактори, які можуть призвести до внутрішньоутробних вад розвитку плода (наприклад, відсутність імунітету до краснухи), невиношування вагітності (як ускладнення йоддефіцитного стану). Є стани, своєчасна діагностика та корекція яких дозволяє зберегти та виносити бажану вагітність (підвищення рівня чоловічих гормонів, антифосфоліпідний синдром, різні ендокринні захворювання, захворювання щитовидної залози, цукровий діабет)».
З чого ж почати? Які аналізи потрібно пройти?
– Перш за все потрібно звернутися до гінекологу. Пройти огляд з кольпоскопією, взяттям мазка на флору та цитологічне обстеження, огляд молочних залоз. Лікар переконається у відсутності патологій статевих шляхів, а мазки визначать наявність патогенної флори та грибків.
– Ультразвукове дослідження органів малого тазу, молочних залоз. Ця процедура є обов’язковою. Дослідження дозволяє уточнити, чи немає патологій розвитку матки, показує стан яєчників, такі захворювання як міома матки, ендометрит. та ін. Будь-які запальні процеси можуть перешкодити гармонійному розвитку вагітності.
– Загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, глюкоза крові. Ці аналізи допоможуть виявити запальні процеси, залізодефіцитну анемію, цукровий діабет , хвороби нирок.
– Група крові, резус-фактор. Цей аналіз дуже важливий для тих, хто планує вагітність вдруге. Якщо у жінки негативний резус фактор, а у чоловіка позитивний ризик розвитку резус конфлікту при другій вагітності зростає до 50%. Знаючи про таку проблему, лікар наперед розробить схему лікування.
– Обстеження печінкиі нирок (АСТ,АЛТ ,білірубін, тимоловая проба, лужна фосфатаза, креатинін, сечовина, сечова кислота, загальний білок, бак. посів сечі);
– Згортання крові (розширений варіант коагулограми). Якщо в крові недостатньо згортаючих факторів, можлива кровотеча, невиношування вагітності.
– Обстеження на TORCH-інфекції (токсоплазма, ВЕБ, цитомегаловірус, мікоплазма, уреаплазма, краснуха, хламідії, герпес-вірусна інфекція). Мета аналізу виявити інфекції та ступінь їхньої активності, а також кількість антитіл, вироблених імунітетом для захисту.
– Обстеження на ВІЛ, сифіліс, гепатит В, гепатит С;
– Обстеження щитовидної залози (ТТГ, Т4, АТ до ТПО).
– За наявності хронічних захворювань можуть знадобитися консультації інших фахівців( терапевта, ендокринолога, кардіолога та ін.).
Обстеження перед зачаттям проходить не лише жінка, а й майбутній тато. Чоловікові бажано відвідати лікаря – уролога.
Пройти обстеження :
– на інфекції, що передаються статевим шляхом,
– ВІЛ, гепатит В та С, сифіліс,
– групу крові та резус – фактор,
– за необхідності спермограму.
Обстеження до вагітності дає можливість вчасно пройти лікування, благополучно виносити та народити міцного здорового малюка!
Усі аналізи, дослідження та консультації фахівців ви можете пройти у будь-якому відділенні мед.центру Валео. Вдалого планування!
Лікар акушер – гінеколог Курманська Марина Геннадіївна