Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

Харчові отруєння в дітей віком. Допомога до приїзду лікаря. 2017.07.23    11:11

Літо – чудова пора для відпочинку, час відпусток та канікул. На жаль, літо часто супроводжують небезпеку для здоров’я дітей. Це харчові отруєння – проблема про яку, здавалося б, всі і всі знають. Але не так все просто і легко проходить насправді.

Щорічно величезна кількість дітлахів страждає від важких отруєнь і ускладнень!
Тому переконливо просимо звернути на це увагу, дорогі наші батьки, Ви повинні дуже добре розуміти та відчувати ту межу між: “все нормально і я впораюся з ситуацією” або “небезпечно і може бути гіршим”.
Все залежить від того, як вчасно Ви почнете правильні дії, залежно від стану дитини. Основні тривожні симптоми отруєння: нудота, блювота, діарея (пронос), болі в ділянці живота. . Адже отруєння – це і є потрапляння різних інфекційних агентів (вірусів чи бактерій) до організму дитини, і залежно від збудника та прояву захворювання. Уважно оцініть зміни у поведінці та стані дитини.
Негайне звернення за медичною допомогою потрібне в тому випадку, коли нудота, блювання, діарея та біль у животі з’явилися у дитини віком до 3 років. Також терміново і невідкладно потрібна консультація лікаря в тих випадках, коли, навіть у старшої дитини, з’являються крім перерахованих ще й наступні проблеми – підвищення температури тіла, дитина не може пити через неприборкану блювоту, дитина не може ковтати, зазначає двоїння в очах , довго не мочився (більше 6 годин), якщо Ви побачили в сечі або калі домішки крові, з’явився незрозумілий висип на шкірі, болі в суглобах. Обов’язкове термінове звернення за медичною допомогою має бути й у випадках, коли ознаки, навіть незначні, виявилися у кількох членів сім’ї або в раціоні дитини у попередні 48 годин були гриби чи консерви.

До приїзду лікаря або бригади швидкої допомоги необхідно правильно і швидко надати можливу, за ситуацією, невідкладну допомогу. У тому випадку, коли симптоми отруєння виявилися відразу після прийому сумнівної їжі, спробуйте напоїти дитину чистою водою та викликати блювоту, не годуйте нічим!
Якщо минуло вже більше, ніж 1 годину після їжі – просто починайте повільно і потроху напувати дитину водою (кімнатної температури) або спеціальними розчинами (наприклад регідрон) – маленькими ковтками і часто, щоб заповнити втрачену під час блювання або діареї рідина. З лікарських препаратів, які небезпечно було б дати дитині до приїзду лікаря, найпершим буде сорбент (смекта або активоване вугілля в дозі 1 грам на кілограм ваги дитини) – пити та запивати водою.
При підвищеній температурі тіла необхідно дати жарознижувальний засіб у віковій дозі.

Швидко та вчасно надана допомога, своєчасна консультація лікаря дозволять Вам правильно допомогти Вашій улюбленій дитині уникнути серйозних проблем!

лікар педіатр Половий Юрій Олександрович

Записатися на прийом

ПIБ*

Ваш e-mail

Контактний телефон *

Коментар

Одна відповідь до “Харчові отруєння в дітей віком. Допомога до приїзду лікаря.”

  1. […] Пищевые отравления у детей. Помощь до приезда врача. […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30