Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

Перший секс. Коли вже можна? 2014.04.07    2:21

«Доброго дня, лікарю! Перервіть мені вагітність!».

Так звернулася до мене на прийомі дівчина, яка щойно увійшла до кабінету. Коли я почала ставити їй питання про те, що її турбує, про початок першої менструації, вона відповідала плутано, в очах стояли сльози. Коли я поставила їй питання про початок статевого життя, то вона з гордістю відповіла: «У 14 років!». А відповідь на запитання про кількість статевих партнерів взагалі шокувала мене: «Постійних — 10-15!». “А який метод контрацепції Ви використовуєте?” – запитала я. “А що це таке?” – відповіла мені дівчина і додала: “Дайте мені швидше таблетки перервати вагітність, я поспішаю!” І жодних розмов про наслідки такого кроку на мою пацієнтку враження не справили. Пацієнтці було не повних 17 років.

Коли ж починати статеве життя?
До яких наслідків може призвести відсутність статевого життя?


Напевно, цими питаннями ставився кожен підліток. І було б зовсім непогано, якби такі питання насамперед вони ставили своїм батькам. Але більшість із них соромляться торкатися цієї теми і намагаються отримати інформацію з інших джерел.
У свою чергу батьки вважають своїх дітей ще маленькими для таких розмов і відкладають їх на потім. Але бувають такі ситуації, що такі розмови виявляються запізнілими.

Фахівці-психологи рекомендують батькам якомога раніше почати обговорювати зі своїми дітьми тему статевих стосунків. У 9-10 років можливо це передчасно, але років у 14-15 вже необхідно поговорити з ними на тему інтимних відносин.

Приблизно з 9-17 років кожен підліток проходить через важливий життєвий етап – статеве дозрівання, протягом якого в організмі відбувається низка фізіологічних та психологічних змін. Статеве дозрівання починається під впливом гормонів і у кожної людини все це суто індивідуально. Деякі дівчатка та хлопчики у 12-13 років зовні виглядають досить розвиненими, а в інших процес статевого дозрівання ще й не думав наступати. У цьому віці дівчина може завагітніти, а молода людина стане батьком.

Думаю, що вступати в статеві стосунки дівчина чи хлопець повинні тоді, коли вони вже розуміють, що означає БЕЗПЕЧНА статева поведінка і що таке РИЗИКОВА статева поведінка.

БЕЗПЕЧНА статева поведінка – це утримання від статевих відносин, використання презервативу і збереження вірності одному статевому партнеру (партнерці).

РИЗИКОВА статева поведінка – це не тільки інтимні стосунки без засобів запобігання, але і численні статеві партнери, вживання алкоголю, наркотичних засобів перед і під час сексуальних відносин.
Ні для кого вже не секрет, що останнім часом різко знизився вік початку статевого життя, що можна пов’язати з урбанізацією, що стрімко зростає, впливом суперечливих ідей про сексуальні цінності і сексуальну поведінку, наявність матеріальних проблем, які можуть сприяти початку дошлюбного статевого життя.

Чітких вікових рамок для початку сексуального життя немає, але за моїм твердим переконанням інтимні стосунки тільки тоді стають гармонійними, коли про це піклуються двоє, коли партнери інформаційно, психологічно,
фізіологічно готові до першого сексуального досвіду. Тіло дозріває рано, вже в 14-15 років здоровому підлітку сам по собі статевий акт шкоди не принесе, але ви повинні психологічно бажати цього контакту, і йти на цей крок не під чиїмось тиском і не тому, що так роблять майже всі ваші однолітки, а тому, що справді цього хочете. Часто зустрічаються такі ситуації, що партнер старший за дівчину і наполягає на сексуальному контакті, а дівчина через страх втратити коханого погоджується, навіть, якщо ще не відчуває потреби в сексуальних відносинах.

Думаю, що йти на поводу у партнера не варто — жертовність у таких питаннях не потрібна, усьому свій час, і для вас він настане. У тому випадку, якщо ви вже відчуваєте бажання та впевнені в тому, що поряд з вами знаходиться саме та людина, з якою ви хочете розділити свій перший сексуальний досвід, тоді, будь ласка, але спочатку обговоріть питання захисту.

Найкращий спосіб уникнути статевих інфекцій і небажаної вагітності – це помірність, відсутність статевих контактів до того моменту, поки ви не відчуєте відповідальність за такі відносини, поки не перестанете задовольнятися лише досягненням оргазму і поки ваші стосунки не набудуть емоційного забарвлення. Якщо все ж таки ви приступаєте до статевого життя, то потрібно обов’язково вдвох обговорити як ви оберігатиметеся від небажаної вагітності, від можливих статевих інфекцій, адже важливо не тільки знати про існування таких методів, але і вміти правильно користуватися ними на практиці.

Не довіряйте своє здоров’я друзям і знайомим – краще за вас самих про вас ніхто не подбає!

Добре мати постійного лікаря, до якого можна звернутися у разі необхідності, з яким можна обговорити засоби контрацепції.

При плануванні статевого життя бажано мати місце для зустрічей, де є всі умови для дотримання гігієни відносин, ви повинні мати матеріальні засоби для купівлі засобів контрацепції, для відвідування лікаря та можливе лікування. Буде добре, якщо про початок статевого життя ви не приховуватимете від батьків і у разі будь-яких проблем зможете звернутися до них за допомогою та порадою. Дуже важливий момент – нічого не робити під натиском партнера! Ви повинні любити і бути коханими! Слід розуміти, що сексуальні відносини нині — це обмін енергіями, при цьому кожен відповідає за себе і за свого партнера. Якщо дівчина і молода людина здатні це розуміти та реалізовувати, то можна з упевненістю стверджувати, що вони готові до початку сексуальних стосунків.

Лікар акушер – гінеколог Шумляєва Галина Валеріївна

Записатися на прийом

ПIБ*

Ваш e-mail

Контактний телефон *

Коментар

Одна відповідь до “Перший секс. Коли вже можна?”

  1. […] Первый секс. Когда уже можно? […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30