Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

Папілома. Що це таке? Симптоми. Лікування. 2019.11.11    12:54

Папілома – це доброякісне новоутворення на шкірі людини.

Захворювання – папілломатоз має вірусне походження і викликано вірусом папіломи людини (ВПЛ). Підступність цього вірусу в тому, що він протягом десятків років може перебувати в організмі людини, ніяк себе не проявляючи. Але найменше ослаблення імунної системи (стресові ситуації, перевтома) веде до його активізації та прогресування.

Зовні папілома виглядає як невелике округле утворення на ніжці. Вони можуть розташовуватися на повіках, на грудях і під грудьми, на шиї, в роті, на губах, в пахвових западинах, на статевих органах.

Часто папіломи за зовнішнім виглядом можна сплутати з бородавками. Але вони мають свої характерні особливості. Папілома схожа на суцвіття кольорової капусти, може іноді досягати розмірів від 0,3 до двох сантиметрів. Зовні вони мають такий же тілесний колір, як і власна шкіра, але з часом можуть пігментуватись та набувати коричневого відтінку.

Як відбувається зараження?

Найчастіше папіломи виникають у любителів довше побути на сонці і позасмагати в солярії. Справа в тому, що сонячні промені руйнівно діють на зовнішній захисний шар шкіри, що створює умови для безперешкодного проникнення вірусу в клітини разом з частинками бруду і пилу, що міститься в повітрі. Також небезпечні в цьому плані лазні, басейни та спортивні зали.
Особливу увагу слід звернути на той факт, що вірус може передаватися статевим шляхом і дитині від матері під час пологів. Не слід користуватися загальними предметами гігієни – мочалками, бритвами, рушниками. Можливо розсіювання вірусу (самозараження) в місцях постійної травматизації – пахви, комір, манжети, пояс.

Діагностика і лікування

Для діагностики зараження папілома вірусом використовують метод ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція).Не слід шкодувати часу для відвідування дерматолога, онколога та проходження повної діагностики. Адже існують типи вірусу папіломи з високою онкогенністю.
Лікування папілом передбачає їх видалення, а також, медикаментозне лікування ВПЛ імуномодуляторами, імуностимуляторами, противірусними засобами.

ВАЖЛИВО! Не займайтеся самолікуванням. Часто намагаються боротися з папіломами соком чистотілу, перев’язування ниткою і т.д. Небезпека таких методів лікування в тому, що навіть незначна травма може привести до переродження та озлоякіснення. Крім того існує високий ризик інфікування, нагноєння, аж до зараження крові.

Хірургічне видалення папіломи в нашій клініці проводиться апаратом Vesalius, що дозволяє уникнути великого пошкодження тканин, як, наприклад, при впливі лазером.

Профілактика

Щоб уникнути зараження вірусом папіломи людини, важливо дотримуватися правил особистої гігієни. Не захоплюйтеся носінням чужих речей і прикрас, якими б привабливими вони не були.

Для майбутніх мам – своєчасне виявлення і лікування ВПЛ ще до вагітності послужить вам гарантією народження здорової дитини. Також важливо правильне збалансоване харчування і дотримання режиму відпочинку.

Не намагайтеся боротися з вірусом самостійно. Звертайтеся тільки до кваліфікованих фахівців.

лікар хірург Свірська Тетяна Михайлівна

Записатися на прийом

ПIБ*

Ваш e-mail

Контактний телефон *

Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30