Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

Відповіді на запитання підлітків 2014.03.04    10:02

Правильний розвиток та формування організму залежить від того, як людина доглядає за собою. Надзвичайно важливо навчитися особистої гігієни з дитинства.

Насамперед слід звернути увагу на одяг. Одяг не повинен сковувати і обмежувати рухи, обов’язково повинен відповідати порі року та погодним умовам. Тугий одяг у дівчаток ускладнює кровообіг, викликає застій крові в судинах, сприяє розширенню вен та появі набряклості. Наприклад, носіння тісного бюстгальтера може призвести до недорозвинення залізистої тканини. Носити бюстгальтер слід тоді, коли молочна залоза сформувалася достатньо, бажано після 15 років.
Хлопчикам також шкідливо носити тугу нижню білизну та джинси, це може призвести до застійних явищ, варикозу та безпліддя.
Багато говорити про теплий одяг у холоди немає потреби. Переохолодження може призвести до незворотних змін, потім лікуватися доведеться роками і не завжди ефективно.
Часто у перехідному віці виникають проблеми зі шкірою через підвищену секрецію сальних залоз. У жодному разі не можна видавлювати прищики. Це може призвести до поширення інфекції та зараження крові. Можна скористатися лосьйонами. Їх зараз багато.
Фізіологічні зміни (які мають бути) в організмі, що росте, величезні. Хочеться зупинитися на інтимній щоденній гігієні дівчаток та у критичні дні. Важливо часто (кожні 2:00) міняти прокладки або тампони, приймати гігієнічний душ, стежити за функцією кишечника. Можливе використання гігієнічних засобів для зовнішньої гігієни, що містять молочну кислоту (лактацидфеміну, таміпул-гель, фемофіт та інші). Часте використання звичайного мила може порушити кислотно-лужну рівновагу, викликати роздратування, свербіж, дискомфорт. Збривання волосся на лобку є не фізіологічним, але якщо ви волієте видаляти волосся, то робіть це надійними перевіреними методами, щоб не внести інфекцію і не травмувати ніжну шкіру.

Для того, щоб уникнути проблем і в подальшому житті, потрібно навчитися дотримуватися простих правил режиму праці, відпочинку, харчування, побуту, уникати стресів.

Про шкоду куріння, алкоголю та наркотиків багато сказано, всі про це знають. Про це говорять з раннього віку і тим не менш часто можна бачити підлітків, що палять і випивають. Наслідки куріння незворотні, особливо для дівчат. Порушується газообмін у легенях, який не відновлюється і після припинення куріння. При вагітності плід у таких дівчат страждає від нестачі кисню, що потім позначається на здоров’ї дитини, її навчанні у школі, психіці. Думайте про своїх нащадків. Пам’ятайте, що основне призначення жінки – продовження роду, народити здорову дитину.

Гігієна статевого життя включає багато моментів. У середньому початок статевого життя зараз—15-17 років, тому говорити про це треба розпочинати ще раніше. Вже з 12 -13 років необхідно інформувати про контрацепцію.

Хочеться звернутися до батьків !

Навіть якщо думки про цю розмову викликають незручність, потрібно дуже серйозно поставитися до цього питання. Повірте, коли 14-річній дівчинці доведеться робити аборт, докоряти себе за незручність буде пізно. Звичайно, багато мам скажуть, а моя не така, ніколи і ні за що. Але в цьому можна бути впевненим лише за умови попередньої розмови до моменту першого кохання. Перш ніж ваша принцеса закохається, бажано щоб вона знала, як не отримати вагітність, несподіваний сифіліс або СНІД на додачу до пристрасних зізнань.

Що порадити?
1.Не відключати мозок. Нехай любов і романтика, серце стукає і земля йде з-під ніг. Мозок не повинен вимикатися. Не всім дівчатам щастить на досвідченого у питаннях контрацепції чоловіка. Тож про контрацепцію думаєш ТИ!
2. На 80-90% захищає від інфекцій лише презерватив, і саме про нього потрібно подумати як про найкращий спосіб контрацепції. У разі презервативів потрібно знати деякі нюанси. Купувати їх найкраще в аптеці із закритої упаковки. Ті презервативи, які були на вітрині, рвуться частіше, бо латекс на відкритому сонці змінює свою структуру. Якщо чоловік відмовляється від презервативу – змінюйте чоловіка.
Якщо раптом ваша дівчинка виявить, що презерватив порвався, бажано, щоб вона сказала вам про це в перші 12-24 години після цього випадку. У цій ситуації потрібно звернутися до гінеколога та скористатися препаратами для екстреної посткоїтальної контрацепції.
Якщо презерватив з якихось причин не прийнятний, то вибір надійного засобу контрацепції потрібно проводити лише разом із лікарем.
Менструація жодним чином не захищає від вагітності. І взагалі в перші три дні циклу сексом краще не займатися, щоб виключити розвиток генітального ендометріозу.
Обов’язково інформувати про контрацепцію та статеві інфекції потрібно не тільки дівчаток, а й хлопчиків. А також попереджати про можливу вагітність партнерки.
content/uploads/2014/03/images-6.jpg” alt=”” width=”200″ height=”147″>І, будь ласка, обов’язково розмовляйте зі своїми дітьми. Про все. Про кохання, про життя, про майбутніх дітей, про зраду та хвороби, про те, чого саме вони хочуть у житті. Тоді розмова про контрацепцію не стане для вас нездійсненним завданням.

Рада для підлітків : не соромтеся ділитися з дорослими своїми проблемами. Буває не завжди вдається поділитися з батьками. У цьому випадку і подружка не найкращий варіант (у неї мало знань та досвіду, щоб дати слушну пораду).

Хочеться нагадати – тільки гінеколог зможе вирішити Ваші проблеми та відповісти на всі питання. Ви ж зуби не йдете лікувати до подружки?


Зрештою, коротко про гігієну тіла:

1. Мийте руки з милом як прийшли додому і перед їжою.
2. Вчасно змінюйте білизну, шкарпетки, колготи.
3. Змащуйте суху шкіру кремом.
4. Не вичавлюйте прищі.
5. Захищайте шкіру від обмороження.
6. Не носите тісний одяг.

Стан здоров’я є основою щастя людини. Бережи здоров’я змолоду!

Лікар акушер – гінеколог Кутольвас Ольга Олександрівна

Записатися на прийом

ПIБ*

Ваш e-mail

Контактний телефон *

Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30