Чому одні їдять часто, ні в чому собі не відмовляючи, а інші постійно на дієті, і їхня вага постійно зростає?
Надмірна вага – нині дуже актуальна проблема людства, яка збільшується рік у рік. У поданні багатьох “схуднення” часто асоціюється з дієтою.
“Знову ці нудні дієти коли не можна нічого з’їсти,а вага потім все одно набирається”,– найчастіша скарга тих, хто худне.
Бажання мати струнке, красиве тіло, причому швидко, штовхає нас на використання часто рекламованих засобів – термобілизна, обгортання харчовою плівкою, електростимулятори, низькокалорійні дієти, жироспалювачі і навіть різні гормональні препарати. Але вони призводять лише до незначних та короткочасних результатів.
А для того, щоб боротися із зайвою вагою, перш за все треба знати причинийого виникнення.
Їх кілька:
– Порушення обміну речовин,
– гормональний фактор (можуть бути проявом передменструального синдрому і предклімаксу, ускладнення прийому гормональних препаратів, однією з ознак таких захворювань, як полікістоз яєчників, гіпотиреоз та інших захворювань);
– Гіповітаміноз та дефіцит мікроелементів (нестача вітаміну В6, відповідального за настрій та регулювання ваги, дефіцит Магнію, що бере участь у регуляції глюкози в крові та апетиту тощо);
– Стреси, що призводять до розвитку депресії («заїдання стресів») ;
– Переїдання. незбалансоване харчування;
– Погані звички харчування, швидке харчування fastfood;
– гіподинамія, сидячий та малорухливий спосіб життя;
– надмірна вага – як наслідок відмови від куріння;
– Відновлювальний період після пологів.
Надмірна вага – веде до розвитку багатьох захворювань, таких як цукровий діабет, гіпертонія, захворювання ендокринної системи, серця та опорно-рухового апарату.
Зайва вага призводить до багатьох проблем зі здоров’ям і тут без лікаря часто не впорається. Фахівець допоможе з’ясувати причину, визначити який спосіб життя Вам показано, чи немає протипоказань для фізичного навантаження.
У огрядних людей набагато вищий ризик інфаркту і ймовірність раку товстої кишки або молочної залози, ніж у худих.
Як дізнатися, чи є ризик для здоров’я?
Це зробити неважко – виміряйте коло талії звичайною сантиметровою стрічкою. Обсяг талії більш ніж 88 см у жінок і більше – 102 см у чоловіків – це сигнал неблагополуччя.
Що ж потрібно робити?
По-перше, правильне харчування. Викиньте всі дієти, що пропагуються (білкову або низькокалорійну). Такі дієти можуть нашкодити вашому здоров’ю, вони призводять до позбавлення потрібних поживних речовин і практично їх неможливо постійно дотримуватися. Якби була користь від цих дієт, то не з’являлися б нові і нові «чудодійні» дієти.
Які можу дати поради:
– їжте 3 рази на день;
– намагайтеся не вживати багато жиру і цукру, а навпаки, щоб у вашому раціоні була їжа, що містить крохмаль, – хліб з пшеничного борошна грубого помелу, рис, картопля та ін;
– порції м’ясних страв мають бути невеликими: бо навіть пісне м’ясо дає багато калорій;
– використовуйте нежирні молочні продукти та низькожирові продукти;
– їжте повільно, не поспішаючи, ретельно пережовуючи їжу; виділіть на їжу пів години;
– у перервах між основними прийомами їжі (сніданок, обід, вечеря), відведіть час для легкого перекушування, яке має бути малокалорійним, для цього ідеально підходять фрукти або овочі;
– не чекайте швидкого ефекту та готуйтеся до того, що вага почне зменшуватись повільно; краще худнути протягом року на 5 кг, ніж за місяць втратити ті ж кілограми, а через два знову їх набрати.
По-друге, більше активних рухів. У наш час розвитку техніки та електроніки, ми стали вести малорухливий спосіб життя. Наші предки були фізично діяльнішими, ніж ми зараз. Але це не означає, що потрібно ретельно почати бігати, значне навантаження може виявитися небезпечним для вашого здоров’я. Починати регулярні тренування потрібно з повільного темпу. Так як у вас вже є додаткове навантаження – носити зайві кілограми вашої ваги, а коли у вас зменшиться вага, то і на тренуваннях буде набагато легше. Запам’ятайте, якщо витрачати калорій більше, ніж отримувати, ви обов’язково схуднете. Наукою доведено, що якщо в день проходити півтора кілометри, то за один рік можна зменшити свою вагу на п’ять кілограмів за тієї ж калорійності раціону. Якщо збільшити дистанцію, можна схуднути і ще більше. Активна ходьба та біг покращать обмін речовин, і в стані спокою витрата калорій буде ще більшою.
Щодня відводьте по 20 хвилин, щоб рухатись, а краще навіть годину.
Ще поради якомога більше рухатися:
1. Спускайтеся не ліфтом, а пішки сходами.
2. Йдучи на роботу, виходьте з автобуса чи маршрутки на зупинку раніше.
3. Коли ви влаштовуйте шопінг магазинами ходите пішки.
4. Використовуйте велосипед, а не автомобіль.
5. Виконуйте додаткову роботу по будинку (тобто зайвий раз пропилососьте або зітріть пил), а також у саду або на городі (прополоти, підгорнути, скопати).
6. Замість того, щоб говорити по телефону, краще призначте зустріч десь, далеко від дому.
7. Обідати ходіть пішки.
8. Почніть регулярні тренування, вибравши за бажанням: тренажерний зал, велосипед, ходьба, плавання, аеробіка, біг, бадмінтон, теніс, фітнес, пілатес, йога.
Сподіваюся, мої поради допоможуть вам розібратися з чого слід починати худнути.
УДАЧИ ВАМ !!!
Лікар – терапевт Нам Лариса Валентинівна
Читайте також:
[…] баланса проявляется в виде отеков, повышения массы тела, вздутия живота; • неврологические симптомы – […]
[…] Недостаток тестостерона может быть обусловлен возрастом мужчины – это так называемый возрастной андрогенный дефицит (как известно, уровень тестостерона в крови зрелого мужчины неуклонно снижается за год на 1-2%). Очень распространён гипогонадизм у мужчин с повышенной массой тела. […]
[…] привычки (алкоголь, курение), стрессы на работе, лишний вес), в летнее время негативное влияние на […]