Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

Звертаюся до чоловіків – все можна виправити



 2014.04.01    8:58

Скільки разів за ніч чоловік повинен вставати до туалету? Якщо більше двох разів, можливо, це аденома передміхурової залози. Чим старший вік у чоловіків, тим частіше вони стикаються із цим захворюванням.

Для того, щоб вчасно розпізнати цю хворобу, кожен чоловік після 40 років повинен знати симптоми прояву аденоми передміхурової залози.

Сутність аденоми простати полягає в появі та розростанні доброякісної пухлини передміхурової залози, яка здавлює і деформує простатичний відділ сечівника, створюючи перешкоду до відтоку сечі при сечовипусканні, а також змінює діяльність гладкої. сечового міхура, його шийки, простати та простатичного відділу уретри, порушуючи наповнення та випорожнення сечового міхура.

Розвивається перша група симптомів – ознаки обструкції:
– уповільнений і утруднений початок сечовипускання– збільшення часу, яке необхідно для того, щоб почати мочитися, необхідно робити для цього додаткових зусиль;
– млявий струмінь сечі без нормальної траєкторії, що іноді прямовисно падає в унітаз;
– уповільнене сечовипускання – для прискорення необхідне напруження, іноді з короткочасними перервами;
– Відчуття неповного випорожнення сечового міхура.

Друга група хворобливих проявів аденоми переважно характеризує порушення функції сечового міхура.
Це симптоми «роздратування»:
– прискорене сечовипускання – здоровий чоловік спорожняє сечовий міхур 4-6 разів на добу за відсутності сечовипускання вночі, тоді як сечовипускання у хворого на аденому може здійснюватися кожні 2-3 години, іноді частіше;
– посилені, наказові, «імперативні» позиви до сечовипускання, стримати які надзвичайно важко, а іноді й неможливо – при цьому може виникати раптове спорожнення сечового міхура – ​​«імперативне» нетримання сечі;
– нічне сечовипускання – зазвичай звертають увагу на необхідність мочитися вночі більше 1 разу за відсутності вживання великої кількості рідини на ніч. Причини нічного сечовипускання різноманітні, але однією з основних є аденома простати, що росте.

Аденома передміхурової залози може бути кровотечею. Сеча набуває кривавого кольору, в ній можуть бути різні за формою кров’яні згустки. Такі кровотечі можуть виникати при фізичному навантаженні, різкій напрузі, напруженні, внаслідок розриву розширених вен, що оточують внутрішній отвір уретри з боку сечового міхура над аденомою. Це дуже грізний, життєво небезпечний прояв хвороби.

Неповне випорожнення сечового міхура, хронічний застій сечі в ньому можуть бути причиною утворення вторинного каміння сечового міхура. Вони дратують його стінку, що проявляється посиленими частими імперативними позивами до сечовипускання, різзю в уретрі при сечовипусканні, болем у низу живота та в промежині після випорожнення сечового міхура. Іноді в сечі домішка крові. Вночі, у стані спокою больові відчуття при сечовипусканні можуть бути відсутніми, але вдень, в режимі активних рухів, вони виявляються досить яскраво.

При появі домішки крові в сечі слід негайно звертатися за допомогою до фахівця-уролога. Найбільш небезпечна наростаюча кровотеча з переповненням сечового міхура сечею з домішкою крові і згустками, що утворилися. Граничне переповнення може призвести до небезпечного життя стану, що вимагає екстреного втручання.

У всіх випадках, незалежно від клінічних проявів захворювання, необхідно проводити всебічне повне обстеження, щоб уникнути можливих помилок, які виникають при недооцінці та переоцінці окремих симптомів.

Категорично потрібно відмовитися від спроб самостійно визначати своє захворювання, оцінювати свої прояви за аналогією з родичем, другом чи сусідом від самолікування. викликаного нав’язливою друкованою, радіо- та телерекламою. Невірний діагноз і самолікування можуть не тільки сприяти прогресу хвороби, появі ускладнень, але і стати загрозою життю. Найнеприємніше в тому, що аденома та рак передміхурової залози мають подібні хворобливі прояви. Сам хворий не може в цьому розібратися, а прийом ліків, що голосно рекламуються, за наявності раку тільки наближає фатальний результат, роблячи його, на жаль, швидким і неминучим.
Діагностика цього захворювання далеко не така проста, як може здатися на перший погляд, вона під силу тільки фахівця-уролога.

Найкраща профілактика цього захворювання – це єдине правило для всіх чоловіків старше 40 років – один раз на рік обов’язково здавати аналіз крові на ПСА (пухлинний маркер простати) і відвідувати уролога, навіть якщо нічого не болить і все гаразд.

Лікар уролог – андролог Дикий Сергій Анатолійович

Записатися на прийом

ПIБ*

Ваш e-mail

Контактний телефон *

Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30