Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

Нетримання сечі у жінок. Потрібно лікувати, а не приховувати.



 2016.10.02    8:10

Нетримання сечі – це стан, що характеризується неконтрольованим виділенням сечі. Чому ж цей стан, що не загрожує життю, різко знижує його якість?

Постійний вологий дискомфорт, неприємний запах, страх покашляти чи засміятися, неможливість виходити з дому, постійно знаходитися поблизу туалету…

Десятки мільйонів жінок у світі страждають на це захворювання. Багато хто не звертається до лікаря, вважаючи, що це після пологів і незабаром «само відновиться», або це вже вікові зміни і нічого не виправиш. Соромляться, приховують, хоча в більшості випадків цей стан успішно лікується. Насамперед успіх лікування залежить від грамотного виявлення причини. Давайте розглянемо докладніше.

Є кілька факторів, що призводять до цієї патології: ослаблення м’язів тазового дна, сфінктера сечівника.
Виникають ці проблеми з наступних причин: вагітність і пологи, надмірна вага, старечий вік, наявність конкрементів у сечовому міхурі, вроджені та набуті аномалії сечостатевих органів, гострі та хронічні інфекції сечовивідних шляхів, онкозахворювання, тривалий кашель, цукровий діабет, порушення мозкового кровообігу, деменція, паркінсонізм, хвороба Альцгеймера, використання сечогінних препаратів, антидепресантів. Вживання міцної кави, чаю, алкоголю, гострої їжі також сприяють нетриманню сечі.

Існують такі види нетримання сечі:

1. Імперативне нетримання сечі.
Такий вид нетримання ще називають ургентним чи наказовим. Пацієнт не здатний утримати сечу при сильному позиві до сечовипускання. Відбувається це через підвищення активності детрузора – м’язи у стінці сечового міхура, скорочення якого призводить до його спорожнення. Цей стан буває викликаний захворюваннями головного або спинного мозку, порушеннями гормонального фону, запальними або пухлинними процесами в сечовому міхурі.

2. Стресове нетримання сечі.
Причина цього виду нетримання – різке підвищення тиску в черевній порожнині. Найчастіше викликається кашлем, чханням, сміхом, підняттям вантажів. Нерідко має місце після ускладнених пологів, а також у жінок у похилому віці.

3. Неусвідомлене нетримання сечі.
Неусвідомлене (рефлекторне) нетримання сечі виникає через порушення нервової координації сечового міхура та мозку. У цьому випадку жінка не відчуває потреби помочитися при повному сечовому міхурі. Через деякий час сечовий міхур спорожняється рефлекторно.

4. Безперервне підтікання сечі.
Тут мають місце і порушення нервової регуляції сечовипускання та слабкість сфінктера сечівника-уретри. Нездатність детрузора з достатньою силою скорочуватися сприяє накопиченню надмірної кількості сечі, утримати такий обсяг сечового міхура не в змозі і відбувається поступове просочування.

5. Нічне нетримання сечі.
Енурез – це нетримання сечі під час сну. Причинами можуть бути: незрілість сечостатевої системи, захворювання спинного та головного мозку, психологічні травми, інфекційно-запальні захворювання, гормональні порушення.

6. Підтікання сечі після завершення сечовипускання.
Пов’язано зі слабкістю неспроможністю м’язів як сфінктера, і детрузора. Після сечовипускання в сечовому міхурі залишається кілька сечі (залишкова сеча). Відбувається це через слабкість м’язової стінки сечового міхура. Під впливом сили тяжкості залишкова сеча поступово підтікає, а ослаблений сфінктер неспроможна її утримати. Причинами підтікання сечі можуть бути операції на тазових органах, пухлини уретри, інфекції, слабкість м’язів малого тазу, ожиріння, порушення кровопостачання та пошкодження спинного або головного мозку.

Лікування
Вправи Кегеля: вправи для тренування м’язового апарату ефективні у разі, коли немає порушення анатомічного будови сечовивідної системи. У положенні сидячи пацієнт скорочує м’язи, намагаючись ніби утримати уявний струмінь сечі. Вправу потрібно робити регулярно 3 десь у день. Можна чергувати швидкі та повільні скорочення та розслаблення м’язів, утримувати скорочені м’язи аж до 2-3 хвилин, затримувати струмінь сечі при реальному сечовипусканні.

У ряді випадків ефективним може бути медичний пристрій – Песарій, який вводиться у піхву та підтримує уретру у закритому стані.
Медикаментозна терапія пропонує використання адреноміметиків та антихолінестеразних препаратів, убретиду, гормональних препаратів, антибіотиків.

Основним хірургічним методом лікування нетримання сечі у жінок є слінгова операція, під час якої під сечівник заводять петлю у вигляді тонкої синтетичної сіточки, яка підтримує уретру.

лікар уролог Хоржевський Віктор Віталійович

Читайте також:

Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30