Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

Чоловічі проблеми. У чому небезпека варикоцеле? 2016.09.11    3:20

Сьогодні поговоримо про проблеми у хлопчиків та юнаків.

Дитина росте, все гаразд і раптом у віці 13-15 років її починають турбувати болі, що тягнуть, і печіння в мошонці при активному русі. Ідіть на прийом до лікаря – і він ставить діагноз варикоцелі. Деякі підлітки мовчки зазнають і нічого не повідомляють батькам. Часто захворювання виявляють у юнаків на спортивних медоглядах. Тому відвідування уролога – андролога для хлопчиків має стати таким самим обов’язковим, як і відвідування гінеколога жінками. Обов’язково розмовляйте зі своїми підлітками. Про все. Неприємності краще виявити заздалегідь до настання ускладнень, коли все можна виправити. Вам потрібні онуки?

Що таке варикоцеле і в чому його небезпека?
У нормі кров доставляється до яєчка по артерії, а відтік венозної крові забезпечує яєчкова вена. Кровоток по яєчній вені відбувається знизу нагору і для того, щоб кров відтікала, долаючи гравітацію, у вені є клапани. При варикоцелі вени насіннєвого канатика розширюються, виникає неспроможність клапанів.
Основним ускладненням варикоцеле є чоловіче безпліддя.
Внаслідок переповнення розширених вен температура яєчка підвищується на 2-4 градуси, що вкрай негативно позначається на сперматогенезі. Також розширені вени чинять фізичний тиск на яєчко, викликаючи порушення кровообігу. Через мікроциркуляторні проблеми в крові з’являються антиспермальні антитіла, що атакують власні сперматозоїди. Що може призвести до аутоімунного запалення яєчка.

Діагностика.
Діагностувати варикоцеле нескладно – достатньо огляду та пальпації, але щоб з’ясувати причини його виникнення, можуть знадобитися додаткові методи дослідження: рентгенологічні, термографічні, УЗД та доплерографія. Дуже інформативна спермограма, що дозволяє оцінити ступінь впливу захворювання на якість еякуляту.

Ступені варикоцеле:
1 ступінь – Варикоцеле не визначається візуально. Діагностувати можна пальпаторно лише у вертикальному положенні тіла чоловіка. Скарг нема.
2 ступінь – Відня гроноподібного сплетення можна пропальпувати як у вертикальному, так і в горизонтальному положенні. Яєчко та придаток не змінені. Скарги на біль та печіння у мошонці.
3 ступінь – Розширене венозне сплетення можна побачити навіть при зовнішньому огляді мошонки. Яєчко зменшується в розмірах, на дотик – в’яле.

Причини варикоцеле:
• Недостатність клапанів яєчної вени. У цьому випадку не відбувається нормального відтоку крові від яєчка через її зворотне закидання по вені до яєчка. Відня лозоподібного сплетення розширюються.
• Анатомічно – ліва яєчкова вена впадає у ліву ниркову вену під прямим кутом, сприяючи потраплянню венозної крові до яєчної вени. Цим пояснюється набагато більша частота лівостороннього варикоцеле.
• Ослаблення венозної стінки – також нерідка причина варикоцеле.
• Причиною вторинного варикоцеле можуть стати новоутворення, які ускладнюють венозний відтік.

Лікування.
У 1 стадії досить динамічного спостереження, у 2 та 3 – ефективно лише хірургічне лікування, спрямоване на висічення, перев’язку або емболізацію яєчкової вени.

Поява болю, припухлості в мошонці, зміни розміру яєчок – все це є приводом для негайного звернення до лікаря. Ці симптоми можуть бути викликані не тільки варикоцеле, але й іншими серйозними захворюваннями.

Лікар уролог-андролог Хоржевський Віктор Віталійович

Читайте також:

Записатися на прийом

ПIБ*

Ваш e-mail

Контактний телефон *

Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30