Вважається, що чоловіче здоров’я – це суто урологічна проблема, а питання насправді стоїть значно ширше.
Тестостерон – ось той гормон, який робить чоловіка чоловіком. Тестостерон у чоловічому організмі діє на статеві органи, передміхурову залозу, насіннєві бульбашки, придатки яєчок, статевий член, активує обмін жирів, білків, холестерину, мікроелементів та ін. Регулює нормальний сперматогенез, стимулює сексуальні прояви та інші процеси. Тестостерон переважно впливає на формування та активацію лібідо, статевого збудження, а також інтенсивність оргазму.
З віком, починаючи з 30 років, в організмі чоловіка кількість тестостерону починає знижуватися. Саме в цей час починаються проблеми зі здоров’ям, вже не так легко дається стометрівка, м’язи не хочуть рости, незважаючи на всі старання у тренажерному залі, натомість активно росте живіт та з’являються зморшки. Дефіцит тестостерону відбивається практично на всіх органах та системах організму. Цей гормон не дарма називають «гормоном щастя» у чоловіків – його нестача впливає не тільки на фізичний, а й на душевний стан чоловіка – падає настрій, починаються напади депресії та невмотивованого песимізму. Поступово знижується здатність до інтелектуального мислення та критики, падає працездатність, фізична витривалість, зменшується сексуальна активність. Основні зміни відбуваються в наступних системах та органах: серцево-судинної, сечостатевої, центральної нервової та опорно-рухової, а також у шкірі. Дуже важливо своєчасно призупинити зниження рівня гормону тестостерону, тим самим уповільнити прогресуюче ураження судин.
На що слід звернути увагу?
Симптоми: підвищена пітливість, серцебиття, швидка стомлюваність, порушення пам’яті, зниження творчої продуктивності, розлад сну, випадання волосся, поява зморшок, зниження м’язової маси і навпаки збільшення жирової тканини, зниження статевої активності.
Як мінімізувати наслідки? Вчасно звертатися до лікарів, у тому числі й на профілактичні огляди. Насамперед, до уролога – андролога і кардіологу.
За потреби проводиться повне обстеження, зокрема. дослідження стану ліпідного обміну (рівень холестерину, ліпопротеїдів тощо), кількісне визначення рівня тестостерону в організмі. Після 40 років рекомендується щорічно здавати аналіз дослідження простатичного специфічного антигену PSA (маркер раку передміхурової залози).
Пройти повне комплексне обстеження чоловічого здоров’я (лабораторні аналізи, УЗД, ЕКГ, отримати консультацію лікарів різних спеціальностей та багато іншого) у місті Миколаєві Ви можете у багатопрофільному лікувально-діагностичному центрі «Валео» за адресою вул. Московська, 46а. Телефони: 8 (0512) 47-38-28, 76-74-78, моб. (050) 755-96-37, (098) 459-70-80
Лікар уролог – андролог Хоржевський Віктор Віталійович