Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

Модна хвороба виліковна 2013.12.03    8:14

В наш неспокійний час слово депресія стало модним і дуже поширеним. Цей стан собі приписує багато хто, одні намагаються лікувати його самі, інші звертаються до екстрасенсів, ворожок, тим самим посилюючи хворобу, яку може лікувати тільки лікар – фахівець.

А ще буває – живе людина нормальним розміреним життям, сповнена планів, надій, сімейних турбот, і раптом несподіваний удар – хвороба близьких. Як не зламатися в такій ситуації та пережити горе?

Як розпізнати, що це – пригнічений стан чи хвороба?

Проблема депресивних станів є однією з найпоширеніших медико-соціальних проблем сучасної цивілізації. За різними даними досліджень, у світі налічується від 100 до 200 млн хворих на депресії, а хоча б один депресивний епізод у своєму житті переживає 20-25% жінок і 7-12% чоловіків.

Хто ж найчастіше хворіє і як потрапляє на прийом до лікаря?

На запитання відповідає спеціаліст мед. центру «Валео» лікар – психотерапевт із лікування депресій Лариса Василівна Султанова.

– Найчастіше хворіють жінки, хоч зараз і чоловіків багато. Схильні до депресивних розладів і ті й інші. Як правило, з чого починають наші пацієнти – насамперед звертаються до екстрасенсів, ворожок, проходять усі «кола пекла» і лише потім звертаються до лікарів. Спочатку до терапевта, потім до невропатолога, а останні двері, в які стукає наш пацієнт – це двері лікаря психотерапевта або лікаря – психіатра.
На жаль, навіть лікарі загального профілю не можуть вчасно направити до нас хворого. Скарги – загальні: головний біль, втрата працездатності, млявість поганий настрій. Такі симптоми супроводжують багато захворювань. І щоб знайти причину, розібратися, що це саме депресія, може пройти чимало часу.

– Які ж основні причини виникнення депресивних розладів?

– Причини виникнення депресивних розладів у людей пов’язані насамперед із нашим неспокійним життям. Це соціальні конфлікти з роботодавцями, побутові, сімейні негаразди – чоловіки, що п’ють, неблагополучні діти, невдачі при вступі до вузів, супутні захворювання.
Депресивні розлади – це не тільки пригнічений настрій, поганий сон, втрата інтересу до життя, знижений апетит, невмотивоване почуття тривоги, а ще постійне хвилювання та очікування чогось поганого. Усе це називається сьогодні модним словом «ангідонія», тобто. незадоволення від життя. Хворого все в цьому житті не влаштовує: ні їжа, ні одяг, ні оточення, ні робота нічого не радує.
З такими пацієнтами проводиться психотерапія щодо повернення їх до життя, а потім і медикаментозне лікування.

– Відомо також, що зараз помолодшав інсульт і серцево-судинні захворювання. Ці захворювання тісно пов’язані з психікою людини?

– Безперечно. Це з темпом нашого сьогоднішнього життя, потоком інформації, впливом телебачення. Глобальні катастрофи, фільми жахів, соціальні проблеми – все це впливає на нас. І наша нервова система дає збій.

– Які поради можна дати людині, яка опинилась у складній життєвій ситуації?

– По-перше, не замикатися у собі, а шукати вихід – він завжди знайдеться.
– Робіть те, що заспокоює та піднімає настрій: ванна чи контрастний душ, прогулянки парком, сходіть у гості до друзів, почитайте, зіграйте у теніс чи шахи.
– Захандривши, не приймайте рішень у серйозних питаннях: невдача посилить ваш поганий настрій. Не будьте на самоті, довіртеся тим, хто вас любить, поділитеся з ними своїми переживаннями. Все це значно зменшить проблему.

Але якщо такий стан пригнічення триває більше двох тижнів, потрібно обов’язково звернутися до психіатра чи психотерапевта. І ніяке нетрадиційне лікування, тим паче самостійне – заварювання трав, заспокійливі засоби – тут не допоможе.
Лікар допоможе побачити обставини з іншого боку, знизити значущість переживань, знайти вирішення складних питань і навіть визначити конкретні дії щодо виходу із ситуації.

 

ПIБ*

Ваш e-mail

Контактний телефон *

Коментар

3 відповіді до “Модна хвороба виліковна”

  1. […] • психопатологические нарушения: раздраженность, депрессия, плаксивость, обидчивость, апатия, нарушение памяти, […]

  2. […] • психопатологические нарушения: раздраженность, депрессия, плаксивость, обидчивость, апатия, нарушение памяти, […]

  3. […] и нервной систем. Герпес способен даже вызвать депрессию. Начните лечение вовремя! Медикам известно около […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30