Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

Як розшифрувати результати УЗД матки? 2017.02.26    6:33

Отримавши результати УЗД, Ви можете зацікавитись, що саме написав лікар. Докладніше дізнаємося, що означають основні терміни, які УЗИсти пишуть у своїх висновках.

Положення матки.
Тіло матки знаходиться у певному положенні в тазі. У нормі тіло матки нахилено допереду, а згин між тілом матки та шийкою матки утворює кут. У висновку УЗД таке положення може бути описано двома латинськими словами: anteversio і anteflexio. Це звичайне (нормальне) становище матки. Якщо у висновку УЗД написано, що тіло матки знаходиться в положенні «retroversio», «retroflexio» це означає, що матка відхилена ззаду і є загин матки ззаду. Загин матки назад може говорити про деякі захворювання, спайки в малому тазі і іноді може стати причиною безпліддя.

Розміри матки.
На УЗД можна визначити 3 розміри матки: поперечний розмір, поздовжній розмір та передньо-задній розмір. Поздовжній розмір (довжина матки) в нормі становить 45-50 мм (у жінок, що народжували до 70мм), поперечний розмір (ширина матки) становить 45-50 мм (у жінок, що народжували до 60 мм), а передньо-задній розмір (товщина матки). у нормі 40-45 мм. Незначні відхилення в розмірах матки зустрічаються у багатьох жінок і не говорять про хворобу. Проте надто великі розміри матки можуть говорити про міому матки, аденоміоз, вагітність.

М-ЕХО.
Товщина внутрішнього шару матки (ендометрія) визначається на УЗД за допомогою М-ехо. Товщина ендометрію залежить від дня менструального циклу: що менше днів залишилося до наступних місячних, то товщі ендометрій. У першій половині менструального циклу М-ехо становить від 0,3 до 1,0 см, у другій половині циклу товщина ендометрію продовжує зростати, досягаючи 1,8-2,1 см за кілька днів до початку місячних. Якщо у вас вже настала менопауза (клімакс), то товщина ендометрію не повинна перевищувати 0,5 см. Якщо товщина ендометрію занадто велика, це може говорити про гіперплазію ендометрію. У цьому випадку вам потрібне додаткове обстеження для того, щоб виключити рак матки.

Структура міометрія.
Міометрій – це м’язовий, найтовстіший шар матки. У нормі його структура має бути однорідною. Неоднорідна структура міометрія може говорити про аденоміоз. Але не треба лякатися раніше, тому що для уточнення діагнозу вам знадобиться додаткове обстеження.

Міома матки на УЗД
Міома матки – це доброякісна пухлина, яка практично ніколи не переростає в рак матки. За допомогою УЗД гінеколог визначає розташування міоми та її розміри.
При міомі розміри матки вказуються у тижнях вагітності. Це не означає, що ви вагітні, а говорить про те, що розміри матки такі самі, як розміри матки на певному терміні вагітності.
Розміри міоми матки можуть бути різними у різні дні менструального циклу. Так, у другій половині циклу (особливо незадовго до місячних) міома трохи збільшується. Тому УЗД при міомі матки краще проходити одразу після місячних (на 5-7 день менструального циклу).
Розміщення міоми матки може бути інтрамуральним (у стінці матки), субмукозним (під внутрішньою оболонкою матки) та субсерозним (під зовнішньою оболонкою матки).

Ендометріоз матки (аденоміоз) на УЗД
Ендометріоз матки, або аденоміоз, це захворювання, при якому клітини подібні до клітин ендометрію проростають у м’язовий шар.
При аденоміозі на УЗД матки лікар виявляє, що міометрій (м’язовий шар матки) має неоднорідну структуру з гетерогенними гіпоехогенними включеннями. У перекладі на російську це означає, що в м’язовому шарі матки є ділянки ендометрію, який утворив бульбашки (або кісти) в міометрії. Дуже часто при аденоміозі матку збільшено у розмірі.

Вагітність на УЗД
УЗД матки під час вагітності є надзвичайно важливим етапом діагностики. Перелічимо лише кілька переваг УЗД під час вагітності:

 

Як розшифрувати результати УЗД яєчників?
На УЗД яєчників визначаються розміри правого та лівого яєчника, а також наявність фолікулів та кіст у яєчнику. Нормальні розміри яєчників становлять у середньому 30х25х15 мм. Відхилення у кілька міліметрів не є ознакою хвороби, тому що протягом менструального циклу один або обидва яєчники можуть трохи збільшуватись.

Кіста яєчника на УЗД
Кіста яєчника на УЗД має вигляд округлої бульбашки, розміри якої можуть досягати кількох сантиметрів. За допомогою УЗД лікар може не тільки визначити розмір кісти яєчника, а й припустити її тип (фолікулярна кіста, кіста жовтого тіла, дермоїдна кіста, цистаденома тощо).

Полікістоз яєчників на УЗД. При полікістозі яєчників їх розміри значно перевищують норму, що помітно під час УЗД. Збільшується і обсяг яєчника: якщо нормі обсяг яєчника вбирається у 7-8 см3, то за полікістозі яєчників він збільшується до 10-12 см3 і більше. Інша ознака полікістозу яєчників – це потовщення капсули яєчника, а також наявність безлічі фолікулів у яєчнику (зазвичай, 12 з діаметром фолікулів від 2 до 9 мм).

У нашому центрі Ви можете пройти такі УЗ дослідження:

 
Читайте також:

Як часто і яке УЗД потрібно проходити для контролю за здоров’ям?

Записатися на прийом

ПIБ*

Ваш e-mail

Контактний телефон *

Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30