Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

Як визначити позаматкову вагітність?



 2017.03.05    12:30

Позаматкова вагітність – серйозна та небезпечна патологія, яка загрожує здоров’ю та життю жінки, потребує невідкладного втручання.

При позаматковій вагітності запліднена яйцеклітина розвивається за межами матки – у маткових (фалопієвих) трубах, яєчниках або черевній порожнині. Це буває у 2% всіх вагітностей. З віком жінки ризик позаматкової вагітності збільшується.

Більшість жінок цікавить питання – як визначити позаматкову вагітність?

На ранніх термінах позаматкова та маткова вагітність не відрізняються за своєю течією, можуть супроводжуватися нудотою, сонливістю, підвищенням апетиту, збільшенням та хворобливістю молочних залоз.

Несприятливі симптоми позаматкової вагітності з’являються термінами 5-8 тижнів. А саме :

– Біль. Може бути гострою, ріжучою, виникає частіше з одного боку живота, а далі може віддавати в задній прохід, в надчеревну ділянку, посилюється при рухах, ходьбі. Може бути болючим сечовипускання, випорожнення кишечника, виникає відчуття розпирання в тазі, тиск на пряму кишку.
– Кровотеча. До переривання позаматкової вагітності – мажучі темно-кров’янисті виділення зі статевих шляхів, при позаматковій вагітності, що перервалася, – кровотеча в черевну порожнину, часто виникає і маткова нерясна кровотеча.
– Загальна слабкість та погіршення самопочуття. У зв’язку з внутрішньою кровотечею відбувається подразнення очеревини, через велику крововтрату – падіння артеріального тиску, втрата свідомості, блідість шкіри, частий слабкий пульс. Розвивається больовий та геморагічний шок.

Звичайний тест на вагітність при позаматковій вагітності позитивний, оскільки за механізмом спрямований визначення ХГЛ ( хоріонічного гонадотропіну – гормону, що свідчить про те, що вагітність настала). Тест може бути слабшим, ніж при матковій вагітності (тобто тьмяна друга смужка).
Остаточний діагноз ставиться при операції, коли вагітність перервалася і почалася внутрішня кровотеча.

При підозрі на позаматкову вагітність обов’язково проводиться ультразвукове дослідження (УЗД). При позаматковій вагітності ембріон у матці не видно.

Причини або фактори розвитку позаматкової вагітності :
1.Переривання (аборт) першої вагітності.
2.Тривалі хронічні захворювання.
3.Утворення спайок, непрохідність або часткова непрохідність маткових труб.
4. Інфантилізм (недостатній розвиток) статевих органів, наявність тонких, зайво звивистих труб.
5. Слабка рухливість сперматозоїдів.
6.Запальні процеси в яєчниках та трубах
7.Гормональні порушення.
8.Пухлини внутрішніх статевих органів.

Види позаматкової вагітності :
Трубна. Буває у 98% випадків. Запліднення відбувається в черевній порожнині, через патологію маткових труб запліднена яйцеклітина прикріплюється в одному з відділів (маточному, ампулярному, перешийковому). Трубна вагітність може закінчитися розривом маткової труби або трубним абортом. В обох випадках виникає внутрішньочеревна кровотеча. У поодиноких випадках трубний аборт закінчується матковою кровотечею, якщо не пошкоджені великі судини.
Яєчникова розвивається в яєчнику, також закінчується розривом яєчника з пошкодженням судин та внутрішньою кровотечею.
Шична в зустрічається рідко. Зазвичай діагностується аборт 2 тижнів і пізніше, коли Зазвичай діагностується в 9-12 тижнів і пізніше, коли аборт зробити неможливо через небезпеку масивної кровотечі, частіше доводиться видаляти матку разом із шийкою. У майбутньому така жінка зможе мати вагітність.
Черевна вагітністьрозвивається на брижі кишечника. Описано випадки розвитку плода до життєздатного стану. Пологи лише оперативним шляхом.

У діагностиці важливі УЗД органів малого тазу, аналіз крові на ХГЛ. Якщо тест позитивний, ХГЛ високий і на УЗД вагітність у матці не видно, можна запідозрити позаматкову вагітність. Техніка УЗД не завжди може показати вагітність у матковій трубі.

Основний метод лікування – оперативний. До операції проводять діагностичну пункцію заднього склепіння, якщо отримують кров – це показання до операції.
За допомогою лапароскопії можливе видалення плодового яйця із збереженням маткової труби до того, як вагітність перерветься.

Виходячи з вищевикладеного, перед тим як завагітніти, проконсультуйтеся у гінеколога, виключіть фактори, що провокують.

Лікар акушер – гінеколог Кутольвас Ольга Олександрівна

Читайте також:

Записатися на прийом

ПIБ*

Ваш e-mail

Контактний телефон *

Коментар

8 відповідей до “Як визначити позаматкову вагітність?”

  1. Злата сказав:

    У меня тест 1 полоска и не было мес с января может ли быть это беременность?

    • admin сказав:

      Здравствуйте, Злата! Для установления причины Вашего состояния рекомендуем пройти УЗИ органов малого таза и консультацию гинеколога нашего центра. Предварительная запись по телефонам 76-74-78, 098 459 70 80

  2. Уля сказав:

    Здравствуйте! У меня уже 3 недели задержки, делала 4 раза тест, тест отрицательный. Прошла узи , мне сказали что беременности нет. А сейчас у меня коричневое выделение – это знак того что скоро месячные или что ?

    • admin сказав:

      Здравствуйте, Уля! Нужно пройти осмотр у гинеколога, после осмотра доктор сможет сделать заключение о Вашем состоянии.

  3. Ирина сказав:

    Добрый день,после месячных через три дня был половой акт,были выделения бурого цвета,тест не делала,ведь месячные во время.Скажите пожалуйста,может это внематочная или какая-то патология

    • admin сказав:

      Здравствуйте, Ирина! такие выделения могут быть из-за воспаления, патологических изменений шейки матки (эрозия, дисплазия) или гиперпластического процесса (полипы, аденомиоз, миома и др.), беременность возможна, но вероятность небольшая. Для выявления причин необходим осмотр гинеколога и УЗИ органов малого таза. С ув. врач акушер -гинеколог Кудрина Светлана Сергеевна.

  4. Мунира сказав:

    Здравствуйте, неделя назад делала тест, отрицательный ответ и через неделю тоже сделала и положительный показал ! Сразу пошла в узи и ещё в матке плод нет ! Это может быть внематочный или очень ранний срок беременности

    • admin сказав:

      Здравствуйте! Да, наиболее вероятно, что беременность есть, но маленького срока. Тест на беременность показывает положительный результат при уровне хгч 20 и более мМе/мл. На узи плотное яйцо видно позже 1000-1200 мМе/мл, а это 4-5 недель беременности. Чтобы подтвердить беременности желательно сдать кровь на хгч и когда уровень будет более 1200мМе/мл, тогда сделать Узи, чтобы определить местоположение плотного яйца.
      Врач УЗД диагностики, акушер-гинеколог Кудрина Светлана Сергеевна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30