Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

Ерозія. Що ж робити?



 2014.02.13    6:59

Почувши діагноз «ерозія шийки матки» багато жінок намагаються самі зрозуміти, що це таке і як з цим боротися і навіть беруться самостійно лікувати це захворювання. Хочеться одразу ж застерегти від такого кроку.

По-перше, ерозію потрібно правильно продіагностувати, що може виконати лише кваліфікований лікар шляхом огляду.

За будь-яких змін на шийці матки показана відеокольпоскопія – діагностика за допомогою оптичного приладу, який дозволяє виявляти навіть незначні дефекти тканини. Під багаторазовим збільшенням лікар ретельно розгляне епітелій шийки матки. Процедура абсолютно безболісна, займає близько 10-15 хвилин. Всі отримані дані будуть записані на флеш карту, що дозволяє досліджувати зображення і після кольпоскопії, застосовуючи спеціальні програми, спостерігати за зміненою областю динаміки при проведенні лікування.
У ряді випадків, при необхідності, береться біопсія шийки матки ( взяття на аналіз шматочка тканини з ураженої ділянки), т.к. за ерозією може ховатися рак шийки матки.
Обов’язковий і мазок на цитологію( на наявність атипових клітин)
За допомогою відеокольпоскопії може бути виявлена ​​не тільки ерозія, а й інші захворювання, лікування яких Ви можете пройти у наших фахівців:

По-друге, лікування необхідно починати з обстеження на інфекції, які передаються статевим шляхом, щоб надалі направити протизапальне лікування на конкретного збудника. У цю групу інфекцій входять (віруси та бактерії) – хламідії, уреаплазма, мікоплазма genitalium, трихомонади, гонорея, вірус простого герпесу 1-2 тип, цитомегаловірус, вірус Епштейн – Барра . Особливе місце займає вірус папіломи людини високого онкогенного ризику. Його тривала присутність викликає ризик розвитку передракового стану. Тому щорічне тестування на ВПЛ є обов’язковим для кожної жінки з початком статевого життя.

За наявності запального та інфекційного процесу лікування починають із консервативної терапії, а за відсутності ефекту вдаються до хірургічного впливу. Але без лікування інфекцій будь-які хірургічні методи втручання можуть ускладнюватися інфікуванням осередку впливу після процедури або рецидивом ерозії надалі. Після повної санації проводиться локальне лікування шийки матки. Для цих цілей використовуються різні види фізіохірургічних методів (кріо-, електро-, радіохірургія).

“До пологів шийку матки не лікувати!” – сумнівна тактика, яка може довести до онкозахворювань та посилити перебіг передпухлинних патологій шийки матки. Така думка про «лікування шийки тільки після пологів» склалася через застосування старих травмуючих методів. Наприклад, діатермокоагуляція, найдавніший метод лікування, який при застосуванні у молодих жінок, що не народжували, приводив до серйозних ускладнень – виникнення рубців на шийці і порушення репродуктивної функції.

Тому вибір нашої клініки за сучасними передовими технологіями, що дозволяють зберігати еластичність шийки під час пологів.

Саме наші гінекологи, одними з перших в Україні, у місті Миколаєві, успішно застосовують унікальний молекулярно – резонансний апарат «Vesalius» (хірургічний ніж «Telea electronics engeneering» Італія), який дозволяє ефективно та якісно виконувати малі та середні втручання у гінекології.

Переваги методу: щадний вплив на навколишні тканини, швидкість, безкровність, безболісність. Терміни загоєння скорочені в 2 рази, ніж при використанні інших методів, загоєння без утворення рубців.

Більш докладно тут: Молекулярно – резонансна терапія

Правильне лікування ерозії шийки матки дозволяє перервати патологічний ланцюжок, що призводить до розвитку раку шийки матки.

Хочеться ще раз нагадати про профілактичний огляд у гінеколога 2 рази на рік або негайно з появою якихось відхилень. І не бійтеся, все, що діагностується на ранніх стадіях, лікується!

Лікар акушер – гінеколог Курманська Марина Геннадіївна

Записатися на прийом

ПIБ*

Ваш e-mail

Контактний телефон *

Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30