Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

Інтимні хвороби 2011.05.05    11:26

Чомусь у нашому суспільстві так склалося, що при розмові про захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), ми починаємо раптом відчувати не властиві нам збентеження і сором’язливість. При цьому ми не можемо відверто говорити на цю тему не тільки зі своїми подругами та друзями, але часом навіть зі своїм лікарем.

Приходячи на прийом до лікаря, що тим більше займається питаннями «інтимних» хвороб, кожен пацієнт так чи інакше відчуває стрес. А очікування результатів аналізів – період, що супроводжується тривогою, навіть якщо цілком упевнений у собі та своєму статевому партнері.

І, нарешті, висновок лікаря з незнайомими словами у рядку «діагноз» – все це переживала практично кожна людина. Крім того, відносини з близькими людьми можуть зіпсуватися через брак інформації…

У природі подібних (тільки досить відомих) хвороб налічується понад тридцять; деякі з них, щоправда, протікають абсолютно безсимптомно, через що багато хто навіть і не підозрює про те, що хворі. Щоб розширити межі Ваших знань у цьому питанні, зупинимося на найпоширеніших захворюваннях.

Герпес генітальний
Це найближчий родич добре нам відомої “застуди” – висипань, що сверблять на губах під час ангіни або інших простудних захворювань. У своїй суті ці захворювання дуже схожі. Відрізняється лише “місце розташування” і тяжкість наслідків. Симптоми: через кілька днів після статевого контакту виникають застудоподібні прояви, невеликі болючі бульбашки на статевих органах, печіння або свербіж до появи висипів. Все це може тривати протягом 1-3 тижнів. Зникнення висипів не означає, що вони знову не з’являться. Можлива також безсимптомна течія. До речі, вважається, що герпес практично не лікується до кінця, тією чи іншою мірою його прояви можуть виникнути будь-якої миті.
Шляхи передачі: статевий.
Наслідки: найважче – безпліддя.

Гонорея
Теж один із найпоширеніших і малоприємних “гостей” нашого організму. Симптоми: на 2-21 день після сексуального контакту з хворим з’являються густі гнійні виділення, печіння і біль під час сечовипускання, болі в області низу живота.
Шляхи передачі: статевий.
Наслідки: часто призводить до тяжких уражень сечостатевих органів, імпотенції, безплідності.

Хламідіоз
Чомусь народна чутка відносить його до найменш важких ЗПСШ, що є серйозною помилкою, яка призводить іноді навіть до трагічних наслідків. І тоді вже мало не здасться. Симптоми: на 7-21 день після сексуального контакту з хворим з’являються виділення, печіння або біль під час сечовипускання, лихоманка, нудота, біль живота, що часто супроводжується проносом. Можливий безсимптомний перебіг хвороби, особливо у чоловіків.
Шляхи передачі: статевий.
Наслідки: часто призводить до тяжких уражень сечостатевих органів, імпотенції, безплідності, інфікування дитини під час пологів.

Генітальні бородавки (гострі кондиломи)
Також зазвичай це захворювання викликає досить легковажне ставлення. Здавалося б, що небезпечного може бути у таких шкірних змінах? Ну, хіба що з естетичної точки зору неприємно. Однак і тут помилки іноді призводять до неприємних наслідків, про які доводиться шкодувати все життя. Симптоми: бородавки з’являються через 1-6 місяців після сексуального контакту із зараженим. Є невеликими ущільненими вузликами (які не зникають), схожими на цвітну капусту, на статевих органах і навколо ануса. Хворий відчуває свербіж чи печіння навколо статевих органів.
Шляхи передачі: статевий.
Наслідки: у занедбаних станах можливий розвиток пухлинних захворювань, а також зараження дитини під час пологів.

Трихомоніаз
Відрізняється тим, що іноді вводить хворих на оману з приводу діагнозу і взагалі важко діагностується, оскільки вражає не тільки статеву систему. Симптоми: на 3-15 день з’являються свербіж, виділення з піхви, часте сечовипускання. У чоловіків можлива безсимптомна течія.
Шляхи передачі: статевий.
Наслідки: запалення сечових шляхів, які можуть перейти на інші серйозні захворювання, залишивши пам’ятку на все життя.

Звичайно ж, неможливо передбачити ситуації, в які може потрапити будь-хто з нас. Недарма кажуть у народі: знати б, де впадеш – можна соломки підстелити… Однак, у цьому випадку такою “соломкою” цілком можна запастися і, знаючи про симптоми та наслідки захворювань, що передаються статевим шляхом, ви, сподіваюся, зможете хоча б частково знизити ризик зараження, щоб потім ніколи не жалкувати про хвилини минулої любові.
І якщо ви виявили щось незвичайне, відразу звертайтеся за допомогою до фахівця, а не ставте собі діагноз самостійно на основі інформації медичних довідників і, що найнеприйнятніше, не починайте самолікування.
Швидше за все, ви не тільки не позбавитеся недуги, але й завдасте ще більшої шкоди своєму здоров’ю. Завжди порадьтеся з лікарем і дотримуйтесь його вказівок!

Лікар уролог Дикий Сергій Анатолійович

Записатися на прийом

ПIБ*

Ваш e-mail

Контактний телефон *

Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30