Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

ГРИП – ЙДИ! 2013.10.04    5:10

Осінь – традиційний період застуд.
Здавалося б стільки ліків у сучасному світі, але незважаючи на це ГРВІ та ГРИП не піддаються управлінню, діти та дорослі хворіють щосезону.

Чи можливо протистояти вірусам?
Як підготуватися до епідеміологічного сезону?

Грип і ГРВІ найпоширеніші хвороби. Спалахи епідемій реєструють щороку. Число хворих відоме статистиці, стало б ще більше, якби всі, хто відчув нездужання, зверталися до лікаря. На жаль, мало хто вважає кашель і нежить, достатнім приводом, щоб пропускати роботу та взяти лікарняний листок. Причин безліч: хтось боїться втратити в зарплаті, хтось не може залишити свої справи, а хтось просто не хоче гаяти час на черзі в поліклініках. Незважаючи на застуду, хворі продовжують відвідувати роботу, і тим самим наражають навколишніх на небезпеку підхопити вірус.

Дуже часто пацієнти під впливом реклами звертаються безпосередньо в аптеку, купують ліки на свій розсуд, думаючи, що це вирішить усі їхні проблеми. Цього робити не можна. Лікування може призвести до ускладнень.

Як захистити свій організм, якщо поряд з вами хтось кашляє, а хтось не випускає хустку з рук? Необхідно дотримуватися деяких правил. Неможливо захиститись на всі 100%, але суттєво збільшити шанси залишитися здоровим можна.
Отже, найвірніше «засіб захисту» – це підвищення імунітету. Щоб організм був досить сильним і витримав атаки вірусів, необхідно повноцінно харчуватися, а взимку вживати природні фітонциди – часник і цибулю, частіше бувати на відкритому повітрі і добре висипатися.
“Коли людина висипається, відпочиває її мозок, нервова система, і організм легше адаптується до навколишнього середовища”, – наголошують імунологи. Звичайно, ідеально зміцнювати імунітет цілий рік, але якщо цього не було, краще вжити заходів пізно, ніж ніколи.

Дуже важливим під час сезону застуд є регулярне провітрювання приміщення, в якому хворі перебувають з тими, хто ще здоровий. Необов’язково тримати вікна постійно відкритими – але провітрювати на кілька хвилин разів на годину треба обов’язково. Тим, хто хворий, слід носити захисну маску. Вона зменшить виділення вірусів.

Найчастіше мити руки з милом – правило №1. Віруси розносяться не тільки повітряно-краплинним шляхом, але й через руки, тому руки не менш значуще джерело вірусів, ніж ніс та рот. Хворий торкається обличчя, вірус потрапляє на руки, хворий стосується всього довкола, Ви берете це рукою – і привіт ГРВІ. Уникайте дотиків свого обличчя, часто мийте руки, немає можливості – протирайте вологими серветками, що дезінфікують. Вчіться самі і вчіть дітей, якщо немає хустки, кашляти і чхати не в долоню, а в лікоть. Утримайтеся на якийсь час від рукостискань. Ніколи не знаєш, чи помив знайомий чи колега руки після того, як прикривав рот під час кашлю та чхання.

Свою активність вірусні частинки зберігають у сухому теплому нерухомому повітрі і дуже нестійкі в повітрі, що рухається. Гуляйте скільки завгодно. Підхопити вірус під час прогулянки практично неможливо. Перед виходом надвір зволожуйте слизові оболонки. Слиз, який забезпечує захист слизових оболонок (місцевий імунітет) утворюється у верхніх дихальних шляхах. Коли слизові оболонки пересихають – порушується робота місцевого імунітету, віруси з легкістю проникають через захисний бар’єр і людина хворіє при контакті з вірусами з більшою ймовірністю.

Капайте, пшикайте в ніс, коли йдете туди, де багато людей, особливо якщо перебуваєте в поліклініці (найпростіше розчинити 1ч. ложку кухонної солі в 1 літрі кип’яченої води, залити у флакон пшикалку.)
Якщо все-таки ви захворіли – як поводитися, щоб скоріше стати на ноги?
Насамперед створити організму умови, за яких він би легко впорався з вірусом. alignright size-full wp-image-1161″ title=”default – копія” src=”https://valeo.ua/wp-content/uploads/2013/10/default-копія.jpeg” alt=”” width= “251” height=”201″>

1. Тепло одягнутися. Дотримуватись постільного режиму. У кімнаті має бути прохолодно та волого. Температура у приміщенні близько 20°С, вологість 55-70%. Вологе прибирання, миття підлог та предметів загального користування. Провітрювання.
2. Не їсти через силу. Якщо хочеться – щось легке, вуглеводне, рідке.
3. Рясне питво – все що подобається. Чай з лимоном, компот, соки, морси, відвари родзинок. А також ідеально для пиття – готові розчини для пероральної регідратації. Вони продаються в аптеці: регідрон, гастроліт, хумана електроліт, і т.д. Купуйте, розводьте за інструкцією, пийте.
4. Ніс закопувати сольовим розчином.
5. Обов’язково звернутися до лікаря.

БАЖАЄМО ВАМ ЗДОРОВ’Я!

Лікар – терапевт Нам Лариса Валентинівна

Записатися на прийом

ПIБ*

Ваш e-mail

Контактний телефон *

Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30