Знову ці бульбашки на губах! І як завжди недоречно: перед побаченням чи іншою важливою подією. І як не маскуй осередки «лихоманки», вони все одно помітні. Тому не варто захоплюватися маскуванням – герпес не лише косметична проблема.
«Простуда» на губах – лише зовнішній прояв герпесу. Підступна інфекція може спровокувати різні захворювання, начебто ніяк не пов’язані з герпесом. Це ураження шкіри та слизових, очей, органів дихання, судин, статевих органів, центральної лімфатичної та нервової систем. Герпес здатний навіть викликати депресію. Почніть лікування вчасно!
Медикам відомо близько восьми типів герпесу. Основні різновиди це герпес першого (HSV-1) та другого (HSV-2) типів. Перший тип герпесу частіше вражає слизову оболонку обличчя та шкіру верхньої частини тулуба, а другий – генітальний герпес – передається статевим та контактним шляхом.
Визначити наявність вірусу за допомогою аналізів. У нашому центрі Ви можете пройти обстеження на наявність:
Вірус легко передається оточуючим від хворої людини, і навіть вірусоносія. Поширення відбувається повітряно – крапельним (під час чхання, кашлю) та контактним шляхом.
Первинне розмноження виникає в клітинах шкіри та слизової, а потім вірус потрапляє в нервові сплетення, де відбувається його основне розмноження. І там вірус герпесу «мешкає» поки не активізується і не виявиться зовні. А де це буде – на щоці або на губі – залежить від того, до яких ділянок підведений нерв, яким вірус «вибереться» назовні.
Спочатку відчувається пощипування – це вірус дратує нервові закінчення шкіри. Тому те місце, де незабаром виявиться герпес, запалюється. Саме зараз потрібно якнайшвидше вжити адекватних заходів. Якщо використати хороший протигерпетичний засіб, то герпес «замре» і швидше за все не з’явиться. Також (коли під рукою немає мазі) можна придавити свербляче місце ваткою зі спиртом.
Якщо вжиті заходи дії не вчинили – з’являється прозора бульбашка з рідиною, яка згодом каламутніє. Це місце може вболівати. Наступна стадія – поява виразки. Бульбашка лопається, виділяючи рідину з великою кількістю вірусних частинок (у цей час хворий дуже заразний). Утворюється виразка і потім скоринка. Торкати виразки і здирати скоринки не рекомендується. Наносити мазь краще не руками, а гігієнічними паличками.
Якщо ви виявили у себе бульбашки, схожі на герпетичні, негайно зверніться до лікаря! Вам може допомогти інфекціоніст, дерматолог і гінеколог .
ДОБРАТЬСЯ ДИСТАНЦІЮ!
1. Строго дотримуємося правил особистої гігієни (особистий посуд, рушник, зубна щітка, у жінок косметика).
2.Не цілуємо інших людей.
3. Зайвий раз не торкаємося до висипів, щоб не перенести інфекцію на очі та статеві органи.
4.Мой руки після кожного зіткнення з висипаннями.
5.Не знімаємо бульбашки та скоринки.
6.На період загострення відмовитися від сексу. Від зараження не оберігає навіть презерватив!
7.Не покладаємось на «випадок» і народні методи, застосовуємо призначені мазі, креми та основний противірусний засіб – тільки так зможемо прискорити процес одужання.
8.Ефективність лікування герпесу прямо залежить від його початку – максимальний ефект, якщо розпочати лікування у перші 2 доби.
Генітальний герпес.
Останнім часом це захворювання стало траплятися значно частіше. Люди, які хворіють на генітальний герпес, не завжди звертаються до лікаря. Лікуються самостійно, покладаючись на народні засоби та поради знайомих. За такого самолікування помилки неминучі. Лікування герпесу, як і інших інфекцій, слід починати з консультації лікаря. Тільки фахівець може поставити точний діагноз та підібрати лікування з урахуванням побічних ефектів ліків та протипоказань.
Найчастіше генітальний герпес викликається вірусом герпесу другого типу. Але іноді при оральному сексі відбувається зараження і вірус першого типу.
Генітальний герпес – захворювання не з приємних, але драматизувати ситуацію не варто. І якщо раптом у вашої коханої людини виявили герпес, це зовсім не означає, що вона зраджувала! Вірус здатний «дрімати» в організмі, тому інфікування могло статися кілька років тому. Більшість носіїв цього вірусу не підозрюють про його наявність, оскільки хвороба протікає безсимптомно. Але такий хворий може заразити партнера. Зараження генітальним герпесом не відбувається через загальний посуд, сидіння в туалеті або поручні в громадському транспорті.
Причина частих загострень герпесу – зниження імунітету, внаслідок застуди, грипу, гормональних змін (менструація або вагітність). Часто провокують герпес перебування на сонці, травми (психічні, фізичні), вживання алкоголю, а також перевтома. Частота загострень залежить від опірності організму.
Визначено низку продуктів багатих лізином, які перешкоджають появі нових герпетичних висипань. До них відносяться молочні продукти, м’ясо, курка, риба. Продукти, які містять у великій кількості вітамін С і цинк знижують болючі відчуття і прискорюють загоєння виразок. Схожою дією на організм людини мають препарати, що містять лимонні бальзами та олію чайного дерева.
А ось горіхи, шоколад, крупи, навпаки, можуть спровокувати загострення висипань, оскільки містять багато аргеніну (амінокислоти, що сприяє “пробудженню” герпесу).
Як уникнути?
Повністю позбутися герпесу неможливо, але ефективність лікування багато в чому залежить від того, як вчасно ви звернетеся до лікаря. Якщо герпес повторюється часто – не зволікайте з візитом до лікаря і не покладайтеся на “можна” – всебічно обстежтеся і почніть лікування. Своєчасно розпочате правильне лікування дозволяє знизити частоту та тривалість рецидивів, а то й зовсім запобігти їх.
Головний лікар медичного центру, інфекціоніст вищої категорії Станіслав Павлович Титовський