Центр Валео в Николаеве
Telephones: (all )
(098) 459-70-80
Our adress: (details )
Moscowska str. 46   7:30 AM - 8:00 PM
3 Slobodskaya str. 49/1
Bogoyavlenskii Avenue. 340/2
Medical center «Valeo» News | Publications

Сонце та шкіра 2019.07.09    2:11

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in one of the available alternative languages. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Літо, відпустка, сонце, пляж … Але важливо пам’ятати, що сонце корисно в розумних межах, так як висока сонячна активність часто провокує розвиток одного з найбільш часто діагностуємого онкологічного захворювання – рак шкіри.

Ви перебуваєте в зоні ризику, якщо у Вас світла шкіра, раніше були сонячні опіки, Ви відвідуєте солярій, любите засмагати на сонці.

Якщо у Вас на тілі багато родимок – намагайтеся уникати тривалого перебування на сонці, тим більше цілеспрямовано не засмагати. Великі невуси бажано закрити від прямих променів. Щодо безпечного перебування на пляжі – це часи до 10 ранку і після 16 вечора. Крім того можна користуватися спеціальними сонцезахисними кремами, проте вони не є панацеєю.

Рак шкіри може бути меланомним і немеланомним.

Виділяється 2 види немеланомного раку: базальноклітинна та плоскоклітинна карциноми. Вони можуть розвинутися навіть якщо Ви не мали на меті засмагати на пляжі; вони виникають на постійно відкритих літньому сонцю ділянках шкіри: обличчя, руки, шия, вушні раковини. Лікувати цей вид раку шкіри непросто, однак він вкрай рідко призводить до летального результату.

Меланома – дуже небезпечний вид раку шкіри і може виникнути навіть у тому випадку, якщо Ви «згоріли» на сонці одноразово. Меланома може утворитися і зі звичайної родимки (невуса). В невусі знаходиться велика кількість меланоцитів – пігментних клітин. В результаті впливу інтенсивного сонячного світла ДНК меланоцитів пошкоджується і вони можуть перетворитися на злоякісні клітини.

Звичайна родимка, що не загрожує перетворитися на меланому, повинна виглядати таким чином: бути округлої форми, симетричною, без рваних країв, вкраплень, одного кольору, не більше 6 мм в діаметрі. Якщо Ви помітили будь-які зміни зовнішнього вигляду родимки – потрібно звернутися до онкодерматолога.

Крім небезпеки розвитку раку шкіри, «засмага» прискорює її старіння, тому намагайтеся спеціально не засмагати на сонці.

Отже, що потрібно пам’ятати вирушаючи на пляж:

– уникати сонячних променів з 10.00 до 16.00
– не залишатися на сонці понад 4 годин
– якщо є великі родимки – заклеювати
– якщо родимок багато перед першим відвідуванням пляжу пройти консультацію дерматолога.

Лікар Хоржевскій Віктор Віталійович

Make an appointment

Our contacts


Nikolaev, st.Moskovskaya, 46a
Monday — Friday from 7:30 to 20:00
Saturday from 8:00 to 17:00 Sunday — day off
E-mail info@valeo.net.ua
Phone: (0512)  76-74-78
Phone for appointments and ultrasound: (0512) 76-74-78, 050 755 96 37
Inquiry service: 098 459 70 80 
  Phone for insurance companies: 068 312 99 31