Центр Валео в Николаеве
Our adress: (details )
Moscowska str. 46   7:30 AM - 8:00 PM
3 Slobodskaya str. 49/1
Bogoyavlenskii Avenue. 340/2
Medical center «Valeo» News | Publications

Від чого треба вакцинуватися дорослим? 2019.03.10    9:42

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in one of the available alternative languages. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Перш за все від інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом – кору, дифтерії, грипу.


Від вірусного гепатиту В
– повітряно крапельним шляхом він не передається. Але заражаюча доза настільки маленька, а вірус дуже живучий, тому непомітні оку кількості заразної крові на інструментах – в перукарнях, медустановах, при нанесенні татуювань, пірсінгу і будь-яких маніпуляціях з пошкодженням шкіри і слизових, несуть загрозу інфікування. Досить небезпечний і статевий шлях.

Кір – відсутність імунітету у щеплених та не хворівших призвело до передбачуваного результату – переважного захворювання дорослих. Вони переносять так звані «Дитячі інфекції» важче, з ускладненнями (бронхіти, пневмонії, менінгіти).

Єдина можливість уникнути захворювання – щеплення. Так, щеплені теж хворіють, але значно рідше і легше. У прищепленої Європі кір теж є, але кількість хворих в рази менше, ніж в Україні та її протікання легше.

У не маючих захисного титру антитіл шанс захворіти на кір при контакті з вірусом практично 100% . Про контагиозність вірусу (здатності заражати) – говорять епідспостереження – при знаходженні хворого в будівлі вірус поширюється з потоком повітря по всіх приміщеннях, в т.ч і по вентиляційних каналах , хворіють особи, які в очі не бачили хворого.

Якщо Ви не хворіли на кір, а пам’ятають це далеко не все – перевірте рівень антитіл від кору. Якщо він нижчий захисного – щеплення.

При контакті з хворим – є 72 години для щеплення – шанс не захворіти або полегшити перебіг хвороби.

Дифтерія – попередити легше, ніж лікувати. Поради деяких «антіпрівівочніков» лікувати дифтерію великими дозами вітаміну С і гомеопатичними засобами навряд чи застосовувалися самим автором такої рекомендації. Ситуація зі щепленнями від дифтерії не краще, ніж від кору і поява хворих – тільки питання часу.

Не применшуючи складності лікування та прогнозу при важкому перебігу кору, зауважу, що дифтерія в масі своїй набагато важче і несприятливих наслідків значно більше. Кір, образно кажучи – ще квіточки, не дай Бог нам дожити до ягідок.

Грип – щорічно, з огляду на свою масовість, збирає сумний урожай. Рекомендації по «зміцненню імунітету», безсумнівно, корисні, але від вірусу грипу такого захисту недостатньо. Після щеплення імунна система набагато швидше налаштовується на боротьбу з інфекцією, і навіть якщо хвороба настає, то протікає легше і без важких, загрозливих для життя ускладнень.

На сьогодні альтернативи щепленням, як профілактиці вищезгаданим захворюванням, – немає.

лікар-інфекціоніст вищої категорії Титовський Станіслав Павлович

Make an appointment

Our contacts


Nikolaev, st.Moskovskaya, 46a
Monday — Friday from 7:30 to 20:00
Saturday from 8:00 to 17:00 Sunday — day off
E-mail info@valeo.net.ua
Phone: (0512)  76-74-78
Phone for appointments and ultrasound: (0512) 76-74-78, 050 755 96 37
Inquiry service: 098 459 70 80 
  Phone for insurance companies: 068 312 99 31