Центр Валео в Николаеве
Our adress: (details )
Moscowska str. 46   7:00 AM - 7:00 PM
Bogoyavlenskii Avenue. 340/2   7:00 AM - 4:00 PM
Medical center «Valeo» News | Publications

Сонячний вітамін. Чому він важливий і як отримати його взимку? 2019.12.10    9:13

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in one of the available alternative languages. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Прийшла зима, сонце рідше радує теплими променями, частіше ховається за хмарами, а коли світить яскраво – не дає зігрітися. А якщо ви працюєте в офісі, і в запалі праці проходить весь день, то про сонячні ванни часто доводиться забувати до настання довгоочікуваної відпустки. Якраз в таких умовах проситися до обговорення проблема дефіциту вітаміну Д!

Вітамін, точніше вітаміни Д – що ж це таке і з чим їх їдять?

Питання і просте і складне одночасно. Ще недавно було прийнято вважати, що роль цієї речовини зводитися до посилення всмоктування кальцію в кишечнику і забезпечення надходження його в кісткову тканину. На сьогоднішній день відомо, що функції вітамінів Д множинні, а самі вітаміни цілком можна назвати гормонами Д!

Гормони (грец. Ὁρμάω – рухаю, спонукаю) – біологічно активні речовини органічної природи, що виробляються в спеціалізованих клітинах залоз внутрішньої секреції (ендокринні залози), що надходять в кров, та зв’язуються з рецепторами клітин-мішеней і надають регулюючий вплив на обмін речовин і фізіологічні функції (Розен В. Б. «Основи ендокринології»).

Вітаміни Д повністю підходять під це визначення. Вироблення вітаміну D3 відбувається в шкірі під впливом ультрафіолету або з їжі, вітамін D2 надходить тільки з продуктами харчування. Далі в печінці та нирках відбуваються перетворення в активні форми 25 (ОН) D3 (кальцидол) і 1,25 (OH) D3 (кальцитріол). Мішеней у кальцидолу і кальцітріолу відомо безліч: серед них, в першу чергу, кісткова тканина, а так само нирки, печінка і м’язи.

У разі дефіциту вітаміну Д у дорослих часто з’являються скарги на:

 

На тлі низького рівня вітаміну Д часто порушується вуглеводний обмін, можуть виникати аутоімунні захворювання. У дітей може розвинутися рахіт.

Для того, щоб визначити рівень вітаміну Д в крові зазвичай досить здати аналіз крові на визначення 25 (ОН) D3, в деяких випадках потрібна інформація про рівень 1,25 (ОН) D3.

У разі зниження рівня вітаміну Д рекомендується звернутися до ендокринолога для отримання рекомендацій щодо лікування.

З метою запобігання повторного зниження вітаміну Д і для профілактики потрібно включати в раціон молочні продукти, яйця, гриби, сири, жирні види риби, яловичу печінку. У весняно-літній період намагатися більше часу в ранкові та вечірні години проводити на свіжому повітрі, в світлі променів сонця.

Пройти дослідження на визначення рівня вітаміну Д ви можете в нашому центрі щодня, крім неділі, з 8.00 до 11.00, кров здається з вени натщесерце.

лікар ендокринолог Попов Артем Аркадійович

Make an appointment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Our contacts


Nikolaev, st.Moskovskaya, 46a
Monday — Friday from 7:00 to 19:00
Saturday from 7:30 to 15:00 Sunday — day off
E-mail info@valeo.ua
Phone: (0512)  76-74-78
Phone for appointments and ultrasound: (0512) 76-74-78, 050 755 96 37
Inquiry service: 098 459 70 80 
  Phone for insurance companies: 068 312 99 31