Our adress: (details )
Moscowska str. 46   7:30 AM - 8:00 PM, Saturday: 7:30 AM - 5:00 PM
Bogoyavlenskii Avenue. 340/2   7:30 AM - 5:00 PM, Saturday: 7:30 AM - 4:00 PM

Що варто знати про вірус папіломи людини 2021.12.14    6:21

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Сьогодні про вірус папіломи людини розповідає гінеколог нашого центру Кутольвас Ольга Олександрівна

Віруси папіломи людини надзвичайно широко розповсюджені в усьому світі. Існує понад 100 типів ВПЛ, їх поділяють на 3 групи: низького, середнього і високого онкогенного ризику – в залежності від їх здатності викликати рак.

Щонайменше 13 типів ВПЛ призводять до розвитку раку. У 50 % жінок, що мають рак шийки матки, виявлені 16 типів, у 10% – 18 типів. Серед здорових жінок до 50-ти років 8 з 10 інфіковані.

Зараження ВПЛ в більшості випадків тривалий час не проявляється. Найімовірніше, жінка поділяє одні й ті ж типи вірусів зі своїм партнером. Чоловіки найчастіше являються носіями вірусу та не здогадуються про це. В окремих випадках вірус у чоловіків може призвести до раку статевого органу, раку прямої кишки, до ураження уретри кондиломами

Які шляхи зараження?

1.Статевий: для інфікування достатньо одного контакту та навіть презервативи не захищають від передачі вірусу. Найбільше людей інфікуються з початком статевих контактів.

2.Контактно-побутовий: під час відвідування басейну, лазні, спортивного залу.

3.Контактний: через ранову поверхню на шкірі або слизових оболонках (рани, забої).

4.Вертикальний: від інфікованої матері до дитини під час пологів.

5.Самозараження: найчастіше під час епіляції або гоління.

Чому потрібно регулярно відвідувати гінеколога?

Небезпечним є вірус, який довго перебуває в організмі (більше року). Ця інфекція дуже підступна і пов’язані з нею зміни, що передують раку, не викликають жодного дискомфорту та занепокоєння і часто не виявляються при звичайному огляді. Серйозна хвороба розвивається через 10-20 років після інфікування.

Вірус активізується:

СКРИНІНГ – це тестування на рак і передрак у жінок, які не мають симптомів і відчувають себе здоровими. Цервікальний скринінг – це подвійний мазок з шийки матки на онкоцитологію –ПАП-тест та ВПЛ-тест (аналіз на небезпечні типи вірусу і їх широкий спектр). Якщо скринінг виявляє передракові стани (дисплазії) – їх можна успішно лікувати та запобігти розвитку раку. Скринінг може виявити рак на ранній стадії , який теж виліковний.

Тактика ведення пацієнтки

Виявлення вірусу ще не означає, що у людини рак. Подальша тактика залежить від результатів скринінгу. Перш за все – не треба панікувати, а необхідно звернутися до лікаря та провести додаткові дослідження. Це такі як:кольпоскопія (огляд шийки матки під збільшенням мікроскопу і взяття біопісїї з подальшим гістологічним заключенням).

Лікування

При лікуванні ВПЛ використовують противірусні та імуномоделюючі препарати, які пригнічують життєдіяльність вірусів в організмі людини та підвищують імунітет.
Лікування дисплазій (передраку) та раку проводиться в спеціалізованих медичних закладах.

Важливою э профілактика ВПЛ та раку шийки матки

    1. статеві відносини з одним партнером;
    2. застосування бар’єрної контрацепції;
    3.періодичні профілактичні огляди з цервікальним скринінгом;
    4. вакцинація.

Існують вакцини: ЦЕРВАРІКС (бівалентна від 16 та 18 типів) та ГАРДАСІЛ (тетравалентна (від 16,18, 6, 11 типів). Вакцинація проводиться у жінок та у чоловіків, найбільш ефективна до початку статевого життя, але Церварікс – це профілактика раку шийки матки, формує імунітет на все життя від раку шийки матки. Вакцинація можлива в любому віці.

В медичному центрі ВАЛЕО є всі можливості для діагностики ВПЛ та наслідків інфікування. Також є умови та обладнання для лікування дисплазії шийки матки і проводиться вакцинація ( Гардасіл, Церварікс).

СТЕЖТЕ за своїм здоров’ям і ВАШЕ життя стане ЩАСЛИВІШИМ!

Make an appointment

Full name*

E-mail

Phone*

Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Our contacts

Nikolaev, Moskovskaya St., 46a
Phones:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Monday — Friday from 7:00 to 20:00
Saturday from 7:30 to 15:00
Sunday is a day off

Mykolaiv, Bogoyavlensky Avenue, 340/2
Phones:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,
E-mail: info@valeo.ua
Monday-Friday: from 7:30 to 17:00
Saturday from 7:30 to 16:00
Sunday is a day off
Break from 13:00 to 13:30