Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

Дисбіоз кишківника існує? Або “чужі” у нашому організмі. 2013.11.08    11:34

Лист небайдужого лікаря-педіатра дбайливим мамам

Здрастуйте, дорогі читачки! У перших рядках свого листа хочу впоратися про здоров’я Вашої дитини, та й Вас самих – чи все добре, сподіваюся всі здорові, Ваша діточка росте і радує Вас рум’яними щічками і дзвінким сміхом.
Як дбайливий та багато знаючий лікар-педіатр, пропоную Вам тему для розмови, можливо дуже турбуючу допитливий материнський розум!

Дисбактеріоз кишечника – що це таке?
Багато батьків моїх маленьких пацієнтів вважають, що слово – “ДИСБАКТЕРИОЗ”, лікарі придумали, щоб аналізи частіше робити і ліків в аптеках більше продавати! А насправді як?

Давайте дорогі читачки присядемо рядком, та й поговоримо ладком-правда, вигадка? Чи готові?

Ось прості прояви дисбіозу – порушення мікробіотичної рівноваги в кишечнику дитини в ранньому віці:
-зригування;
-Здуття і бурчання в животі;
-зміни характеру стільця (запори, розлади);
-Зниження темпу наростання маси тіла;
-порушення сну, загальний неспокій.

у старшому віці:
-нудота, відрижка, гіркота у роті;
-здуття живота;
-Зменшення маси тіла;
-неврози, анемії.

Якщо будь-яка з цих ознак є або була раніше у Вашої дитини – покажіть її педіатру або сімейному лікарю: є реальний привід для обстеження.

Найголовніше, що Ви, дорогі читачки повинні запам’ятати: порушення рівноважного стану мікробіоти кишечника або <ДІСБІОЗ, не є самостійним захворюванням, він завжди вторинний. Але, своєю чергою, розвиваючись, він змінює склад внутрішнього середовища кишечника. А це погіршує травні процеси, порушуючи вироблення та всмоктування корисних речовин та утилізацію непотрібних токсинів.
Ось і замкнулося міцне коло: незначний розлад може призвести до серйозних наслідків, порушень як процесів травлення, а й імунітету дитини у майбутньому.

А тепер давайте розберемо причини появи ДИСБІОЗУ.
Термін і сам стан організму, під назвою “дисбактеріоз”, хвилює і уми наукової медичної громадськості. Є тут свої захисники та противники.
Ще 1888 року великий російський учений, лауреат Нобелівської премії, И.И.Мечников доводив, що причиною виникнення багатьох хвороб є вплив токсинів бактерій, що у кишечнику.
Розглянемо об’єктивні факти, підтверджені дослідницькими центрами всього світу. Приголомшливі дані Національного Інституту Здоров’я США показали, що лише десять відсотків клітин, що входять до складу людського організму, є власне людськими, решта належать бактеріям, що населяють різні органи та системи людини. Таким чином, організм людини і, особливо дитини, це високоорганізована суперсистема, що тонко реагує на зміни в життєдіяльності.

Отже, мікробіологічна система кожної людини абсолютно індивідуальна, схожими можуть бути тільки мати і дитина і те, тільки в перші місяці життя дитини. А потім, під впливом багатьох факторів, стан мікробіотичної системи, зокрема й кишечнику, може різко змінюватись. Це і є шуканий “дисбіоз”.

Такими негативними факторами для дитини можна назвати -нераціональне харчування (особливо вперше місяці життя), антибіотикотерапія (особливо в перші дні життя). Ну і, звичайно, не варто забувати про серйозну небезпеку застосування різних лікарських засобів без контролю лікаря. Навіть незначний розлад шлунково-кишкового тракту дитини в перші дні та місяці життя можуть викликати важкі, важко контрольовані надалі порушення мікробіологічного стану кишечника.

 

Для старших дітей факторами, що порушують рівновагу мікрофлори кишечника можуть бути:
-алергічні реакції;
-часті респіраторні вірусні інфекції;
-фізичні та психічні навантаження;
-нераціональне харчування з використанням великої кількості харчових барвників та консервантів;

Зазначимо, що надмірно калорійне харчування у 23% призводить до дисбіозу, дефіцит клітковини у 35%. Доведено прямий зв’язок порушення рівноваги мікробіотичного стану кишечника з такими грізними захворюваннями у дітей як: ожиріння, цукровий діабет, злоякісні новоутворення шлунка та кишечника, алергічні та аутоімунні захворювання.

У продовженні цієї статті ми з Вами, дорогі мої читачки, розглянемо більш детально аспекти відновлення порушеної рівноваги мікробіологічного стану кишечника дитини і розкриємо секрет, чим можна замінити антибіотикотерапію в лікуванні різних захворювань; розглянемо, який “чудовий фактор” зміцнення імунітету виробляється мікробіотою здорової дитини.

Тому нашим наступним бесідам можете підказати Ви самі за цією адресою:

info@valeo.net.ua для Полового Юрія Олександровича (педіатр)

Мені дуже важлива ВАША ДУМКА! До наступної зустрічі! БУДЬТЕ ЗДОРОВИМИ!

 

Записатися на прийом

ПIБ*

Ваш e-mail

Контактний телефон *

Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30