Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

Діагностика чоловічої безплідності 2012.08.16    3:59

Проблема безплідності зачіпає в тій же мірі чоловіків, що й жінок, оскільки ті й інші страждають від нього. Як правило, чоловіча безплідність характеризується неможливістю статевозрілого чоловіка запліднити яйцеклітину жінки.

Зараз безпліддя у чоловіків ділять на три типи: перше – порушення виділення сперми; друге – порушення утворення сперматозоїдів; третє -ауто-імунне, пов’язане з наявністю антитіл до сперматозоїдів.

Обстеження чоловіків завжди починається дослідженням сперми – спермограмою. На щастя, дуже часто, їм і закінчується, якщо всі показники в межах норми. Ніякої особливої ​​підготовки до аналізу не потрібно, тільки виняток з їжі гострого, відмова від алкоголю та статеві помірності протягом 3-4 днів. Але навіть якщо відхилення від нормальних показників є значними, це не привід впадати в паніку. І тут призначають повторний аналіз, т.к. результати аналізів, зроблені з різницею за один тиждень, можуть значно відрізнятися.

Для зачаття необхідний не один сперматозоїд, як багато хто думає, а дуже багато і хорошої якості. Хороша якість – це рухливість та нормальна морфологія (будова сперматозоїда). Один із найпоширеніших варіантів зниження сперми – запальні захворювання чоловічої статевої сфери.

Недарма простату у народі називають другим серцем чоловіка. Нелікований простатит – часта причина обговорюваних проблем. Запалення можуть викликати інфекції, що передаються статевим шляхом або банальні неспецифічні інфекції. Результат однаковий – поряд з присутністю в спермі мікробів і лейкоцитів (клітин крові, що борються з інфекцією) знижується кількість і рухливість сперматозоїдів, чаї зустрічаються “неправильні” сперматозоїди – без хвостиків, з занадто великими головками та ін. Такі випадки найчастіше мають сприятливий прогноз лікування. Після того, як хронічний простатит вилікувано, параметри сперми швидше за все відновляться. Лікарю треба лише трохи допомогти природі за допомогою лікарських засобів. Друга причина чоловічої безплідності – це різні захворювання, не пов’язані з інфекціями. Це відсутність сперматозоїдів у спермі у зв’язку із «закупорюванням», закриттям сім’явиносних канальців. Найчастіше це вроджений стан. Сперматозоїди в спермі можуть бути відсутні і при прохідних сім’явиносних каналах. У цьому випадку найчастіша причина – аутоімунна, коли організм чоловіка вважає сперматозоїди чужорідними та виробляє антиспермальні антитіла, що руйнують клітини, які мають виробляти сперматозоїди. Такий механізм порушення утворення сперматозоїдів формується часом після перенесеної хлопчиком свинки – епідемічного паротиту.

Але здебільшого лікаря доводиться зіштовхуватися з варіантами не повного сперматозоїдів у спермі, а зниження їх кількості, рухливості, будови, випадками, коли немає явного інфекційного агента. У цих випадках причину, що спричинила порушення утворення сперматозоїдів, знайти досить складно. Встановлено, що до таких змін можуть призводити практично будь-які професійні та непрофесійні (алкоголізм, наркоманія), хімічні та фізичні шкідливості. Поряд із факторами часу впливу та дози відіграє роль індивідуальна чутливість організму до шкідливого фактора. Часто виявляється у хлопчиків та чоловіків варикозне розширення вен насіннєвого канатика – варикоцеле – також може призводити до порушення утворення достатньої кількості нормальних сперматозоїдів. Крипторхізм – неопущення яєчка в мошонку –                                                                                              призводить до того ж результату.

Так само, як і у жінок, у чоловіків чоловіче безпліддя може бути пов’язане з вродженими або набутими гормональними порушеннями. У цьому випадку правильно підібрана гормональна терапія дозволяє нормалізувати стан і параметри сперми покращаться.

Для проведення спермограм лабораторія медичного центру “Валео” використовує єдину на Півдні України спеціальну систему, що складається з мікроскопа та відеокамери. Цей комплекс дає можливість не лише оцінити якісні та кількісні характеристики еякуляту, але й отримати мікрофотографію із зображенням досліджуваного біологічного матеріалу. Пацієнт може побачити на власні очі те, бачить лише лікар лаборант. За допомогою лабораторних та інших видів діагностики наші лікарі урологи допомагають багатьом парам знайти вирішення проблем і отримати довгоочікувану вагітність.

Лікар уролог – андролог Хоржевський Віктор Віталійович

Записатися на прийом

ПIБ*

Ваш e-mail

Контактний телефон *

Коментар

Одна відповідь до “Діагностика чоловічої безплідності”

  1. […] провести обследование супруга, потому, что на долю мужского бесплодия приходится 40% бесплодных браков. Большинство мужчин […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30