Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

Діабет – це не вирок, а спосіб життя!



 2013.11.29    9:53

Цукровий діабет найпоширеніше порушення ендокринної системи. Близько 366 млн людей на земній кулі хворі на діабет. Але якщо з вами поряд живе діабетик, можливо дружите або працюєте з ним, ви можете і не знати про те, що у нього діабет. В даний час діабет невиліковний, але ці люди не виглядають безнадійно хворими. Вони також як усі працюють, грають у футбол, влаштовують пікніки, мандрують у гори, народжують дітей, у них повне насичене життя. Єдина відмінність у тому, що вони мають бути дуже уважними до свого здоров’я, піклуватися про себе.

Найперше, що повинен знати кожен про діабет – це захворювання не є вироком. При сучасній медикаментозній терапії хворі на діабет благополучно живуть до самої старості. Але річ у тому, що ліки – не найголовніша умова.

Один із головних факторів – це зусилля самої людини у збереженні свого здоров’я, чи веде він з доровий спосіб життя.

У старовинних підручниках з ендокринології лікування діабету часто зображували як трійки коней. Один із коней символізував медикаменти, другий – фізичні вправи, а третій – дієту. У кареті сидів лікар, він давав вказівки, але віжків не торкався. А правил цією упряжкою, зрозуміло, діабетик. Дуже оригінальний символ, що запам’ятовується. Намагайтеся зберегти його в пам’яті. І нехай ця трійка мчить вас чи ваших друзів, родичів до здорового та щасливого життя.

Управляти своїм цукром і тримати його під контролем – цілком реальне завдання, з яким може впоратися кожен пацієнт за допомогою грамотного фахівця.

У медичному центрі Валео ведуть прийом три досвідчені лікарі – ендокринологи, готові прийти до вас на допомогу. Які продукти підвищують цукор, а які – ні, як правильно розрахувати кількість інсуліну перед їдою та як правильно вводити його; як пристосувати лікування до умов повсякденного життя, що робити, щоб запобігти ускладненням – усьому цьому вас навчать ендокринологи нашого центру.
Прийом пацієнтів ведеться щодня з понеділка по суботу включно.

Захворіти на цукровий діабет може будь-хто. Але для деяких все ж таки ця ймовірність вища.

Хто входить до групи ризику і за яких симптомів потрібна негайна допомога лікаря?
• Це родичі хворих на діабет І та ІІ типу
• Жінки, у яких під час вагітності відзначалося короткочасне підвищення цукру в крові – діабет вагітних
• Люди, які мали одноразове підвищення цукру на тлі інших захворювань (інфаркт, інсульт, інфекційні захворювання)
• Люди, які страждають на ожиріння
• Люди, які постійно приймають гормони кори надниркових залоз
• Люди з раннім (у жінок до 50 років, у чоловіків до 40 років) розвитком гіпертонії, атеросклерозу та стенокардії
• Люди з катарактою
• Люди, які страждають на алергічні захворювання ,екзема.

Ті, хто належить до групи ризику, повинні періодично перевіряти цукор у крові.

Симптоми цукрового діабету

• Виділяється велика кількість сечі (до 4-5 л на добу)
• Сухість у роті та спрага
• Збільшення апетиту при діабеті I типу на тлі швидкої втрати ваги. При діабеті II типу, зниження ваги не так сильно помітно, тому що спочатку вага велика
• Свербіж (шкірний та в промежині)
• Незрозуміла слабкість, нудота, блювання

Якщо у вас є хоча б один із перерахованих вище симптомів, вам потрібно обов’язково перевірити цукор крові.

Коли ставлять діагноз «цукровий діабет»?
Якщо в крові та сечі визначено високий рівень цукру. 

Як правильно здавати аналіз крові на цукор?

Цукор крові натще – це означає встати вранці, не їсти, не пити чай або каву (можна випити кип’яченої води), не приймати жодних ліків, не курити. До лабораторії пройти спокійним кроком, високе фізичне навантаження викликає коливання цукру в крові.

Цукор крові після їжі. Дуже показовий аналіз дозволяє визначити величину рівня цукру крові протягом дня. Вранці прокинутися, поснідати як завжди. Здати аналіз крові в лабораторії через 2 години після їди. На бланку аналізу робиться відмітка «після їжі».

Тест з глюкозою або тест на толерантність до глюкози. Призначається для виявлення прихованого цукрового діабету. Це стан, коли цукор крові натще і після їжі нормальний або незначно відхилений. І патологію можна виявити лише при навантаженні з глюкозою.
Особливої ​​підготовки до аналізу не потрібно. Вранці не снідати і виконати ті самі обмеження, що і при здачі аналізу крові натще. У вас візьмуть 3 проби крові. Перша – натщесерце, потім дають випити чай з глюкозою, друга проба – через годину після чаю, третя – через 2 години. Оцінюється максимальний рівень до якого піднімається цукор, і те, як він швидко знижується під впливом інсуліну.

Глікозильований гемоглобін. Підвищений цукор у кров’яному руслі поступово йде в печінку, підшлункову залозу та стінки судин. А також він іде і в еритроцити, з’єднується з гемоглобіном і ускладнює транспорт кисню до клітин. Можна підрахувати цей відсоток еритроцитів, нашпигованих глюкозою. І що вища його концентрація, то гірше був компенсований діабет останні 2-3 місяці, і більше ймовірні ускладнення. Цей аналіз дуже показовий та інформативний для пацієнтів із цукровим діабетом. Кров здається вранці, натще.

Вибрати правильну тактику лікування при цукровому діабеті вам допоможе тільки лікар, залежно від тяжкості діабету, вашої ваги, фізичної активності та присутності супутніх захворювань. Не займайтеся самолікуванням! У кращому разі втратите час, у гіршому – здоров’я.

Читайте також:

Записатися на прийом

ПIБ*

Ваш e-mail

Контактний телефон *

Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30