Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

Щоб жіноча осінь стала бабиним літом 2013.10.10    2:33

Менопауза – можливість для жінки розпочати новий етап у своєму житті і це зовсім не привід для смутку. У нас в арсеналі є свої методи, які дозволять відчути роки після клімаксу повноцінними, здоровими та енергійними. Давайте докладніше зупинимося цих способах.
Як перенести клімакс із найменшими неприємними відчуттями та втратами?
В основному у жінок після 45 років (у когось раніше, у когось пізніше) рівень статевих гормонів знижується. Ці гормони мають рецептори у всіх системах нашого організму – у серцево-судинній, кістковій, нервовій. І якщо рецептори не одержують тих гормональних речовин, до яких звикли, розкладається робота органів, починаються проблеми зі здоров’ям: діабет, остеопороз, атеросклероз, втрата пам’яті, з’являються зморшки. Не обов’язково чекати на перші симптоми тих чи інших захворювань, а можна протистояти віку.
Тепер давайте познайомимося з вашим планом дій.
Згадайте свій родовід. У ваших бабусі та мами був цукровий діабет, ранні інфаркти чи інсульти у батьків?
Робіть регулярно аналізи крові на вміст глюкози, коагулограму, рівень ліпідів у крові, раз на тиждень вимірюйте артеріальний тиск.  Бажано щорічно проводити аналіз гормонів щитовидної залози (ТТГ, Т3, Т4).
Якщо колись у жінки був період аменореї (відсутність менструацій, але не при вагітності) – вона знаходиться в групі ризику розвитку остеопорозу. У такому разі за допомогою денситометрії можна перевірити густину кісткової тканини.
З метою запобігання ризику онкологічної патології щорічно необхідно проводити тест мазка з цервікального каналу шийки матки.
Також необхідно проводити рентгенологічне обстеження молочних залоз – мамографію: жінкам від 40 до 50 років – раз на 2 роки, жінкам після 50 років – раз на рік. А також щорічно проводити ультразвукове дослідження матки та яєчників.
Деяких жінок мучать дві проблеми, про які вони соромляться говорити: нетримання сечі та зниження сексуального потягу. Лібідо насправді необов’язково знижується з роками. Іноді просто розвивається сухість у піхву, що спричиняє неприємні відчуття та біль при статевому акті. Достатньо застосувати спеціальні свічки – і дискомфортні відчуття зникнуть. Також можливе застосування гормонального лікування, так звана замісна терапія, яка відсуне хвороби старості. На сьогоднішній день існують нові сучасні лікарські засоби, що містять естрогени рослинного походження та гестагени.
Індивідуально підібрана замісна гормональна терапія – запорука здорової менопаузи.
Як працюють гормональні препарати?
Замісна гормональна терапія (ЗГТ) не дозволяє повністю домогтися відновлення яєчників рівня молодої дівчини, вона спрямована чітко на мішень – на естрогенові рецептори, які знаходяться в серці, сечовому міхурі, різних ділянках мозку. Гормони доставляються безпосередньо до органу, якому потрібні . Прийом ЗГТ можна розпочинати ще в клімактеричному періоді, не чекаючи настання менопаузи.
Але самодіяльність скасовується! Щоб навіть ці натуральні гормональні засоби принесли користь, їх необхідно правильно підібрати, враховуючи індивідуальні особливості кожної жінки. Тому їх може призначити лише лікар. При призначенні ЗГТ лікаря слід враховувати безліч обставин — чи не видалена матка і яєчники, як працює гіпофіз, щитоподібна залоза, як ці залози взаємодіють між собою. Ще необхідно провести дослідження, які унеможливлять протипоказання для призначення ЗГТ. До них належить оцінка гормонального статусу жінки. Рекомендується здати аналізи крові для дослідження фолікулостимулюючого, лютеїнізуючого гормонів, естрогенів та прогестерону, визначити кількість антимюллерового гормону, який дозволить оцінити оваріальний (яєчниковий) резерв жінки, провести функціональні дослідження печінки. Правильний підбір відповідного препарату, дози ЗГТ – запорука здорової менопаузи, яка не порушує якість життя жінки.

Лікар акушер – гінеколог Шумляєва Галина Валеріївна
 

Записатися на прийом

ПIБ*

Ваш e-mail

Контактний телефон *

Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30