Наша адреса: (детальнiше )
Вул. Московська 46   з 7:30 до 20:00, Субота: з 7:30 до 17:00
Пр. Богоявленський 340/2   з 7:30 до 17:00, Субота: з 7:30 до 16:00

Чек-лист для жінок, які планують вагітність



 2020.11.18    8:22

Сучасні чоловіки і жінки все частіше підходять до створення сім’ї дуже усвідомлено, обдумуючи кожен крок. У цій статті я розповім Вам, чому підготуватися до зачаття дитини – це дійсно важливо, пораджу які слід здати аналізи і які пройти дослідження на початку шляху.

На жаль, останнім часом зросла кількість випадків ускладнень під час вагітності, нерозвинутих вагітностей, розвитку патологій плоду. Можна довго намагатися знайти причини цього, але набагато продуктивніше зробити все що можливо, щоб цього уникнути. А для цього потрібно серйозно підготуватися до зачаття.

Так для чого ж потрібно планування вагітності? ⠀
Планування вагітності – це не просто статеве життя без контрацепції і бажання завагітніти. Це комплекс заходів, які потрібні для зниження ризиків, пов’язаних з несприятливим перебігом вагітності, пологів і здоров’ям малюка.

Завдання планування – вилікувати захворювання, підкорегувати наявні проблеми зі здоров’ям, для того, щоб пара вступила на етап зачаття в кращому стані свого здоров’я, і була спокійна психологічно.

Обстеження варто пройти мінімум за 3 місяці до передбачуваного зачаття не тільки жінці, але й чоловікові.

Отже, наведу вам найважливіші заходи на етапі планування вагітності.

Для жінки це:
1. УЗД органів малого таза
2. УЗД молочних залоз
3. Кольпоскопія
4. Цитологічне дослідження біоматеріалу шийки матки (ПАП-тест)
5. Дослідження на наявність ІПСШ (інфекцій, що передаються статевим шляхом)
6. Загальний аналіз крові
7. Аналіз крові для оцінки гормонального фону
8. Огляд у терапевта або сімейного лікаря
9. Огляд у стоматолога

Якщо у жінки є хронічні захворювання, то необхідно проконсультуватися у профільних фахівців. Наприклад, якщо майбутня мама регулярно спостерігається у кардіолога або ендокринолога, то після обстеження доктор зможе дати висновок про те, чи готовий організм пацієнтки до виношування і пологів.

Дослідження для чоловіка:
1. Дослідження на наявність ІПСШ
2. Спермограмма. Дослідження еякуляту дозволяє лікарю-андрологу судити про якість сперми (рухливість і форма сперматозоїдів і інші характеристики), а значить, робити висновки про здатність чоловіка до запліднення. Аналіз також може виявити урологічні захворювання.

Також хочу торкнутися питання, яке постійно задають пацієнтки на прийомі: а чи потрібен прийом вітамінів і як бути з харчуванням?
За 3 місяці до передбачуваного зачаття майбутнім мамам рекомендується почати приймати фолієву кислоту, йод, вітамін D. Полівітаміни рекомендую приймати, якщо харчування жінки незбалансоване і одноманітне.

Говорячи про вітаміни, я хотіла б також звернути увагу майбутніх батьків і на харчування в цілому. Змінити свій раціон слід вже за 3-6 місяців до передбачуваного зачаття. Раціон повинен бути різноманітним, включаючи максимально натуральну їжу, що містить клітковину, а також вітаміни, макро- і мікроелементи, необхідні для розвитку плода.

Якщо є необхідність – потрібно позбавитися від зайвої ваги або ж навпаки набрати відсутній. Це забезпечить більш стабільний гормональний фон і регулярний менструальний цикл, що вважається необхідною умовою для настання і благополучного перебігу всієї вагітності.
Крім відмови від спиртного, майбутнім мамам рекомендується обмежити або виключити споживання: жирної і нездорової їжі, напівфабрикатів, консервації.

Крім цього, якщо Ви приймаєте якісь медикаменти – потрібно перевірити їх безпеку, проконсультуватися зі своїм гінекологом на рахунок зменшення їх дози або скасування.

Майбутнім батькам потрібно кинути палити за 3 місяці до зачаття. Куріння призводить до зниження рухливості сперматозоїдів у чоловіків, а у жінок до порушення овуляції, утруднення переміщення яйцеклітин по маткових трубах і погіршення імплантації яйцеклітини в матці.

Що стосується фізичної активності, то вона поліпшує загальну фізичну форму жінки. Завдяки регулярним вправам можна поліпшити фігуру і зміцнити м’язи живота, хребта і сідниць. Це позитивно позначиться на процесі виношування дитини, пологовій діяльності і дозволить не втрачати форму після виписки з пологового будинку.

І ось Ви побачили ці заповітні дві смужки на тесті, що ж робити?
1. Звичайно ж радіти!
2. Якщо затримка менструації менше 5 днів, а у вас нестерпне бажання підтвердити наявність вагітності, у цьому випадку можна здати аналіз крові на ХГЛ (хоріонічний гонадотропін людини).
3. Записатися на прийом до гінеколога на огляд, зробити УЗД органів малого таза, щоб переконатися, що плодове яйце знаходиться в порожнині матки.
4. За рекомендацією свого гінеколога почати прийом вітамінів.
5. Стати на облік у зв’язку з вагітністю та почати регулярне спостереження у акушера-гінеколога, якому Ви довіряєте.

 

Лікар акушер-гінеколог Фещук Юлія Аркадіївна

Записатися на прийом

ПIБ*

Ваш e-mail

Контактний телефон *

Коментар

2 відповіді до “Чек-лист для жінок, які планують вагітність”

  1. Мирена Пермь сказав:

    Планирование беременности – не только женское дело. Но для будущих пап чек-листа пока не придумали! За 3 месяца мужчине желательно вести здоровый образ жизни и начать пить фолиевую кислоту, чтобы сперматозоиды были качественными – ведь они у него обновляются, им в этом повезло. А с момента зачатия, когда тест уже показал две полоски, можно смело переставать пить фолиевую кислоту. Некоторые коварные женщины заставляют своих мужчин пить ее всю беременность и говорят, что она несовместима с алкоголем! Бани и сауны, подогрев сидений – все эти вещи накануне беременности тоже лучше исключить. Они плохо влияют на сперматогенез. Можно посетить уролога, сдать спермограмму. Конечно, исключить алкоголь, никотин. Если есть вопросы по здоровью, посетить узких специалистов. Очень детально расписано. Действительно, если есть, что лечить, то лучше это сделать до беременности.

  2. Ксения сказав:

    Комплексная гинекологическая программа рекомендована женщинам от 50 лет. В этом возрасте в женском организме происходят гормональные изменения и следует особенно внимательно отнестись к собственному здоровью. Программа предназначена для женщин, планирующих беременность, в качестве оценки состояния репродуктивных органов и молочных желез, риска развития сахарного диабета и выявления инфекционного статуса женщины по наиболее опасным вирусам для развития плода.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наші контакти

Миколаїв, вул.Московська, 46а
Телефони:
(0512) 47-38-28,
(0512) 76-74-78,
050 755 96 37,
E-mail: info@valeo.ua
Понеділок - п'ятниця з 7:00 до 20:00
Субота з 7:30 до 17:00
Неділя вихідний

Миколаїв, проспект Богоявленський, 340/2
Телефони:
(0512) 64-10-79,
(050) 840-17-03,

E-mail: info@valeo.ua
Понеділок-п'ятниця: з 7.00 до 17:00
Субота з 7:30 до 16:00
Неділя вихідний
Перерва з 13:00 до 13:30